حقوق نیوز |
7 ماه پیش

درمان های طبیعی افسردگی چیست حقوق نیوز

درمان های طبیعی افسردگی چیست؟

افسردگی واژه‌ای است که در دنیای ما به‌طور بی‌پرده استفاده می‌شود بویژه در لحظات غم و اندوه و ناراحتی استفاده شده است.

حداقل یک بار در طول زندگی خود، ممکن است لحظاتی را تجربه کنید که ممکن است باعث شود فکر کنید افسرده هستید. به معنای واقعی، شما فقط مرحله غم و اندوه را پشت سر می گذارید نه افسردگی.

افسردگی عمیق تر از آن چیزی است که ما فکر می کنیم. این یک چالش سلامت روان است که در زمان های اخیر بیش از هر زمان دیگری محبوبیت پیدا کرده است. این می تواند به یک وضعیت سلامتی شدید تبدیل شود که ممکن است بر کار، روابط، خانواده و زندگی فرد تأثیر بگذارد.

عوامل حمایت کننده از افسردگی

درست مانند چندین بیماری دیگر مرتبط با سلامت روان، افسردگی نیز توسط ترکیبی از عوامل ایجاد می شود. سازمان جهانی بهداشت ذکر کرده است که عوامل بیولوژیکی، روانی و اجتماعی در ایجاد افسردگی بسیار مهم هستند. یک یا چند مورد از این عوامل می تواند در یک فرد تأثیرگذار باشد و منجر به افسردگی شود. تعامل خوب همه این عوامل می تواند باعث ایجاد چندین سطح افسردگی شود.

به عنوان مثال، فردی که لحظات سختی را در زندگی پشت سر گذاشته است، مانند بیکاری یا مرگ یکی از عزیزان، ممکن است تنهایی (یک عامل اجتماعی) را تجربه کند که می تواند به افسردگی شدید تبدیل شود. همچنین آسیب های روانی ناشی از از دست دادن شغل، کلاهبرداری، شکست در امتحانات مدرسه، طلاق، خشونت جنسی و سایر رویدادهای نامطلوب زندگی می تواند باعث افسردگی شود.

در برخی موارد دیگر، عوامل بیولوژیکی مانند تنظیم خلق و خوی معیوب توسط مغز، عدم تعادل هورمونی، برخی از شرایط ناتوان کننده سلامتی و ناتوانی ها از افسردگی حمایت می کنند. مطالعات نشان می دهد که وقتی انتقال دهنده های عصبی در مغز از تعادل طبیعی و ظریف خود خارج شوند، افسردگی می تواند رخ دهد.

افسردگی و انواع مختلف

انواع افسردگی شامل افسردگی موقعیتی، افسردگی زیستی، افسردگی روانی و افسردگی وجودی است. همچنین می تواند به عنوان اختلال افسردگی اساسی، اختلال افسردگی مداوم، اختلال عاطفی فصلی، اختلال دوقطبی (افسردگی شیدایی)، افسردگی روانی، اختلال نارسایی پیش از قاعدگی (PMDD)، افسردگی پری ناتال (شامل افسردگی قبل از زایمان و پس از زایمان) و افسردگی غیر معمول طبقه بندی شود.

- اختلال افسردگی اساسی شایع ترین نوع است. این حالت به عنوان خلق افسرده، از دست دادن علاقه به فعالیت های مورد علاقه، تغییرات قابل توجه وزن، مشکلات خواب، کاهش اشتها، کاهش انرژی، افکار بی ارزشی و خودکشی، و بلاتکلیفی، بی قراری یا کاهش حرکت و غیره توصیف می شود. این یک افسردگی گاه به گاه نیست که از بین برود و تقریبا هر روز اتفاق می افتد.

- اختلال افسردگی مداوم به عنوان دیستیمیا نیز شناخته می شود. به عنوان یک نوع مزمن افسردگی توصیف می شود. با احساس مستمر ناامیدی و بی کفایتی مشخص می شود که ممکن است باعث از دست دادن علاقه به فعالیت های روزمره شود و باعث کاهش بهره وری در مسائل زندگی گردد.

- اختلال عاطفی فصلی نوعی افسردگی است که با تغییرات فصلی همراه است. برای بسیاری از افراد، هر سال تقریباً در همان زمان شروع می شود و پایان می یابد. در ماه های پاییز و زمستان شایع تر است اما به ندرت در بهار یا تابستان است.

