پرشین وی |
1 سال پیش

ایده هایی برای نوسازی خانه ایده هایی برای نوسازی خانه در خانه تکانی

ایده هایی برای نوسازی خانه در خانه تکانی

گاهی میشود خانه تکانی برای همه لذت بخش نباشد ،و کار تکراری برای برخی افراد باشد .با ایده هایی که ما برای شما بیان کرده ایم شما میتوانید با استفاده از این ایده ها به نوسازی منزل در خانه تکانی مشغول شوید. وخانه تکانی را به یک کار لذت بخش تبدیل کنید.

کم کم برای بهار باید اماده باشیم و شروع به خانه تکانی بکنیم .با نزدیک شدن به ایام نوروز تمام خانواده ها به نوعی برای تمیز کردن خانه دست به کار می شوند . ولی خیلی افراد دوست دارند با تمیزکردن خانه یک تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی به منزل خود بدهند .شما میتوانید با بازسازی و نوسازی منزل ، موجبات آرامش روانی اعضا را فراهم کنید.
ایده هایی برای نوسازی خانه در پرشین وی ببینید.

ایده هایی برای نوسازی خانه

اگر برای دکور خانه تان محدودیت مالی دارید یا اجاره نشین هستید و دست تان در تغییرات بسته است، اینایده ها می توانند به شما کمک کنند تا با رعایت محدودیت هایتان خانه را تغییر دهید.
۱۳ ایده برای دکور خانه بدون صرف هزینه های سنگین:

۱.یک نگاهی به وسایل موجود بیندازید:موجودی وسایل را فهرست کنید؟ چه چیزهایی را همان طور که هست دوست دارید؟چه چیزهایی را باید کمی تغییر دهید؟ چه چیزهایی باید بخرید؟ باید براساس نیازهایتان دکور کنید! خوابیدن، خوردن، نشستن وانبار کردن.دکوراسیون خانه به معنای صرف هزینه های سنگین نیست.کمی خلاقیت داشته باشید!

۲.خودتان را آماده کنید:خانه خود را زیرکانه دکور کنید.یک بودجه و یک زمان معین برای آن در نظر بگیرید.اگر اجاره نشین هستید بودجه خیلی کمی را اختصاص دهید و از تغییرات اساسی بپرهیزید.روی وسایل دکوری جدیدی که با کیف پول تان دوست هستند سرمایه گذاری کنید.مثلا برای تغییر دکور در آشپزخانه ظروف ادویه و وسایل روی کابینت ها را تغییر دهید و به فکر تغییر
کابینت ها و کف پوش و دیوار ها نباشید.

۳.پلان کف را ابتدا روی کاغذ پیاده کنید:اگر پلان وسایل را ابتدا روی کاغذ بکشید کل جریان دکوراسیون بابرنامه و روان تر پیش می رود.لازم نیست که یک پلان دقیق و کامل بکشید، فقط در نظر بگیرید که مثلا سرویس مبلمان در کدام قسمتقرار می گیرد و…! به کم بودن ترافیک وسایل در اتاق توجه کنید.برای رسیدن به آشپزخانه مسیر باز و مشخصی در نظر بگیرید، این طور طراحی نکنید که برای رسیدن به آشپزخانهمجبور شوید دور اتاق بچرخید و وسایل را دور بزنید.در عین حال نباید تمام وسایل را در لبه های اتاق بچینید.نشیمن نباید خیلی مبلمان جدا از هم داشته باشد، باید از کنار دیوارها کمی به مرکز کشیده شوند تا یک فضای گرم و صمیمی برای معاشرت اعضای خانواده به وجود بیاید.

بازسازی و نوسازی

۴.با رنگ پر کنید:اگر صاحبخانه مشکلی ندارد، رنگ ارزان ترین راه برای تغییر و نوسازی فضاست.اگر می توانید دیوار های کهنه و کابینت های رنگ و رو رفته را به رنگ مورد علاقه خود دربیاورید.

