دینو |
3 ماه پیش

اگر چه اتفاقی می افتد دینو

همه ما به احتمال زیاد حداقل یک بار به خود قول داده‌ایم که زود بهرختخواببرویم تا از ساعت‌ها‌ پیمایش در فضای مجازی اجتناب کنیم. اینکه برای چند ساعت تلفن خود را در اتاق دیگری رها کنیم و از سیستم خارج شوید، کار چندان آسانی نیست. اما استفاده از تلفن درست قبل از خواب ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید، بر سلامتی شما تأثیر داشته باشد.

بیشتر افراد نمی‌توانند در مقابل وسوسه استفاده از تلفن همراه قبل از خواب مقاومت کنند. در این مطلب به بررسی نحوه تاثیر استفاده از تلفن همراه قبل خواب بر سلامت کلی خواهیم پرداخت.

تاثیرات منفی استفاده از تلفن همراه قبل از خواب

1. ممکن است به چشم شما آسیب برساند

استفاده تلفن قبل خواب

احتمالا تا به حال احساس کردید که بعد از ساعت‌ها جستجو در فید خود ناگهان دیدتان تار می‌شود. شما به هیچ وجه تنها نیستید. مدت‌ها بی‌وقفه خیره‌شدن به تلفن همراه، ممکن است منجر به خستگی چشم شود‌. برای محافظت از چشمان خود، سعی کنید روشنایی صفحه را کاهش دهید و از استفاده طولانی مدت از تلفن خودداری کنید.

2. ممکن است خواب شما را مختل کند

وقتی بالاخره در پایان یک روز طولانی به رختخواب می‌روید، ممکن است وسوسه‌انگیز باشد که زمان بیشتری را صرف بررسی پیام‌های خود یا خواندن اخبار کنید. اما این عادت آنقدر که به نظر می‌رسد بی ضرر نیست. استفاده از تلفن نزدیک به زمان خواب ممکن است مانع از خواب راحت شما شود. نور آبی گوشی هوشمند شما نه تنها بینایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه می‌تواند چرخه خواب و بیداری شما را نیز مختل کند. این مورد به نوبه خود ممکن است عوارض بیشتری برای سلامتی شما به همراه داشته باشد.

3. ممکن است منجر به درد در ناحیه گردن شود

استفاده تلفن قبل خواب: گردن درد

اگر با حس آزاردهنده گردن‌درد آشنا هستید، استفاده از تلفن همراه در رختخواب می‌تواند وضعیت شما را حتی بدتر کند. هنگامی که سر خود را به سمت جلو خم می‌کنید تا به صفحه نمایش نگاه کنید، به قسمت‌هایی از عضلات گردن فشار وارد شده که باعث درد می‌شود. اگر نمی توانید بدون چک کردن گوشی خود به رختخواب بروید، سعی کنید گوشی را در راستای چشم خود نگه دارید تا از تحت فشار قرار دادن ماهیچه‌ها جلوگیری کنید.

4. ممکن است باعث پیری زودرس پوست شما پیر شود

ممکن است پول زیادی برای مراقبت از پوست خود خرج کنید، اما چیزی به سادگی استفاده از تلفن در رختخواب ممکن است تمام تلاش‌های شما را خراب کند. وقتی از پایین به تلفن خود نگاه می‌کنید، باعث ایجاد خطوط و چین هایی روی گردن شما می‌شود که به نوبه خود باعث پیری زودرس شما می شود.

آیا قبل از خواب از گوشی خود استفاده می‌کنید؟ آیا تا به حال سعی کرده‌اید این عادت را ترک کنید؟

  • 8 علامت هشداردهنده در قسمت‌ های مختلف بدن که نباید نادیده بگیرید
  • 9 نکته ساده برای مراقبت از دندان که در مورد آن نمی دانید


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ما در دینو 5 قانون بقا را که به شما کمک می‌کند تا در شرایط بحرانی جان خود را نجات دهید، با شما به اشتراک می‌گذاریم.

3 ماه پیش

استفاده از تلفن نزدیک به زمان خواب ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید، بر سلامتی شما تأثیر منفی داشته باشد.

3 ماه پیش

اگر بازو‌ بزرگی دارید به جای پنهان کردن یا پوشاندن آن، می‌توانید با استفاده از چند ترفند ساده لباسی متناسب با بازو های پهن بپوشید.

5 ماه پیش

در این مطلب، قصد داریم چند مورد از ویژگی‌ های خاص بدنی که موجب تنوع و منحصربه‌فرد بودن افراد می‌شوند را با شما به اشتراک بگذاریم.

4 ماه پیش

در این مطلب 25 نفر از افرادی که دارای بالاترین IQ در جهان هستند یا بوده‌اند (چه بر اساس آزمایش و چه بر اساس تخمین) را معرفی خواهیم کرد.

5 ماه پیش

علائم آلرژی بدن زمانی ظاهر می‌شود که سیستم ایمنی بدن به یک ماده آلرژیک وارد شده به بدن واکنش نشان می‌دهد و بدن آن را یک مهاجم می‌شناسد.

3 ماه پیش

والدین در هنگام سفر همراه با بچه ها اضطراب یا مشغله فکری دارند اما زمانی که بدانید چگونه با بچه‌ها سفر کنید، همه آن ترس‌ها از بین می‌روند

2 ماه پیش

هیچ یک از ما نمی‌توانیم حمام زعفران را تجربه کنیم، زیرا صدها دلار هزینه دارد. اما این سوال پیش می‌آید که علت گرانی زعفران چیست؟

5 ماه پیش

شاخص توده بدنی یا BMI پیش بینی دقیقی برای سلامتی نیست زیرا درصد چربی بدن یا توزیع چربی بدن را در نظر نمی‌گیرد.

3 ماه پیش

بیشتر...