شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری ها در پوشش محرم شهرآرانیوز

به گزارششهرآرانیوز، سرهنگ داوود معظمی گودرزی درباره کلاهبرداری در پوشش محرم، اظهار کرد: مجرمین سایبری با سوءاستفاده از مناسبت‌هایی مانند ماه محرم و صفر کاربران را فریب داده و آنان را به درگاه‌های جعلی هدایت و موجودی حساب آنان را به سرقت می‌برند.

وی افزود: کلاهبرداران با ارائه فایل‌ها و ادعیه مذهبی که به بدافزار آلوده هستند، به تجهیزات افراد نفوذ می‌کنند و یا با سوءاستفاده از عواطف و احساسات مذهبی مردم به بهانه جمع‌آوری نذورات برای نیازمندان، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: کلاهبرداران در ایام محرم و صفر با ارائه فایل‌ها و ادعیه مذهبی که به بد افزار آلوده است به سیستم شما نفوذ کرده و اطلاعات حساب بانکی را به سرقت می‌برند لذا هموطنان سعی کنند فایل‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دریافت کنند.

سرهنگ‌معظمی گودرزی گفت: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و استفاده کاربران از شبکه‌های اجتماعی، مجرمین سایبری ممکن است اقدام به قراردادن نماهنگ، کلیپ و نرم‌افزار‌های مرتبط با این مراسم‌ها در سطح گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی کنند چرا که یکی از راه‌های سرقت اطلاعات کاربران، ارسال بدافزار در قالب فایل‌های ضمیمه شده است که کاربر به هنگام دانلود و نصب برنامه مجوز‌هایی از قبیل دسترسی به دفترچه تلفن، پیامک‌ها، تماس‌های تلفنی و … را به نرم‌افزار داده و این‌گونه به مجرمان سایبری اجازه نفوذ به تلفن همراه قربانی را می‌دهد.

وی ادامه داد: از این رو به کاربران فضای مجازی توصیه می‌شود که برای دانلود برنامه‌ها و فایل‌های خود حتماً از طریق منابع معتبر اقدام کنند و به هیچ عنوان به پیام‌ها یا کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی اطمینان نکنند.

منبع: مهر#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نوشیدن آب به میزان کافی در بهبود و حفظ سلامتی تاثیر بسیاری دارد و در مواردی از ابتلا به بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

نیم ساعت پیش

با توجه وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و تمرکز دولت بر درآمدهای مالیاتی در سال جدید پیش بینی می‌شود که دولت در بخش افزایش حقوق در بودجه سال 1402 با موانعی مواجه شود.

نیم ساعت پیش

تیزر تبلیغاتی پژو 405 را مشاهده می کنید. این ویدئو تبلیغاتی مربوط به بیش از 30 سال پیش است.

نیم ساعت پیش

معاون قضایی و نظارت اداره کل تعزیرات قزوین از محکومیت ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای قاچاقچی سیگار در استان خبر داد. 

نیم ساعت پیش

طبق مصوبه ۶۵۹ شورای رقابت، خودروهای برقی از شمولیت دستورالعمل بازار خودروهای سواری مصوبه ۵۴۳ خارج شد.

نیم ساعت پیش

قیمت ارز در بازار آزاد تهران در جریان معاملات امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ مشخص شد.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: تا نیمه اول تیرماه سال جاری ۶۳۰ هزار تن آسفالت تامین، تولید و پخش شده است. این میزان تقریبا ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.

نیم ساعت پیش

دادستان‌های کره جنوبی همسر رئیس‌جمهور این کشور را به دلیل دریافت هدایای گران قیمت و دستکاری بازار سهام بازجویی کردند.

نیم ساعت پیش

با بررسی آمار تولید از سوی خودروسازان بزرگ، مشخص شده است که تولید خودروهای سواری (و وانت سایپا) در اولین ماه از سال جدید، توسط ایران‌خودرو و سایپا، نسبت به مدت مشابه در سال قبل، ۲۱ درصد کاهش داشته است.

1 ساعت پیش

بیشتر...