۵.پارچه های متناسب انتخاب کنید:رومبلی ها با قیمت خیلی مناسب تر قابل تعویض هستند تا خود مبل ها.پارچه های متنوعی در بازار هستند که می توانید با آنها حال و هوای خانه را عوض کنید.حتی اگر وقت و حوصله اش را داشته باشید، می توانید روی همین پارچه ها تکه دوزی کنید.گل های رنگی روی رومبلی ها بدوزید یا با رنگ پارچه روی آنها نقاشی کنید.در این صورت مبلمان شما تنها برای شماست و هیچ جای دیگری مانند آن نیست.حتی می توانید همان گل ها و طرح ها را روی پرده های خانه نیز پیاده کنید.اما شلوغش نکنید! گل ها می توانند در یک مسیر با فاصله از هم از بالا به پایین پرده بریزندو حتی یک گل روی زمین نقاشی شود و یک گل نصفه روی گوشه پایینی مبل باشد.

۶.قالیچه زیبا:گبه و قالی قیمت مناسبی دارند و می توانند یک فضای صمیمی را صمیمی تر جلوه دهند.

۷.منابع نور را زیاد کنید:در اکثر خانه ها یک سری منابع نوری سقفی وجود دارند که نور زیادی ایجادمی کنند.به جای آنها از آباژور ها و نورهای کفی استفاده کنید.حتی از شمع های زیبا و معطر نیز می توانید استفاده کنید و با یک تیر چند نشان بزنید: فضایروشن و معطر بدون هزینه برق!

۸.تابلو های هنری بیاویزید:تاثیر اولیه این تابلو ها رنگ های آنهاست.رنگ یک تابلو تاثیر بسزایی در رنگ دیوار و به دنبال آن دکور خانه دارد.جدای این قضیه کار هنری روح و حس خوبی به فضای خانه می دهد.

راهکار نوسازی منزل

۹.کوسن ها:کوسن های رنگی می توانند رنگ های مکمل یا هارمونیک را به بهترین شکل به دکور خانه اضافهکنند.حتی می توانید روی زمین کنار مبلمان، تشک های کوچک مربع رنگی با کوسن های تپل قرار دهید و نشیمنکوچک خود را بدون کم کردن از دنجی آن بزرگ تر کنید! این فضا بسیار دعوت کننده و دکوراتیو است.

۱۰.به کار بردن پارتیشن:پارتیشن ها جداکننده های خیلی خوبی برای فضاهای مختلف هستند.علاوه بر آن شیک و ساده نیز هستند.ایده هایی برای نوسازی خانه اگر به دکور خانه تان می خورد از پارتیشن چوبی استفاده کنید.می توانید ناهارخوری و آشپزخانه را از سایر فضاها جدا کنید.

۱۱.روتختی جدید:روتختی تازه کل اتاق خواب تان را نو می کند.ایده هایی برای نوسازی خانه یک پیشنهاد خوب برای اتاق خواب، تدارک دو روتختی است یکی برای فصل گرما و دیگری برای سرماست.در این صورت متناسب با هر فصل سال اتاق خواب شما نو می شود.

۱۲.نوسازی آشپزخانه:برای خیلی ها آشپزخانه مهم ترین اتاق خانه است و برای نو سازی آن، کابینت ها مهم تریننقش را ایفا می کنند، اما می شود ایده هایی برای نوسازی خانه یک سال دیگر با رنگ کردن کابینت ها و وسایل نو روی آنها و…تعویض کابینت ها را به تاخیر انداخت.داخل یخچال خود، روی طبقه ها، پارچه های طرح دار و یک شکل بیندازید.می توانید یک سری پارچه کوچک و کش دار برای در ظروف ترشی و…در نظر بگیرید و یک یخچال نو و هیجان انگیز داشته باشید.علاوه بر این طبقه های شما دیگر کثیف نمی شود و برای تمیز کردن یخچال کافی است پارچه ها رابشورید.
از این پارچه ها اگر بیشتر داشتید داخل تمام کابینت ها بیندازید.با این کار آشپزخانه شما شبیه آشپزخانه تازه عروس ها می شود.

۱۳.سرویس بهداشتی هم باید نو شود:برای این کار از تعویض وسایل کوچک سرویس ها استفاده کنید مانند سطل آشغالها! می توانید در کنار روشویی صدف های کوچک یا سفال های ریز و بانمک یا گلدان های کوچک کاکتوس و…قرار دهید.این تغییرات کوچک می تواند بعد از خانه تکانی و تمیز شدن خانه جلوه خانه را دوچندان کند.تنها باید کمی سلیقه و حوصله داشته باشید.
راهکارهای مقرون به صرفه برای دکور کردن خانه ۱۰ راه ساده برای کم کردن هزینه های اضافه این ایده های ساده و کاربردی به شما کمک می کند تا رویای تان به حقیقت تبدیل شود.

