شفاف سازی پرداخت های مالیاتی سازمان اقتصادی کوثر احصای نیازهای فناورانه شرکت ها در نمایشگاه نوآورانه اسفند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

شفاف‌سازی پرداخت‌های مالیاتی سازمان اقتصادی کوثر/ ‌احصای نیازهای فناورانه شرکت‌ها در ‌نمایشگاه نوآورانه ‌اسفند
اقتصادسبزآنلاین: مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با تأکید بر اینکه این سازمان از مالیات معاف نیست، گفت: نمایشگاه نوآورانه سازمان اقتصادی کوثر هفته اول اسفند برای رفع 124 مسأله شرکت‌های سازمان برگزار می‌شود.

اقتصادسبزآنلاین: مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با تأکید بر اینکه این سازمان از مالیات معاف نیست، گفت: نمایشگاه نوآورانه سازمان اقتصادی کوثر هفته اول اسفند برای رفع 124 مسأله شرکت‌های سازمان برگزار می‌شود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ناصر فخاری، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، امروز در نشست خبری از برگزاری نمایشگاه نوآورانه در دوم تا پنجم اسفند در محل نمایشگاه‌های دائمی بین‌المللی تهران خبر داد و گفت: در این رویداد نوآورانه، 124 مسئله که نیازهای فناورانه 37 شرکت سازمان اقتصادی کوثر است مطرح می‌شود و در این نمایشگاه به دنبال حل این نیازها هستیم.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه رفع این مسائل به افزایش بهره وری شرکت‌های زیرمجموعه سازمان کمک می‌کند، ‌گفت: در این نمایشگاه از صاحبان اندیشه و شرکت‌های دانش بنیان دعوت می‌کنیم که ایده‌های خود را برای حل این مسئله مطرح کنند و اگر راهکاری داشته باشند، با آنها قرارداد می‌بندیم.
وی افزود: برای برگزاری فعال و کاربردی این نمایشگاه از ایده‌های برتر تجلیل به عمل می‌آید و حمایت‌های مالی برای اجرای ایده‌ها توسط طرح‌های دانش‌بنیان انجام می‌شود.
فخاری اضافه کرد: تفاوت این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه‌ها در ارائه مسائل و مشکلات و پیدا کردن راهکار برای آنها است، در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که در دیگر نمایشگاه‌ها معمولا به دنبال پیدا کردن مسائل هستند.

* رونمایی از سامانه هوشمندسازی مدیریت
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر عنوان کرد: در این نمایشگاه از سامانه هوشمندسازی مدیریت رونمایی می‌کنیم که در آن عملیات بازاریابی، خرید اموال، کنترل خزانه و غیره همه توسط این سامانه انجام می‌شود و درواقع مدیریت همه آنها یکپارچه و هماهنگ خواهد بود.
وی با بیان اینکه مشکل عمده مدیریت در حوزه های مختلف بازار عدم تصمیم‌گیری‌های به‌هنگام است،‌ گفت: توسط اطلاعات و داده هایی که این سامانه در اختیار می گذارد،‌ می‌توان تصمیم‌های لحظه‌ای گرفت و بسیاری از مشکلات در حوزه‌های مختلف را برطرف کرد.
فخاری توضیح داد: توسط این سامانه می‌توان از نوسانات قیمت محصولات پروتئینی جلوگیری کرد و نیز مانع برخی فساد در حوزه‌های بازار و غیره شد و درواقع مدیریت را به‌گونه شفاف می‌توان پیاده کرد.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر همچنین از راه‌اندازی سامانه «اقتصاد رهنما» خبر داد و گفت: این سامانه مخفف رفاه، هوشمندسازی، نوآوری، مولدسازی و استعدادیابی است.
وی افزود: طرح 124 مسئله شرکت‌ها، درواقع نوآوری است. همچنین برنامه مولدسازی که امروز موضوع داغ دولت هم است، توسط این سازمان از 15 ماه پیش آغاز شده است و نیز استعدادیابی از ابتدای دولت سیزدهم در این سازمان در قالب سامانه انجام می‌شود. علاوه بر آن سامانه هوشمندسازی هم در اسفندماه پیاده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:وقتی شوری کم می‌تواند برای پرورش نوعی ماهی مفید باشد

