8 ماه پیش
34 بازدید

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با ویروس کرونا

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با ویروس کرونا

شیوع کرونا ویروس به نحوی برخی کشورهای جهان را درگیر کرده که موجب ایجاد شائبه تولید این ویروس توسط آمریکا شده است.

به گزارش  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،از زمانی که شیوعکروناویروس در جهان شروع شد تا امروز بیش از ۱۳۴ هزار نفر در بیش از ۱۰۰ کشور جهان مبتلا شدند، این موضوع باعث شد تا بسیاری از کشور‌ها و حتی مقامات بین‌المللی مانند سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با آن وارد صحنه شوند.

از طرف دیگر کشور ما نیز از کرونا در امان نماند و حدود یک ماه پیش اولین مورد ابتلا به کرونا در ایران اعلام شد. تا این لحظه حدود ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر مبتلا در کشورمان بستری شدند که از این تعداد ۴ هزار ۳۳۹ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۶۱۱ نفر دارفانی را وداع گفتند.

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با کرونا ویروس

با شیوع این ویروس در جهان و افزایش میزان افراد مبتلا به آن برخی اظهار نظر‌ها این موضوع را مطرح کردند که کرونا ویروس یک ویروس جدید برایجنگ بیولوژیکیاست که توسط ایالات متحده آمریکا تولید شده تا از طریق آن اقتصاد و قدرت رقبای خود را تضعیف کند، اما سوال اینجاست که این موضوع چقدر واقعیت دارد؟

کرونا ویروس؛ جنگ بیولوژیک یا بیماری طبیعی

با شیوع کرونا ویروس و اعلام آمار‌های رسمی کشور‌های جهان برخی‌ها این تصور را دارند که این ویروس جنگ بیولوژیک آمریکا است و در همین راستا مطالبی را مطرح کردند.


بیشتر بخوانید:ویروس کرونا؛ چه زمانی به مراکز درمانی مراجعه کنیم؟


ولادیمیر ژیرینفسکی نائب رئیس دومای روسیه، آمریکا را عامل اصلی انتشار ویروس کرونا در چین معرفی کرد. او ضمن سخنرانی در جمع دانش آموزان و معلمان در موسسه تمدن جهانی گفت: آیا این کرونا ویروس یک ویروس جدید است یا یک فتنه؟ آمریکا همان مقصر است. اقتصاد! آمریکایی‌ها می‌ترسند که نتوانند بر چین غلبه کنند یا حداقل هم‌سطح آن باشند.

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با کرونا ویروس

ایگور نیکولین یک دانشمند و زیست‌شناس روس با طرح این پرسش که چینی‌ها از هزاران سال پیش حیوانات مختلف را می‌خورند، اما چرا طی ۲۰ سال گذشته بیماری‌هایی مانند ویروس کرونا در آن پدید آمده است و با اشاره به جنایت آمریکا در ایجاد آزمایشگاه‌هایی برای آزمایش‌های غیرمتعارف در خارج از آمریکا تأکید کرد ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکاست که از آن برای کنار زدن دشمنان خود از جمله چین و ایران استفاده می‌کند.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز پنجشنبه در یک سخنرانی ملی گفت تحلیل‌های بین المللی زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا ممکن است با هدف جنگ بیولوژیکی علیه چین و اقتصاد این کشور ایجاد شده باشد.

او در این مراسم گفت: ما باید صدای خود را بالا ببریم، توجه داشته باشیم و زنگ خطر را به صدا درآوریم. امیدواریم که ویروس جدید کرونا اسلحه جنگی نباشد که علیه چین و به طور کلی علیه مردم جهان مورد استفاده قرار گرفته باشد.

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با کرونا ویروس

مادورو با مطرح کردن نظریه توطئه بار دیگر انگشت اتهام را به سوی اقدامات خرابکارانه غرب و آمریکا گرفت. پیش از این نیز برخی از رسانه‌های عربی از احتمال بیولوژیکی بودن این ویروس که با هدف آسیب رساندن به اقتصاد جهانی ایجاد شده خبر داده بودند. البته در جهت مخالف این موضوع هم برخی کارشناسان معتقد هستند که این ویروس منشا حیوانی دارد و سائبه توطئه و ساخت ویروس توسط ایالات متحده آمریکا را رد کردند.

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با کرونا ویروس

رینگلد که کارشناس بیماری‌های واگیردار در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است درباره منشا ویروس کرونا گفت: من فرضیه توطئه را فورا رد می‌کنم. بر اساس آنچه می‌دانم، ما صرفا با چیزی روبرو هستیم که ریشه در حیوان دارد و بعد به انسان سرایت کرد همانطور که در مورد سارس و مرس شاهد این وضع بودیم.