۱.رنگ :تغییر رنگ یکی از اولین و ساده ترین راه ها برای ایجاد تغییر در ظاهر و حس یکفضاست.چنانچه وقت و حوصله برای رنگ کردن کل فضا ندارید، می توانید تنها یک دیوار اصلی را رنگ کرده و
نقطه تمرکز و تضادی زیبا به وجود بیاورید.به این ترتیب به سادگی با مقدار کمی رنگ دلخواه و صرف اندکی وقت می توانید تغییر بزرگی ایجاد کرده به نتیجه مطلوب برسید.

ایده هایی برای خانه تکانی عید

۲.پول تان را صرف مبلمان چندمنظوره کنید:با خرید مبلمان چندمنظوره در صرف هزینه و وقت اضافه صرفه جویی کنید.مبلمانی نظیر کتابخانه های جدا کننده یا میزهای کشودار گزینه های زیبا، دکوراتیو و در عین حال بی نهایت کاربردی به شمار می روند.

۳.نورپردازی را بهبود ببخشید :نورپردازی مناسب یکی از راه های ساده و کم هزینه برای افزودن حس و حال بهمحیط و ایجاد فضایی دلنشین است.نورهای درست در فضا می تواند یک محیط دلگیر و گرفته را تبدیل به فضایی گرم کنند.شما به سادگی می توانید با تعویض کلاه آباژور قدیمی تان یک آباژور جدید داشته باشید.فقط کافی است کمی سلیقه و خلاقیت داشته باشید.

۴.اهمیت پارچه در دکوراسیون :پارچه می تواند مقادیر زیادی رنگ، طرح، بافت و تضاد به دکوراسیون خانه بیفزاید و بهطور کلی فضا را تغییر دهد.یک کاناپه ساده و یک رنگ با تعداد زیادی کوسن رنگی و طرح دار یکی از ساده ترین راه هایایجاد نقطه تمرکز در فضاست.حتی می توانید از پارچه های قدیمی برای ایجاد یک اثر هنری دیواری نیز استفاده کنید!

۵.سقف:سقف را فراموش نکنید.روشن ترین رنگ را باید برای این قسمت استفاده کرده و از نورپردازی مناسب برای ایجاد فضایی دل باز کمکبگیرید.گاهی لازم است از لوسترهای کوتاه تر و نزدیک به سقف و گاهی از لوسترهای بلندتر برای ایجاد فضای موردنظر استفاده کرد.انتخاب با خودتان است.لوسترهای چسبیده به سقف، سقف را بلندتر نشان می دهند و فضا روشن تر به نظر می رسد.

۶.جزییات هم مهم هستند:قاب عکس های تزیینی، رویه های کوسن دکوراتیو، آثار هنری خاص، گلدان های ظریف و زینتیو قالیچه های کوچک و زیبا از جمله جزییاتی هستند که هرچند کوچک و جزیی، می توانند محیطی معمولی راتبدیل به فضایی خاطره انگیز و خاص کنند.

۷.مبلمان قدیمی، ظاهری جدید:شما می توانید هرکدام از مبلمان قدیمی تان را تبدیل به کار هنری خاص خودتان کنید.پارچه مبل تان را عوض کنید، برای تزیین روی آن چند کوسن با طرح هایی که دوست دارید بدوزید وحتی رنگ دسته های آن را تغییر دهید.با افزودن سلیقه شخصی تان به دکوراسیون خانه، تک تک مبلمان تان را تبدیل به کار دستی تان کنید.به این ترتیب بدون صرف هزینه های اضافه می توانید یک دست مبلمان هیجان انگیز و جدید داشته باشید.

۸.گران ترین ها همیشه بهترین ها نیستند:برای داشتن فضایی زیبا و دوست داشتنی، همیشه لازم نیست که به سراغطراح ها و مارک های مطرح بروید.شاید جزو آن دسته از افرادی باشید که می توانید با استفاده از ساده ترین و ارزان ترین وسایل، چیدمانیزیبا و خاص ارایه دهید.پس اگر فکر می کنید که دوست دارید خودتان دست به کار شوید، حتما این کار را بکنید! چیدمان و
دکور کردن خانه، می تواند تبدیل به یکی از لذت بخش ترین کارها شود به ویژه اگر قصد داشته باشیدتغییر دکوراسیون بدهید.

