طرز تهیه ژله از ژله ساده ساده تا ژله های در قالب مجلسی ستاره

طرز تهیه ژله و مراحل درست کردن ژله که شامل انواع ژله ساده با پودر ژله و پودر ژلاتین است را به شما خواهیم آموخت؛ دستور ژله ساده در قالب و انواع تزیین ژله نیز در این مطلب آورده شده است.

طرز تهیه ژله ساده + نمونه‌های تزیین
ستاره |
سرویس آشپزی -

انواع ژله معمولا به عنوان دسر در مهمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ژله رولی

،

ژله بستنی

،

ژله تزریقی

و ... انواع ژله‌های مناسب برای دسر هستند که هر یک به روش خاصی تهیه می‌شوند. در این مطلب طرز تهیه ژله را از پایه به شما آموزش داده و دستور چند نوع ژله ساده را با هم مرور خواهیم کرد.


در این مطلب آورده شده است:

 • طرز تهیه ژله پایه
 • طرز درست کردن ژله با بستنی
 • طرز تهیه ژله دو رنگ
 • طرز تهیه ژله ساده در قالب
 • ایده تزیین برای انواع ژله ساده

طرز تهیه ژله

در ابتدای کار طرز تهیه ژله بیس یا پایه را آموزش می‌دهیم؛ این دستورها طرز تهیه ژله ساده ساده هستند که بدون هیچ تکنیک خاصی قابل تهیه برای مبتدیان هستند.

 • اگر از پودر ژله آماده استفاده می‌کنید، هر بسته نیاز به دو لیوان آب دارد؛ این دو لیوان آب را به پودر اضافه کنید و بهروش بن ماریتمام دانه‌های پودر ژله را در آب حل کنید؛ بعد از آن آن را درون قالب ریخته و در یخچال بگذارید.
 • اگرتهیه ژله با پودر ژلاتینرا مدنظر دارید، روش ساده این است که هر یک قاشق پودر ژلاتین را یا یک قاشق چایخوری شکر مخلوط کنید، چند قاشق آب سرد روی آن بریزید تا کاملا پفکی شود؛ این مواد روی بخار به روش بن ماری حل کنید؛ در آخر با یک تا یک و نیم لیوان آبمیوه دلخواهتان مخلو کرده و در یخچال بگذارید.

نکته:۱ قاشق چایخوری پودر ژلاتین برابر با ۱ ورقه ژلاتینی بزرگ یا ۲ ورقه ژلاتینی کوچک است.

طرز تهیه ژله ساده + نمونه‌های تزیین

طرز درست کردن ژله با بستنی (طرز تهیه ژله بستنی)

خب تا اینجا طرز تهیه ژله پایه را یاد گرفتید؛ در این دستور تهیه ژله، قصد داریم کار را کمی شکیل‌تر کرده و ژله با قسمتی مات به نام ژله بستنی ترکیب کنیم.

مواد لازم
پودر ژله1 بسته
آب جوش1/2 لیوان
آب سرد1/2 لیوان
بستنی2 قاشق غذاخوری
ترافل رنگی برای تزیین روی ژلهبه میزان لازم
دستور تهیه:
 • نیمی از پودر ژله را در ۱/۲ لیوان آب جوش ریخته و هم بزنید تا کاملا در آب حل شود.
 • پس از حل شدن پودر ژله در آب جوش، ۱/۲ لیوان آب سرد به آن اضافه کرده و در ظرف سرو بریزید.
 • ظرف سرو را در یخچال قرار دهید تا ژله بسته شود.
 • باقیمانده پودر ژله را در ۱/۲ لیوان آب جوش بریزید و پس از حل شدن ژله در آب، ۲ قاشق غذاخوری بستنی یا خامه به آن اضافه کرده و هم بزنید.
 • مخلوط فوق را روی ژله بسته شده در یخچال ریخته و دوباره در یخچال قرار دهید.
 • به این ترتیب با تزیین روی ژله با ترافل‌های رنگی، یک نوع ژله ساده و شیک مناسب برای مهمانی دارید که اگر در جام‌های شیشه‌ای درست شود، زیبایی آن دو چندان خواهد شد.

نکته:با کج قرار دادن جام‌ها در یخچال، ژله به صورت کج بسته می‌شود و ژله اریب به شکل زیر خواهید داشت.

ژله ساده


طرز تهیه ژله دو رنگ (درست کردن ژله میان تهی)

یک نوع ژله ساده و زیبا برای مهمانی را می‌توانید از ترکیب ژله با رنگ‌های مختلف درست کرده و به این ترتیب مهمان‌های خود را شگفت زده کنید. برای تهیه این ژله به دو رنگ ژله نیاز دارید.

دستور تهیه:

 • ابتدا یک بسته پودر ژله را در یک لیوان آب جوش بریزید و هم بزنید تا حل شود.
 • سپس یک لیوان آب سرد به آن اضافه کرده و در جام‌های شیشه‌ای بریزید. به گونه‌ای که ۱/۳ هر جام با ژله پر شود.
 • جام‌های شیشه‌ای را در یخچال قرار دهید تا ژله بسته شود.
 • پودر ژله دیگر را به همان ترتیب فوق آماده کرده و به آرامی روی ژله بسته در جام‌ها بریزید.
 • روی دهانه‌ی جام‌ها را سلفون بکشید و دور آن را چسب بزنید.
 • جام‌ها را برگردانید تا ژله رویی در سلفون بریزد، سپس آن‌ها را در یخچال قرار دهید تا ژله‌ی رویی ببندد.
 • پس از اینکه ژله رویی کاملا بسته شد، جام‌ها را برگردانید و سلفون را به آرامی از روی آن‌ها جدا کنید.
 • به این ترتیب می‌توانید یک ژله ساده با سه لایه درست کنید که البته لایه میانی آن تهی است.

