جلسه دادگاه لاهه پیرامون درخواست آفریقای جنوبی برای عدم حمله به رفح شروع شد all tv logo

جلسه دادگاه لاهه پیرامون درخواست آفریقای جنوبی برای عدم حمله به رفح آغاز شد
بین‌المللبین‌الملل

جلسه استماع دو روزه دادگاه بین المللی دادگستری به درخواست آفریقای جنوبی و علیه جنایات رژیم صهیونیستی آغاز شد. در ابتدای این جلسه، نماینده آفریقای جنوبی که شکایت از رژیم را مطرح کرده است، بر «نقض عمدی» دستورات دادگاه از سوی رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش آناتولی، آفریقای جنوبی درخواست کرده تا دادگاه برای اجرای دستورات اولیه خود در خصوص غزه بیشتر فشار بیاورد و می‌گوید که به دلیل تداوم حملات مجبور به بازگشت به این دادگاه شده است.

این کشور در جلسه استماع با تاکید بر اینکه اسرائیل در حال تشدید حملات خود در غزه است، گفت که تل آویو «عمداً دستورات الزام آور دادگاه لاهه را زیر پا می‌گذارد». نماینده آفریقای جنوبی می‌گوید دستورات اعلام شده در جلسه قبلی موثر نبوده‌اند، زیرا یا به اندازه کافی شفافیت نداشتند یا اینکه در عین شفافیت اسرائیل تصمیم گرفته است که این دستورات را نادیده بگیرد.

وی افزود: «نکته کلیدی این است که هدف اعلام شده اسرائیل یعنی پاک کردن غزه از روی نقشه در شرف تحقق است».

پیش از این رسانه‌ها اعلام کردند که آفریقای جنوبی امروز (پنجشنبه) از دیوان بین‌المللی دادگستری درخواست خواهد کرد تا دستور توقف فوری تهاجم رژیم صهیونیستی به رفح را صادر کند. آفریقای جنوبی پیش‌تر و در زمستان سال گذشته از رژیم صهیونیستی به اتهام «نسل‌کشی در غزه» به دادگاه لاهه شکایت کرد. کارشناسان می‌گویند بررسی وقوع نسل‌کشی و صدور رای در خصوص آن ممکن است چندین سال طول بکشد، اما تا پیش از آن، این نهاد می‌تواند برخی دستورات اولیه را صادر کند.

در همین راستا، دادگاه لاهه ماه ژانویه به اسرائیل دستور داد تا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از نسل‌کشی در غزه انجام دهد و امکان ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه را فراهم کند.

مترجم: زهرا نجفی

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

متخصصان کشورمان در حوزه نانوتکنولوژی توانسته‌اند با تولید مقالات و محصولات دانش‌بنیان جزو ۷ کشور برتر دنیا شناخته شده و کالاهای خود را به ۵۰ کشور جهان صادر کنند که می‌توانیم با توسعه دانش و امکانات تولید این محصولات، بازارهای با سود کلان را برای کشورمان ایجاد کنیم.

2 ساعت پیش

حسین انتظامی از کارشناسان میزگردهای فرهنگی صداوسیما به برخی رفتارهای کاندیداها کنایه زد.

1 ساعت پیش

رونالدو به سرعت به ۴۰ سالگی نزدیک می‌شود و مسئله بازنشستگی او دغدغه خیلی از هوادارانش شده است اما خودش هنوز تصمیم قطعی در این مورد نگرفته و تا زمانی که جسم و روحش یاری کند به بازی ادامه خواهد داد.

نیم ساعت پیش

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست به دولت چهاردهم پیشنهاد داد مدیریت یکپارچه منابع زیستی کشور، توجه به محیط زیست به عنوان یک مساله مهم و کلان، فرهنگسازی در این زمینه و جلب مشارکت مردم برای حفاظت از آن را در دستورکار قرار دهد.

1 ساعت پیش

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک تهران، دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده است.

1 ساعت پیش

در هفته گذشته کاشمر استان خراسان رضوی با زمینلرزه‌هایی به بزرگای ۵، ۳.۸، ۲.۵ و ۲.۷ و رباط کریم استان تهران با زلزله‌ای به بزرگای ۳ لرزیدند، ضمن آنکه در استان کرمان ۴ زمینلرزه بین ۳.۱ تا ۳.۹ رخ داد.

1 ساعت پیش

ملی‌پوش سابق والیبال ایران گفت: عدم شناخت پائز نسبت به بازیکنان ضربه سنگینی به والیبال ایران وارد کرد. او همیشه از شکست‌ها فرار می‌کرد و آنها را در زمین بازیکنان می انداخت.

1 ساعت پیش

یک کارشناس مسائل بین‌الملل می‌گوید: سکان مدیریت کشور و به تبع آن مدیریت سیاست‌خارجی را باید به کسی سپرد که نسبت به پیچیدگی‌ها و این شرایط سخت در سطح بین‌المللی و در سطح داخلی آگاه باشد و بتواند از تهدیداتی که می‌تواند این وضعیت برای کشور داشته باشد بکاهد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...