- افسردگی شیدایی (اختلال دوقطبی) باعث می شود که فرد خلق و خوی شدیدی را تجربه کند. در یک نقطه از زمان و در همه جا، او بسیار خوشحال است. دقیقه بعدی ممکن است به دلیل افسردگی بسیار غمگین باشد. این ترکیبی از شیدایی و افسردگی است.

- در افسردگی روانی، فرد علاوه بر علائم روان پریشی مانند هذیان و توهم، افسردگی را نیز تجربه می کند.

- زنان مبتلا به PMDD با علائم افسردگی، تحریک پذیری بیش از حد، و/یا اضطراب قبل از شروع قاعدگی ظاهر می شوند. این ممکن است حدود دو هفته قبل از پریود رخ دهد و چند روز پس از شروع پریود برطرف شود. در همین راستا، افسردگی پری ناتال در زنان رخ می دهد. این به افسردگی در یک زن قبل از تولد نوزاد یا پس از زایمان اشاره دارد.

- افسردگی غیر معمول به این معناست که این نوع افسردگی ممکن است لزوماً از اصول افسردگی پیروی نکند.

علائم افسردگی

غمگین بودن در مورد موقعیت های زندگی ممکن است لزوماً به این معنی نباشد که شما افسرده هستید. برخی از مردم تمام نیازهای خود را دارند - عشق، خانواده، مواد، پول، و با این حال، افسرده می شوند.

افسردگی: اختلال افسردگی اساسی شکل پیچیده ای از افسردگی است. این فقط یک تغییر خلق نیست. این یک وضعیت پزشکی است که با علائم متعددی ظاهر می شود که بر احساسات، ظاهر فیزیکی، رفتار و عملکرد شناختی تأثیر می گذارد.

علائم عاطفی افسردگی شامل غم و اندوه مداوم و شدید بدون دلیل واضح، احساس بی ارزشی، از دست دادن علاقه به فعالیت‌های لذت‌بخش قبلی، افکار خودکشی و بسیاری از افکار تاریک دیگر است. از نظر جسمی، فرد مبتلا به افسردگی ممکن است شروع به تجربه کم انرژی، گفتار آهسته، تفکر، بی خوابی، خواب زیاد، تغییرات وزن و غیره کند. افسردگی ممکن است باعث کاهش توانایی تمرکز یا تمرکز و عدم تصمیم گیری شود. ابتلا به افسردگی می تواند باعث شود که فرد به راحتی آشفته، بی قرار، کم و بیش غذا بخورد و خیلی بیشتر.

درمان های طبیعی افسردگی چیست؟

درمان افسردگی

درمان افسردگی شامل هر روشی است که می توان برای بهبود یک فرد به کار برد. این روش‌ها می‌توانند دارویی، شامل استفاده از داروها یا غیردارویی، از جمله مشاوره، اصلاح سبک زندگی، یا روش‌های پزشکی باشند. روش اولیه مورد استفاده برای درمان افسردگی معمولاً استفاده از داروها است. در اینجا، ما راه های طبیعی برای مدیریت افسردگی را در نظر خواهیم گرفت.

درمان طبیعی افسردگی

روش های طبیعی در مدیریت افسردگی موثر است. این بدان معنا نیست که جلسات مشاوره یا داروها به اندازه کافی خوب نیستند. ما به دنبال راه هایی برای تقویت روحیه و بهبود وضعیت کلی سلامت خود هستیم. چند مورد از آنها وجود دارد و ما هر کدام را در نظر خواهیم گرفت.

آرامش

اول از همه، آرامش راهی برای مدیریت افسردگی است. تمدد اعصاب به شما کمک می کند تا آرام شوید و این به طور کلی روحیه شما را بهبود می بخشد. آرامش به شما کمک می کند تا خوب بخوابید.

به طور منظم ورزش کنید

پیاده روی صحبت کردن، یوگا، یا سایر اشکال حرکات یا تمرینات ورزشی، سطح دوپامین را در مغز افزایش می دهد، که متعاقباً خلق و خوی فرد را بالا می برد. از ورزش های سنگین مانند دویدن که می تواند شما را به سرعت خسته کند، خودداری کنید.

کاری را انجام دهید که دوست دارید انجام دهید

می توانید از تنها ماندن خودداری کنید یا علاقه خود را به فعالیت های لذت بخش قبلی از دست بدهید. درعوض، می‌توانید روی آن کار کنید تا دوباره احساس لذت کنید. به ساحل بروید، کتاب بخوانید، برای شام بروید، مقداری پخت و پز انجام دهید و غیره. با گذشت زمان، دوباره عاشق فعالیت های مورد علاقه خود خواهید شد.