طرز تهیه ژله ساده


ژله یکی از دسر‌های مجلسی است که با استفاده از ورقه‌های ژلاتین یا پودر ژله درست شده و معمولا در پایان غذای اصلی سرو می‌شود. برای درست کردن ژله ساده نیاز به تجهیزات خاصی نیست و به راحتی با چند بسته پودر ژله و چند عدد جام شیشه‌ای می‌توان یکی از شیک‌ترین دسر‌ها را تهیه کرد. عکس‌های تزیین شده‌ ژله یکی از مواردی است که خانم‌های خانه دار با ایده گرفتن از آن‌ها می‌توانند بر زیبایی سفره خود افزوده و هنر خود را به تصویر بکشند. در ادامه چند نمونه تزیین ژله ساده برای جشن تولد ارائه شده که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید.


طرز تهیه ژله ساده در قالب

شما با استفاده از دستورهای ساده‌ای که برای درست کردن ژله در ابتدای مطلب آورده شد، می‌توانید انواع ژله‌های قالبی را در منزل تهیه کنید. فقط کافی است که با استفاده از مطلب «راهنمای درآوردن ژله از انواع قالب» نکات تهیه یک ژله قالبی را رعایت کنید.

طرز تهیه ژله ساده + نمونه‌های تزیین

ایده تزیین برای انواع ژله ساده

ژله ساده برای جشن تولد کودک

ژله ساده برای جشن تولد کودک

ژله ساده برای جشن تولد کودک

ژله ساده برای جشن تولد کودک

ژله ساده برای جشن تولد کودک

ژله ساده برای جشن تولد کودک

سخن آخر

آنچه که در تهیه یک ژله مهم است، خلاقیت شماست. در واقع همین که نکات اصلی تهیه ژله را بدانید، می‌توانید انواع ژله‌های حرفه‌ای مانندژله سه بعدی،ژله تخم شربتیو ... را به راحتی تهیه کنید.

شما چگونه یک ژله را تهیه و تزیین می‌کنید؟ تجربیات خود را در انتهای این صفحه با ما و سایر مخاطبان ستاره به اشتراک بگذارید.#‌دسر منبع: ستاره | مجله اینترنتی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چیستان های زشت با جواب، چیستان های بی ادبی، چیستان منحرفی مثبت 18، چیستان های منحرفی خنده دار

1 ماه پیش

طریقه استفاده از زردچوبه برای قطع خونریزی قاعدگی و خونریزی رحم:آیا درباره تاثیر زردچوبه برای قطع خونریزی قاعدگی و خونریزی رحم چیزی می‌دانید؟ برای آگاهی بیشتر تا انتهای مطلب با ما باشید. زردچوبه برای قطع خونریزی قاعدگی

1 ماه پیش

آلرژی‌های غذایی مشکلی شایع برای کودکان در تمام دنیا هستند. تقریباً ۸ درصد از بچه‌ها دچار آلرژی‌های غذایی هستند که چیزی معادل یک سیزدهم می‌شود. هرچند بعضی از آلرژی‌ها خفیف‌ترند اما همهٔ آنها خطر آنافیلاکسی را دارند که در صورت عدم درمان فوری می‌تواند منجر به مرگ شود. بیشتر از ۴۰ درصد از کودکانی که آلرژی غذایی دارند زمانی نیازمند مراجعه به اورژانس می‌شوند.

1 ماه پیش

شاخص دور کمر به دور باسن یک ابزار ساده برای اندازه‌گیری میزان چاقی ناحیه شکم است. این شاخص به‌خوبی نشان می‌دهد شما چه اندازه چربی شکمی دارید.

1 ماه پیش

عکس پروفایل کیوت دخترانه، عکس پروفایل کیوت کارتونی، عکس پروفایل کیوت کره ای، عکس پروفایل کیوت انیمه، عکس پروفایل کیوت شاخ و خفن، عکس پروفایل کیوت فانتزی گوگولی

1 ماه پیش

معمای خنده دار زن و شوهر با جواب + جوک و چالش زن و شوهری خنده دار:اگر به دنبال چالش انگیزترین معمای خنده دار زن و شوهر با جواب هستید این مطلب از آلامتو را از دست ندهید. جوک و معمای خنده دار زن و شوهر  معماهای بزرگسالان و

1 ماه پیش

هرچند احتمال یک آلرژی غذایی با جنبه ژنتیکی آن قوی‌تر می‌شود؛ اما پیش‌بینی آلرژی غذایی کودک کار سختی است. به همین دلیل مهم است نسبت به معمول‌ترین آلرژی‌های غذایی در کودکان آگاه باشید و بدانید چه علائمی ممکن است حاکی از وجود یک آلرژی غذایی باشد و چه باید بکنید اگر کودکتان دچار یک آلرژی غذایی است.

1 ماه پیش

تعبیر مشعل در فال قهوه نشان می‌دهد که صاحب ثروت به موفقیت مهمی دست خواهد یافت. به ویژه نشان می دهد که صاحب فال در کسب و کار خود دارای مقام و اختیار خواهد بود.

1 ماه پیش

جزئیات قتل داریوش مهرجویی و همسرش از زبان دختر و خواهرش:ماجرای قتل فجیع داریوش مهرجویی و همسرش و پیامکی که دختر را به ویلا کشاند چیست؟ جزئیات قتل داریوش مهرجویی و همسرش از زبان دختر و خواهرش رئیس پلیس استان

1 ماه پیش

بیشتر...