ویلیام شافنِر مدیر پزشکی در بنیاد ملی بیماری‌های عفونی که یک سازمان مستقر در واشنگتن است نیز نظر مشابهی دارد.

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با کرونا ویروس

او در مصاحبه‌ای تلفنی گفت: تا آنجا که می‌دانم، هیچ دانشمند سرشناسی این موضوع را مطرح نکرده است. اکنون اطلاعات علمی وجود دارد که نشان می‌دهد کرونا درست مانند سارس یا مرس، پدیده‌ای طبیعی است.

حتی نشریه پزشکی لنست هم موضوع ساخت ویروس کرونا را رد کرده و با انتقاد از مطرح شدن این فرضیه آن را موجب لطمه زدن به جریان مقابله با ویروس کرونا دانسته است و در سرمقاله‌ای نوشت: سهولتی که به واسطه آن‌ها مسائل نادرست و توطئه‌ها می‌توانند از طریق رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های متعارف تکرار شوند و تداوم یابند، سلامت عمومی را در وضعی بد قرار می‌دهند.

سابقه‌ای سیاه از حملات بیولوژیک آمریکا

جنگ بیولوژیک شیوه‌ای است که ایالات متحده حداقل در هفت دهه اخیر استفاده از آن را علیه کشور‌هایی که منافع این کشور را به خطر می‌اندازد در دستور کار خود قرار داده که اوج بکارگیری این شیوه نیز به جنگ آمریکا با ویتنام و پس از آن بازمی‌گردد.


بیشتر بخوانید:گزارش تحسین برانگیز تیم سازمان جهانی بهداشت از وضعیت ایران


سلاح‌های بیولوژیکی به دلیل آثار مخرب و مرگباری که دارند، از جمله تسلیحات کشتار جمعی محسوب می‌شوند و اهمیت استراتژیک سلاح‌های بیولوژیکی برای ایالات متحده آمریکا با آن همه ادعای حقوق بشری درباره این موضوع است که تأثیر مخرب آنها حتی بر نسل‌های بعدی باقی می‌ماند.

این کشور در سال ۱۹۴۳ به دستور فرانکلین روزولت رئیس‌جمهور وقت برنامه سلاح‌های بیولوژیک خود را آغاز کرد. تحقیق درباره این سلاح‌ها در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم ادامه یافت و در طول این دوران آمریکا موفق شد انبار عظیمی از عوامل و سلاح‌های بیولوژیک به وجود آورد و از طریق آن‌ها بیش از ۷ مورد حمله بیولوژیکی را انجام داده است.

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با کرونا ویروس

آمریکا با تولید سلاح‌های بیولوژیکی چون باکتری باسیلوس آنتراسیس عامل بیماری سیاه‌زخم، فرانسیلا تولارنسیس باکتری عامل بیماری تولارمی یا تب خرگوش، بروسلا باکتری عامل بیماری تب مالت، باکتری کوکسیلا بورنتی عامل بیماری تب کیو، ویروس عامل آنسفالیت اسب ونزوئلایی، سم بوتولینیوم عامل بیماری بوتولیسم و عامل بیماری آنتروتوکسین B استافیلوکوکی حملاتی را در نقاط مختلف جهان انجام داده است، البته این موارد جدای از حمله شیمیایی به هیرشیما و ناکازاکی است.

راست و دروغ جنگ بیولوژیکی آمریکا با کرونا ویروس

البته ویلبور راس وزیر بازرگانی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز به نقش ایالات متحده در شیوع این بیماری در چین اذعان کرد و گفت که شیوع کرونا در چین می‌تواند روند بازگشت مشاغل به ایالات متحده را تسهیل کند.

سابقه ایالات متحده در حملات بیولوژیکی بسیار سیاه است و از این روش تاکنون مردم بسیاری و حتی برخی شخصیت‌های سیاسی را ترور کرده، شاید چنین واکنشی به پخش کرونا ویروس هم به خاطر همین سابقه سیاه باشد؛ باید زمان داد تا واقعیت مشخص شود.

انتهای پیام/#‌اخبار_علمی_پزشکی
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


مطالب پیشنهادی

پیام ویدئویی ابراهیم حاتمی‌کیا در خصوص اکران اینترنتی «خروج»

ابراهیم حاتمی کیا در آستانه اکران اینترنتی فیلمش مردم را به تماشای آن دعوت کرد.