مسئولیت ها را بپذیرید

ممکن است افسردگی از شما بخواهد که به انزوا بروید و از مسئولیت های محل کار و خانه دور شوید. با این حال، انجام کارهای اداری یا کارهای خانه ممکن است زمان کمی برای فکر کردن به افکار نگران کننده در اختیار شما قرار دهد.

یک روال ترسیم کنید

به دلایلی، افسردگی می تواند برنامه های منظم روزانه شما را از بین ببرد. تنظیم یک برنامه روزانه از کارهایی که دوست دارید هر روز انجام دهید و پایبندی به آن می تواند به مدیریت افسردگی کمک کند.

با کسی صحبت کنید

کمک خواستن هرگز نشانه ضعف نیست و این معمولا دست کم گرفته می شود. صحبت کردن با کسی می تواند کمک زیادی به بهبود لحظات افسردگی کند.

یک گروه پشتیبانی داشته باشید

ملاقات با افراد و به اشتراک گذاشتن تجربه شما ممکن است به بهبودی شما کمک کند. داشتن یک فرد قابل اعتماد برای سهیم شدن در زمان دشوار خود، راه خوبی برای بهبودی سریع است.

عواقب افسردگی

وقتی افسردگی بدون مراقبت رها شود، ممکن است بدتر شود. این یک مشکل جدی سلامت روان است و باید به این ترتیب مدیریت شود. احتمال بیشتری وجود دارد که فرد مبتلا به افسردگی به مواد مخدر معتاد شود. چنین افرادی همچنین می توانند در محل کار یا مدرسه تأثیر کمتری داشته باشند، روابط خود را خراب کنند، اختلالات خواب داشته باشند و موارد دیگر.

بدتر از همه این است که افسردگی می تواند منجر به خودکشی شود. افسردگی عامل اصلی خودکشی در سراسر جهان است. با این حال، افسردگی قابل درمان است.#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

غم و اندوه چیست؟ غم و اندوه واکنش عاطفی طبیعی به از دست دادن یکی از نزدیکان، مانند یکی از اعضای خانواده یا دوست است. غم و اندوه همچنین می تواند پس از یک بیماری جدی، طلاق یا سایر ضررهای مهم رخ دهد.…

3 ماه پیش

خودآزاری چیست؟ خودآزاری می تواند به اشکال مختلف از جمله بریدن، چیدن، خراشیدن، سوزاندن پوست و ضربه زدن به قسمت هایی از بدن باشد. اشکال کمتر آشکار آسیب نیز می تواند به عنوان اعمال آسیب به خود طبقه بندی…

4 ماه پیش

نقش مهم والدین والدین شدن می تواند نقشی دشوار باشد. این تجربه می تواند دلهره آور شود، با اطلاعات متناقض زیادی که در مورد راه های تربیت کودک وجود دارد. والدین همچنین ممکن است انتظارات غیرواقع بینانه…

3 ماه پیش

استرس و ناامیدی به هم مرتبط هستند. هر دوی این احساسات بر یکدیگر تأثیر می گذارند. احساس استرس می تواند باعث ناامیدی شما شود و موقعیت های ناامید کننده اغلب باعث ایجاد استرس می شوند. استرس می‌تواند باعث…

3 ماه پیش

درمان اولیه چیست؟ درمان اولیه نوعی روان درمانی است که بر کمک به افراد در ارتباط با عمیق ترین عواطف و احساسات تمرکز دارد. هدف از درمان اولیه کمک به افراد برای حل مسائل روانشناختی با اجازه دادن به آنها…

3 ماه پیش

یادگیری تحمل ناامیدی بهتر برای کودکان برای دستیابی به بهترین رفاه ممکن کلیدی است. چند تکنیک ساده برای رسیدن به آن را به شما آموزش می دهیم. در مقاله امروز، می‌خواهیم ۷ تمرین را برای کودکان ارائه دهیم…

3 ماه پیش

مراسم چای ژاپنی برای افزایش تندرستی، آگاهی و همدلی انجام می‌شود. هدف آن ایجاد پیوند میان میزبان و مهمان و رسیدن به آرامشی درونی است.

3 ماه پیش

سریال همسایه روانپزشک سریالی درباره مراجعه به تراپیست است. دیدن این سریال می‌تواند نکات زیادی در مورد مراجعه به درمانگر بیاموزد.

3 ماه پیش

اگر اختلال رشدی دارید، ممکن است در به کارگیری تعامل اجتماعی، حافظه، ادراک، توجه، زبان و حل مسئله مشکل داشته باشید.

3 ماه پیش

بیشتر...