خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

شروع راهپیمایی میلیونی ضد جنگ در یمن رضوی

آغاز راهپیمایی میلیونی ضد جنگ در یمن
به گزارشخبرگزاری رضوی، شبکه المسیره امروز (دوشنبه) اعلام کرد که شهروندان یمنی در شهر صعده به مناسبت روز جهانی توقف و محکومیت جنگ علیه کشورشان از صبح امروز راهپیمایی گسترده‌ای را تحت عنوان "محاصره و تجاوز آمریکا؛ جنایت تروریستی هستند" آغاز کرده‌اند.
همزمان با راهپیمایی صعده، دو راهپیمایی دیگر نیز در شهرستان‌های "حیدان" و "رازح" از توابع استان صعده آغاز شده است.
طبق این گزارش، همچنین بیش از ۲۰ راهپیمایی دیگر نیز در صنعا و استان‌های دیگر یمن در محکومیت تجاوز علیه این کشور آغاز شده است.
شهروندان یمنی حاضر در این راهپیمایی‌ها با سر دادن شعارهایی در راستای آزادی، سیاست‌های آمریکا در منطقه را محکوم کرده و خواستار تحریم کالاهای تولید آمریکا و رژیم صهیونیستی شدند.
شهروندان یمنی همچنین جنایت‌های سعودی ـ آمریکایی علیه یمن طی شش سال گذشته را محکوم کردند.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی‌ها با سر دادن شعارهایی علیه آمریکا خاطرنشان کردند: به همه اشرار بگویید ما تسلیم تصمیمات آنها نخواهیم شد و هیچ تصمیمی ما را به زانو در نخواهد آورد؛ آمریکا تروریسم و متجاوز است. دلیل این جنگ چیست؛ آمریکا مادر تروریسم است.
در همین حال، "محمد جابر عوض"، استاندار صعده در سخنانی در جریان راهپیمایی مردمی صعده "تروریستی" خواندن انصارالله یمن توسط آمریکا را محکوم کرد و گفت: آمریکا مادر تروریسم است و این کشور داعش و القاعده را ایجاد کرد. این آمریکا بود که زیربناهای یمن را تخریب و ملت یمن را طی شش سال قتل و عام کرد.
وی همچنین آمریکا را مسئول ویرانی و جنایت علیه ملت‌های یمن، عراق، سوریه و لبنان دانست و افزود: آمریکا مسئول اصلی محاصره، جنگ و قحطی یمن است و کشورهای عضو ائتلاف متجاوز عربی تنها یک ابزار اجرایی هستند.
استاندار صعده در ادامه خواستار ادامه مقاومت و پایداری ملت یمن دربرابر این تجاوزات و حضور آنها در جبهه‌های مقدم نبرد شد.
شهروندان معترض یمنی همچنین با سر دادن شعارهایی تجاوزگری آمریکا و عربستان علیه کشورشان و همچنین "تروریستی" خواندن انصارالله یمن توسط واشنگتن را محکوم کردند.
ملت یمن همچنین ضمن محوم کردن تخریب مدارس، بمباران خانه‌ها و در پایان "تروریستی" خواندن مدافعان ملت یمن توسط آمریکا را محکوم کرده و از سازمان ملل خواستند که در کنار ملت مظلوم یمن و توقف تجاوز محاصره کشورشان شدند.
راهپیمایی روز جهانی محکومیت جنگ یمن صبح و عصر امروز در مناطق مختلف این کشور برگزار می شود وکمیته‌های هماهنگ کننده این راهپیمایی‌ها مسیرهای مختلفی را برای راهپیمایی در مناطق مختلف یمن تعیین کرده‌اند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد و شهاب‌الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی به دور دوم رسیدند.

8 ساعت پیش

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به شبکه الجزیره قطر گفت که «حمله ها به عراق مشکوک است و دست های رژیم صهیونیستی در آن مشاهده می شود.».

8 ساعت پیش

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم، طول بزرگراه‌های کشور به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش می‌یابد.

8 ساعت پیش

طرح حذف دفترچه‌های کاغذی، طرح بزرگی است که در ابتدای اجرا به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها مشکلاتی را برای بیمه شدگان به وجود آورده است.

8 ساعت پیش

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس و اعضای هیات رئیسه روز یکشنبه در شرایطی برگزار خواهد شد که چهار گزینه برای نشستن بر روی صندلی داغ ریاست با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

8 ساعت پیش

کرمانشاه- مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: برای توسعه جامعه خود نیازمند این هستیم در موضوعات مختلف نگرشی جدید داشته باشیم

8 ساعت پیش

پیروز قربانی مربی تیم فوتبال سایپا در این تیم ماندنی شد.

8 ساعت پیش

نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار ادعای نخ‌نمای آمادگی واشنگتن برای بازگشت به برجام ادعا کرد که حل مسائل پادمانی از برجام مجزاست اما برای اعتمادسازی درخصوص تضمین ایران در قبال برنامه هسته‌ای ضروری است.

8 ساعت پیش

بندر اقیانوسی چابهار دارای کمبود در حوزه بهداشت و درمان است به طوری که مردم منطقه برای درمان بیماری به استانهای همجوار یا دورتر مسافرت می کنند.

8 ساعت پیش

بعد از رای نیاوردن علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال شاهد حمایت پرسپولیسی‌ها از او بودیم.

8 ساعت پیش

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر واحد واکسنی که وارد می‌شود بلافاصله توسط سازمان غذا و دارو برچسب گذاری شده و در سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور که به اختصار «تیتک» (TTAC) نامیده می‌شود، کدگذاری می‌شود.

8 ساعت پیش

تهران- توزیع داروی ایرانی آیورمِکتین که در پیش‌گیری و درمان بیماری کرونای مؤثر است، توسط شرکت پخش البرز در سراسر کشور آغاز شد.

8 ساعت پیش

آیگپی‌هایی که مشترک همراه اول هستند قبض بهمن ماه خود را با 15 درصد تخفیف پرداخت می کنند.

8 ساعت پیش

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که این آژانس قصد دارد اوایل ماه آوریل در ایران نشست فنی برگزار کند.

8 ساعت پیش

مانی خوشبین یک تاجر میلیونر و موفق است که تمایل

8 ساعت پیش

بیشتر...