* راه‌اندازی سامانه بامک (بازار مشترک کوثر)
فخاری از راه‌اندازی سامانه بامک (بازار مشترک کوثر) هم خبر داد و گفت: در نمایشگاه پیشِ رو این سامانه راه‌اندازی می‌شود که محصول 37 شرکت سازمان اقتصادی کوثر در حوزه‌های مختلف مواد پروتئینی و غذایی به صورت مستقیم عرضه خواهد شد. طرح آزمایشی این سامانه ابتدا در استان تهران برای جامعه ایثارگری راه‌اندازی می‌شود که آنها می‌توانند محصولات باکیفیت را از طریق پول کیف الکترونیکی که در اختیارشان گذاشته می‌شود با تخفیف خریداری کنند پس از آن، سامانه در کل کشور برای جامعه ایثارگران راه‌اندازی می‌شود و بعد در اختیار کل مردم قرار می‌گیرد.
وی افزود: گام بعدی این سامانه فروش اقساطی است که در یک دوره 6 ماهه فراگیر می‌شود و در موسسه کسب و کار رویش مدیریت خواهد شد.
فخاری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا امکان اجرای سامانه هوشمندسازی که به حل مشکلات بازار می‌پردازد توسط وزارت جهاد کشاورزی هم وجود دارد و آیا در این زمینه به آنها کمک می کنید؟ گفت: با همکاری دانشگاه تهران مرکز تحقیقات، علوم و فناوری‌های هوشمند کوثر راه‌اندازی شده است. سامانه بامک هم در این مرکز در حال توسعه است. گام بعدی انتشار آن در سایر وزارتخانه‌های علاقه‌مند است. تاکنون انجمن جوجه یک روزه آمادگی خود را برای استفاده از این سامانه اعلام کرده که با استفاده از آن می‌تواند میزان تولید جوجه، پرورش مرغ گوشتی و سایر آمارها را داشته باشد و آنها را لحظه‌ای مدیریت کند.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر اظهار داشت: زمانی که شرکت‌های معروف این سازمان از این سامانه استفاده می‌کنند، ‌سایر شرکت‌ها و تولیدکنندگان نیز به اهمیت آن پی برده و برای آنها قابل اعتماد و جذاب خواهد شد.
وی تصریح کرد: در سامانه بامک ابتدا محصولات، جامعه هدف و آحاد جامعه را تأمین می‌کنیم و این سامانه برخلاف سامانه‌هایی است که در سر بزنگاه پشت نظام را خالی می‌کنند و به دنبال منافع خودشان هستند.

* سازمان اقتصادی کوثر از مالیات معاف نیست
فخاری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سازمان اقتصادی کوثر از مالیات معاف است؟ گفت: فعالیت‌‌‌‌‌های بخش کشاورزی از مالیات معاف است، اما سایر صنوف مانند ساختمان، تکنولوژی،‌ صنعت با وجود آن‌که بعضا دانش بنیان هم هستند از پرداخت مالیات معاف نیستند و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که مالیات به موقع پرداخت شود.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر اظهار داشت: حتی برنامه ما این است که سامانه هوشمند به مودیان مالیاتی وصل شود و همه مالیات‌های این سازمان شفاف باشد و هر کسی می‌تواند از آن باخبر شود.

* 95 درصد جوجه اجداد در داخل کشور تولید می شود
وی از تولید 75 درصد جوجه اجداد در سازمان اقتصادی کوثر خبر داد و گفت:‌ در سال 98 با وجود ادعای غربی‌ها، آنها واردات دارو و غذا را به کشور ما تحریم کردند و پس از آن مقام معظم رهبری دستور احیای نژاد مرغ آرین را داد که سازمان اقتصادی کوثر داوطلبانه ورود کرد. در حال حاضر 95 درصد جوجه اجداد در داخل تولید می‌شود و تنها 5 درصد وارداتی است.
فخاری افزود: علاوه بر آن در یکی از شرکت‌ها کار فناورانه انجام دادیم و جوجه اجداد بومی‌شده تولید کردیم که کاملاً بومی ایران است و اینها همه برای مقابله با تحریم شکل گرفته است.
وی عدم ثبات در سیاست‌های بازار محصولات پروتئینی را مهم‌ترین عامل نوسان قیمت‌ها عنوان کرد و گفت: تصمیم‌های لحظه‌ای برای صادرات و واردات برنامه‌ریزی برای واردات نهاده با ارزهای مختلف، همه عامل نوسان قیمت شده و علاوه بر اینها رانت و فساد هم وجود دارد.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر اضافه کرد: در موضوع مولدسازی، این سازمان سرمایه‌های راکد خود را مولد کرده است، در بخش‌های مختلفی از کشور مثلاً در شهرری، منطقه 18 تهران و مشهد کارخانه‌ها و سوله‌های راکد را تبدیل به مجتمع‌های مسکونی و غیره برای خدمت به جامعه ایثارگران کرده‌ایم. / فارس#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیدنی های آرهوس از جذابیت و تنوع زیادی برخوردار هستند که شما در این بخش با آن آشنا خواهید شد. این شهر در دانمارک قرار دارد.

1 ماه پیش

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۴ هفته پیش

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

1 ماه پیش

مجمع الجزایر استکهلم یکی از مهم ترین مجموعه هایی است که درسوئد قرار دارد و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

1 ماه پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

1 ماه پیش

سوغات بوشهر از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید در بوشهر سوغاتی های مرغوب و نفیسی را خریداری کنید.

۴ هفته پیش

دریاچه زیتون بهارستان یکی از مجموعه های تفریحی با امتیازات مناسب می باشد که در شهر اصفهان قرار دارد. این دریاچه طبیعت زیادی دارد.

1 ماه پیش

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

1 ماه پیش

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

1 ماه پیش

بیشتر...