ویدیو - حرکات نمایشی فاطمه آقازادگان، عضو تیم ملی بسکتبال

ویدیو ورزش سه | حرکات نمایشی فاطمه آقازادگان، عضو تیم ملی بسکتبال

سکه ۱۴۰ هزار تومان ارزان شد

شما می‌توانید آخرین و بروزترین قیمت‌ها در انواع بازار‌های مالی را هر روز ساعت ۱۲:۴۵با ما بشنوید و بخوانید.

رصد عناصر آمریکایی در پایگاه عین الاسد+ فیلم

یک گروه مسلح به نام «عصبة الثائرین» تصاویری را از پرواز پهپاد‌ها بر بالای پایگاه هوایی عین الاسد منتشر کرد.

مسابقه عیدانه باشگاه خبرنگاران جوان

خاطرات روز‌های کرونایی خود را در قالب ویدئو‌های سلفی یک دقیقه‌ای یا طرح‌های خلاقانه برای ما ارسال کنید.

از پرداخت یارانه یک میلیون تومانی به تمام خانوارهای یارانه بگیر تا هشدار رئیس جمهور به صندوق بین‌المللی پول

امروز جلسه هئیت دولت با حضور اعضای هیئت وزیران برگزار شد و رئیس جمهور نکات مهمی را در این جلسه مطرح کرد.

ویدیو - نقاشی چهره علی دایی با توپ فوتبال

علی دایی در استوری اینستاگرامش از دختر هنرمندی که با توپ چهره او را نقاشی کرد تشکر کرد.

ویدیو - تفاوت های کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

تفاوت بیماری های کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی را از زبان دکتر مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی بشنوید: تب های بالا 39 درجه مشکوک به کرونا هستند.

ورود پلنگ سرگردان به داخل بیمارستان!

ورود ناگهانی یک پلنگ به داخل بیمارستانی در هند موجب ایجاد ترس و وحشت شد.

عناوین روزشمار هفته سلامت به روایت سخنگوی وزارت بهداشت

جهانپور در توییت خود از عناوین روز شمار هفته سلامت با شعار محوری حمایت همگانی از مدافعان سلامت نوشت.

حضور پرویز پرستویی و رسول خادم در نقطه صفر مرزی برای کمک به سیل زدگان

پرویز پرستویی و رسول خادم با حضور در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان برای کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان دست به کار شدند.

ویدیو - 10 گل برتر دله آلی برای تاتنهام در لیگ برتر جزیره

ویدیو ورزش سه | 10 گل برتر دله آلی برای تاتنهام در لیگ برتر جزیره

بی اعتنایی سیاستمدار محلی به قرنطینه با برگزاری عروسی پسرش!

سیاستمدار ارشد محلی هندوستانی با برگزاری جشن عروسی پسرش و دعوت از بیش از ۷۰ مهمان به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.

ایجکت ناگهانی نظامی ۶۳ ساله در ارتفاع ۲۵۰۰ پایی!

نظامی ۶۳ ساله فرانسوی که با یک جنگنده نظامی در ارتفاع ۲۵۰۰ پایی در پرواز بود اقدام به ایجکت ناگهانی کرد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه روی کرونا در ایران

شیوع کرونا در کشور باعث شد تا رسانه‌های خارجی مانند گذشته برای به راه انداختن جنگ روانی به هر حربه‌ای از جمله دروغ‌گویی چنگ بزنند.

ویدیو - پزشکان آمریکایی به این دلیل اصرار می‌کنند حتما ماسک بزنید

طبق تحقیق منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا کروناویروس از طریق سرفه قادر به حرکت در هوا تا فاصله 26 فوتی معادل 8 متر است. به همین دلیل مرکز ملی پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا به همگان توصیه کرده که ماسک بزنند.

اروپا، کانون جدید نشر کرونا + ویدیو

شمار رو به افزایش مبتلایان و جان باختگان به کرونا در کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که اروپا به کانون اصلی شیوع این ویروس تبدیل شده است.

رفتار پرخطر رئیس‌جمهور برزیل در میان مردم+ فیلم

رئیس‌جمهور برزیل با بی‌توجهی به قوانین درباره فاصله‌گذاری اجتماعی، بدون ماسک و دستکش به بازدید بیمارستانی در پایتخت رفت.

ویدیو - اعتراضْ مقابل املاک ترامپ با کیسه‌های حمل جسد

مردم آمریکا مقابل املاک دونالد ترامپ در چند ایالت به نحوه مدیریت رئیس‌جمهور کشورشان در مقابله با کرونا اعتراض کردند.

ویدیو - حرکت جالب زلاتان با توپ فوتبال در تمرینات خانگی

حرکت جالب زلاتان با توپ فوتبال در تمرینات خانگی | حرکت جالب زلاتان با توپ فوتبال در تمرینات خانگی

مطالب مرتبط