خبرآنلاین |
3 ماه پیش

تنفس بین اتم ها آشکار شد خبرآنلاین

تنفس بین اتم‌ها آشکار شد!

دیجیاتو نوشت: پیشرفت جدید دانشمندان می‌تواند در آینده به روش جدیدی برای محاسبات کوانتومی منجر شود.

محققان «دانشگاه واشنگتن» با مشاهده نوری که اتم‌ها هنگام تحریک توسط لیزر ساطع می‌کنند، موفق شدند تا ارتعاش مکانیکی بین دو لایه اتم (که از آن به‌عنواننفس‌های اتم‌هایاد می‌شود) را شناسایی کنند. پیشرفت جدید دانشمندان می‌تواند در آینده به روش جدیدی برای محاسبات کوانتومی منجر شود.

هرچند محققان قبلاً دستگاهی را ایجاد کرده بودند که می‌تواند به‌عنوان نوع جدیدی از بلوک‌های ساختمانی برای فناوری‌های کوانتومی عمل کند اما به گفته آن‌ها، تحقیق جدید یک روش تازه در زمینه محاسبات کوانتومی فراهم می‌کند.

«مو لی»، نویسنده ارشد این پژوهش می‌گوید: «این یک پلتفرم جدید در مقیاس اتمی است که از چیزی استفاده می‌کند که جامعه علمی آن را «اپتومکانیک» می‌نامد و در آن نور و حرکات مکانیکی به طور ذاتی با یکدیگر ترکیب می‌شوند. این امر نوع جدیدی از اثر کوانتومی را ارائه می‌کند که می‌تواند برای کنترل فوتون‌های منفرد در مدارهای نوری یکپارچه برای کاربردهای بسیار زیادی مورد استفاده قرار بگیرد.»

تقویت محاسبات کوانتومی به روش جدید دانشمندان

تنفس بین اتم‌ها آشکار شد!

دید کلی تحقیق دانشمندان بیان می‌کند که برای داشتن یک شبکه کوانتومی عملی، باید راه‌های قابل اطمینانی برای ایجاد، عملکرد، ذخیره و انتقال کیوبیت‌ها وجود داشته باشد. به گفته دانشمندان، گزینه ایده‌آل فعلی برای انتقال این اطلاعات کوانتومی، فوتون‌ها هستند، زیرا می‌توان از آن‌ها برای انتقال انرژی یا اطلاعات در فواصل طولانی و با سرعت بالا و تلفات کم استفاده کرد.

با توجه به این موضوع، محققان تصمیم گرفتند در آزمایشی این مسئله را متوجه شوند که آیا می‌توان فوتون‌ها را با استفاده از ولتاژ الکتریکی برای فناوری کوانتومی مهار کرد یا خیر. آن‌ها متوجه شدند که می‌توان انرژی فعل و انفعال فوتون‌های مرتبط را به روش‌های قابل اندازه‌گیری در یک سیستم یکپارچه تغییر داد.

در مرحله بعد، تیم محققان تصمیم گرفت تا روی کنترل چند ساطع کننده و حالت‌های فوتون مرتبط با آن‌ها کار کند که گام مهمی در زمینه ایجاد یک پایه جامد برای مدارهای کوانتومی محسوب می‌شود.

لی در بیانیه خود می‌گوید: «هدف کلی ما ایجاد یک سیستم یکپارچه با تابشگرهای کوانتومی است که بتواند از فوتون‌های منفرد در مدارهای نوری و فوتون‌های تازه کشف شده برای انجام محاسبات کوانتومی و سنجش کوانتومی استفاده کند. این پیشرفت مطمئنا به توسعه بیشتر محاسبات کوانتومی کمک می‌کند که در آینده کاربردهای زیادی خواهد داشت.»

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیجیاتو نوشت: Emu با محصولات متا مانند واتس اپ، اینستاگرام، Threads و مسنجر ادغام خواهد شد و به کاربران اجازه می‌دهد در چت‌های خود استیکر تولید کنند.

13 ساعت پیش

سیستم پیشران این پهپاد، راه را برای ساخت هواپیماها و موشک‌های مافوق صوت باز خواهد کرد.

4 ساعت پیش

عربستان سعودی در حال حاضر تحت یک برنامه توسعه عظیم است و در حالی که نئوم بسیار شناخته شده‌است، تنها یکی از ۱۴ پروژه گیگا در این کشور است.

18 ساعت پیش

دیجیاتو نوشت: اتحادیه اروپا می‌گوید ایلان ماسک باید تابع قوانین آن‌ها باشد.

18 ساعت پیش

در ۲۶ سپتامبر، چری شاسی بلند آفرودی سبک خود را با نام تجاری جتور عرضه کرد. این خودرو که ترَوِلِر نام دارد، از بین شش مدل با محدوده قیمتی ۱۹۱۰۰ تا ۲۵۲۰۰ دلار قابل انتخاب است. طراحی آن توسط طراح سابق پورشه، هاکان ساراکوغلو، انجام شده است.

12 ساعت پیش

گجت‌نیوز نوشت: خودرو برقی فولکس واگن آی دی ۴ کروز با مونتاژ چین به‌زودی وارد ایران خواهد شد. در ادامه با مشخصات و امکانات خودرو الکتریکی Volkswagen ID.۴ Crozz Pure آشنا می‌شویم.

17 ساعت پیش

سیاهچاله فوق‌العاده M۸۷* که در سال ۲۰۱۹ به شهرت رسید و اولین فضای خالی بود که تصویربرداری شد و یک دونات نارنجی تیره را نشان داد، اکنون تایید شده‌است که در حال چرخش است.

18 ساعت پیش

گروه «لوسید» Lucid با افتتاح اولین کارخانه تولید خودرو در عربستان سعودی تاریخ ساز شد. این کارخانه در شهر اقتصادی ملک عبدالله (KAEC)، جده، عربستان سعودی واقع شده است.

15 ساعت پیش

زومیت نوشت: ادوبی هوش مصنوعی را به نسخه‌ی وب فتوشاپ اضافه کرده است. هم‌زمان با این تغییر، پشتیبانی از نسخه‌ی وب رایگان به‌پایان رسید.

17 ساعت پیش

بیشتر...