مدیریت کلان هوشمند جهت کشت برآورد نیازها برای محصول استراتژیک پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

مدیریت کلان هوشمند جهت کشت و برآورد نیازها برای ۵ محصول استراتژیک
اقتصادسبز آنلاین: مهندسان یکی از شرکت‌های فناور سامانه‌ای را مبتنی بر فناوری‌های فضایی پیاده‌سازی کردند که با استفاده از آن می‌توان میزان سطح زیر کشت ۵ محصول استراتژیک و نیازهای واقعی سالانه به این محصولات را برآورد کرد.

اقتصادسبز آنلاین: مهندسان یکی از شرکت‌های فناور سامانه‌ای را مبتنی بر فناوری‌های فضایی پیاده‌سازی کردند که با استفاده از آن می‌توان میزان سطح زیر کشت ۵ محصول استراتژیک و نیازهای واقعی سالانه به این محصولات را برآورد کرد.

زهرا توفانی‌نژاد، مدیر عامل این شرکت‌ فناور، گفت: به منظور مدیریت هوشمند کشت محصولات استراتژیک، طراحی و پیاده‌سازی ۳ سامانه در حال توسعه را برای این منظور برای سازمان فضایی در دستور کار داریم.
وی یکی از این سامانه‌ها را پایش سطح زیر کشت و پایش میزان تعرق و تبخیر محصول «برنج» دانست و اظهار کرد: یکی دیگر از این سامانه‌ها پایش سطح زیر کشت «گندم» و دیگری برای پایش «کلزا»، «ذرت» و «چغندرقند» است.
توفانی‌نژاد خاطر نشان کرد: این سامانه‌ها با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای قادرند سطح زیر کشت کل محصولات استراتژیک چون «برنج»، «گندم»، «ذرت”»، «کلزا» و «چغندرقند» را پایش کنند.

بیشتر بخوانید:وقتی شوری کم می‌تواند برای پرورش نوعی ماهی مفید باشد

توفانی‌نژاد ادامه داد: قرار است سامانه‌های طراحی شده برای پایش محصولات استراتژیک، بعد از تایید و نهایی شدن در سازمان فضایی، در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار ‌گیرد.
به گفته این فناور، این سامانه‌ها در مرحله ارزیابی نهایی در سازمان فضایی قرار دارند.
وی تاکید کرد: داده‌های این سامانه‌ها برای کاربردهای نهادهای دولتی است، ولی سامانه دیگری را به نام «جالیزان» پیاده سازی کردیم که برای کشاورزان قابل استفاده است.
مدیر عامل این شرکت فناور در خصوص اهمیت این سامانه‌ها، خاطر نشان کرد: بر اساس داده‌هایی که از سوی سامانه‌های پایش محصولات کشاوری به دست می‌آید، می‌توان تصمیمات کلان برای کل کشور اتخاذ کرد، به عنوان نمونه می‌توان بر اساس داده‌های این سامانه‌ها برآورد کرد که چه میزان گندم در طول یک سال کشت ‌شده و چه استراتژی برای خرید مابقی نیازها اتخاذ کرد./ ایسنا#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

1 ماه پیش

سوغات بوشهر از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید در بوشهر سوغاتی های مرغوب و نفیسی را خریداری کنید.

۴ هفته پیش

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

1 ماه پیش

دیدنی های آرهوس از جذابیت و تنوع زیادی برخوردار هستند که شما در این بخش با آن آشنا خواهید شد. این شهر در دانمارک قرار دارد.

1 ماه پیش

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

1 ماه پیش

کویر رباط خان یکی از مهم ترین نقاطی است که شما می توانید از آن دیدن کنید. این کویر در شب پر از ستاره و پوشش گیاهی خاصی دارد.

۴ هفته پیش

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

1 ماه پیش

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۴ هفته پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

1 ماه پیش

بیشتر...