مشکلات کشاورزی تنها با فناوری از بین بردن می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

مشکلات کشاورزی تنها با فناوری رفع می‌شود
اقتصادسبز آنلاین: معاون علمی و فناوری رییس جمهوری‌ در بازدید از نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی ساخت ایران که با حضور وزیر جهاد‌کشاورزی همراه بود، تاکید کرد: چالش‌های کشاورزی تنها با فناوری رفع می‌شود.

اقتصادسبز آنلاین: معاون علمی و فناوری رییس جمهوری‌ در بازدید از نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی ساخت ایران که با حضور وزیر جهاد‌کشاورزی همراه بود، تاکید کرد: چالش‌های کشاورزی تنها با فناوری رفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، نمایشگاه بین‌المللی تهران امروز میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید از نمایشگاه محصولات صادراتی حوزه علم و فناوری و ساخت ایران در سالن A۳۷ نمایشگاه بین‌المللی بود.
نمایشگاهی که ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در آن حضور دارند و ۸۰۰ محصول ایران ساخت را عرضه کرده‌اند.
این نمایشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه صادرات و نمایش این دستاوردهای ساخت ایران برپا است و در آن از ۱۱ حوزه علمی همچون آب، کشاورزی، تجهیزات پیشرفته، نانو، زیست فناوری، تجهیزات پزشکی و فناوری اطلاعات برگزار شده است.
البته در این بازدید بخش کشاورزی و محصولات آن به نمایش درآمد و در آن حدود ۳۰شرکت دانش‌بنیان دستاوردهای فناورانه خود را در حوزه هایی چون پهپادهای کشاورزی، واکسن دام و طیور، اصلاح نژاد، کود زیستی، اصلاح و تولید ارقام بذر هیبرید، کشت بافت، آنزیم صنایع غذایی، فروشگاه اینترنتی توزیع دیجیتال میوه، تولید گیاهان دارویی و مزارع مرجع نمایش دادند.
محصولات فناورانه همه‌ این شرکت‌ها تلاشی برای توسعه امنیت غذایی در کشور است.

بیشتر بخوانید:رشد بی‌نظیر 85 درصدی شاخص سهام اقلام کشاورزی در بورس جهانی

نفوذ فناوری در حوزه کشاورزی بالا می رود
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این بازدید ضمن تقدیر از همراهی وزیر جهاد کشاورزی گفت: نفوذ فناوری یکی از بحث های جدی در حوزه کشاورزی است و به طور حتم چالش های این حوزه تنها با فناوری رفع می شود.
سورنا ستاری ادامه داد: به عنوان مثال مشکلاتی که در حوزه آب یا توسعه محصولات وجود دارد را می‌توان با گسترش فناوری های نوین رفع کرد. البته دیگر مشکلی که در این حوزه برای تمامی کشورها وجود دارد چگونگی نفوذ فناوری است.
وی همچنین بیان کرد: چرا که حوزه کشاورزی یکی از سخت ترین حوزه ها برای پذیرش فناوری است و همگان به سنتی بودن این زیست بوم عادت کرده اند و با ورود نوآوری به آن مقابله می کنند.
رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با اشاره به برنامه های معاونت علمی و جهاد کشاورزی گفت:روش های موفقی که در این سال ها برای نفوذ فناوری تست شده است را توسعه می دهیم.

توانمندی نیروی انسانی در حوزه کشاورزی به نمایش درآمد
وزیر جهاد کشاورزی نیز در بازدید از این نمایشگاه بیان کرد: در این نمایشگاه شاهد توسعه محصولاتی فناورانه بودیم که با اتکا به توانمندی جوانان تولید شده اند و معاونت علمی و فناوری نیز از گسترش آنها حمایت کرده است.
سید جواد ساداتی نژاد همچنین گفت: در دوره جدید با اهتمام معاون علمی و فناوری فعالیت ها با سرعت بیشتری پیش می رود تا نفوذ علم و فناوری به حوزه کشاورزی را شاهد باشیم.
وی با بیان اینکه این اتفاق تولید ثروت و محصولات با کیفیت را به همراه دارد، بیان کرد: همچنین با این اتفاق صادرات محصولات ایران ساخت در حوزه کشاورزی افزایش می یابد و در نهایت تامین امنیت غذایی را بالا می‌برد./ ایرنا

 #‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازگشت بیش از 100طرح راکد نیمه تمام به چرخه تولید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

طرح امنیت غذایی در کنترل قیمت ها موثر است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

در جنوب غربی نامیبیا ناحیه وسیعی وجود دارد که ورود به داخلش بیش از یک قرن است ممنوع شده. به این ناحیه منطقه ممنوعه می‌گویند.

2 روز پیش

گر از اهالی تهران هستید و به دنبال مقصدی خنک، باصفا و بسیار نزدیک برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود می‌گردید به آبشار کفترلو بروید.

2 روز پیش

هشدار وزیر جهادکشاورزی به دلالان خط قرمز، حمایت از تولید است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

وزارتخانه های صمت جهاد کشاورزی برای حل مشکلات معیشت روزانه مردم تدبیر کنند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

سازمان برنامه درخواست وزیر جهادکشاورزی را برای ثبات قیمت سبوس رد کرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

موافقت مجلس با تشکیل سازمان سرمایه گذاری تجارت کشاورزی ایران پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

شهر لیون در فرانسه که زمانی محل رفت و آمد بازرگان‌های ابریشم بود، یک سری کوچه های مخفی و پنهان دارد که جاذبه گردشگری این شهر شده‌اند.

3 روز پیش

شروع خرید تضمینی خرمای استعمران پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

ساخت تراکتوری با فیلم های پلاستیکی محافظ پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

رشد بی نظیر 85 درصدی شاخص سهام اقلام کشاورزی در بورس جهانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

طرح جهش تولید در دیمزارها تدوین شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

استقبال کشاورزان از قیمت ۷۵۰۰ تومانی خرید تضمینی گندم پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

برداشت مرکبات مازندران با نارنگی زودرس شروع شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

بیشتر...