۹.آثار هنری:این دسته از وسایل خانه، به طور واضح شخصیت فردی را نمایش می دهند، پس بهتر است در انتخابآنها خیلی دقت کنید.کمی خلاقانه تر نگاه کنید، خودتان می توانید یک اثر هنری ساده خلق کنید، می توانید روی بوم، پارچه یاچوب نقاشی کنید یا حتی با کمی مهارت به سراغ یکی از دیوارهای خانه بروید! به هر حال فقط کافیا ست که کمی دقیق تر بنگرید.

۱۰.پنجره:ایده های زیادی برای تزیین پنجره های خانه وجود دارد ولی قبل از هر چیز باید به فریم پنجرهبیندیشید.اگر احتیاج به رنگ یا تعمیر دارد، این کار را انجام دهید.سپس به سراغ پرده یا کرکره بروید، شاید لازم باشد فکری به حال چوب پرده هم بکنید.یک پرده شیک و ساده می تواند منظره بسیار زیباتری به خانه تان ببخشد.

روزنامه شرق#‌نکات_آشپزی منبع: پرشین وی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دلنوشته برای خودم زندگی میکنم، دلنوشته خاص برای خودم، دلنوشته برای خودم تولدم مبارک، دلنوشته برای خودم متاسفم، دلنوشته برای خودم دلتنگی

8 ماه پیش

جزئیات قتل داریوش مهرجویی و همسرش از زبان دختر و خواهرش:ماجرای قتل فجیع داریوش مهرجویی و همسرش و پیامکی که دختر را به ویلا کشاند چیست؟ جزئیات قتل داریوش مهرجویی و همسرش از زبان دختر و خواهرش رئیس پلیس استان

8 ماه پیش

آلرژی‌های غذایی مشکلی شایع برای کودکان در تمام دنیا هستند. تقریباً ۸ درصد از بچه‌ها دچار آلرژی‌های غذایی هستند که چیزی معادل یک سیزدهم می‌شود. هرچند بعضی از آلرژی‌ها خفیف‌ترند اما همهٔ آنها خطر آنافیلاکسی را دارند که در صورت عدم درمان فوری می‌تواند منجر به مرگ شود. بیشتر از ۴۰ درصد از کودکانی که آلرژی غذایی دارند زمانی نیازمند مراجعه به اورژانس می‌شوند.

8 ماه پیش

متن امید به زندگی برای بیو، متن امید به زندگی عاشقانه، متن امید به زندگی بعد از شکست عشقی، متن امید به روزهای روشن، متن امید به روزهای بهتر، متن انگیزشی امید به زندگی

8 ماه پیش

شاخص دور کمر به دور باسن یک ابزار ساده برای اندازه‌گیری میزان چاقی ناحیه شکم است. این شاخص به‌خوبی نشان می‌دهد شما چه اندازه چربی شکمی دارید.

8 ماه پیش

تعمیر لوازم خانگی بوش و تعمیر لباسشویی و ظرفشویی بوش در ایران و چرا باید لباسشویی بوش خود را تعمیر کنم؟ و تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

3 ماه پیش

چیستان های زشت با جواب، چیستان های بی ادبی، چیستان منحرفی مثبت 18، چیستان های منحرفی خنده دار

8 ماه پیش

تاریخچه نوشیدن شیر به هزاران سال پیش در اروپای مرکزی برمی‌گردد و از همان زمان شیر برای خیلی از افراد منبعی از کالری و چربی و پروتئین و کلسیم شد. مطالعات علمی متعددی نشان داده‌اند که نوشیدن شیر گاو ممکن است برای انسان خطراتی داشته باشد و شما می‌توانید تقریبا تمام مواد مغذی سالمی را که در شیر گاو وجود دارد در منابع گیاهی نیز پیدا کنید.

8 ماه پیش

طرز تهیه برگر مرغ مکزیکی خوشمزه یک دستور ساده و کم کالری برگر است که به سادگی و کمترین زمان می توانید در منزل تهیه کنیدو از طعم آن لذت ببرید.

5 ماه پیش

بیشتر...