دینو |
1 سال پیش

اگر چه اتفاقی می افتد دینو

همه ما به احتمال زیاد حداقل یک بار به خود قول داده‌ایم که زود بهرختخواببرویم تا از ساعت‌ها‌ پیمایش در فضای مجازی اجتناب کنیم. اینکه برای چند ساعت تلفن خود را در اتاق دیگری رها کنیم و از سیستم خارج شوید، کار چندان آسانی نیست. اما استفاده از تلفن درست قبل از خواب ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید، بر سلامتی شما تأثیر داشته باشد.

بیشتر افراد نمی‌توانند در مقابل وسوسه استفاده از تلفن همراه قبل از خواب مقاومت کنند. در این مطلب به بررسی نحوه تاثیر استفاده از تلفن همراه قبل خواب بر سلامت کلی خواهیم پرداخت.

تاثیرات منفی استفاده از تلفن همراه قبل از خواب

1. ممکن است به چشم شما آسیب برساند

استفاده تلفن قبل خواب

احتمالا تا به حال احساس کردید که بعد از ساعت‌ها جستجو در فید خود ناگهان دیدتان تار می‌شود. شما به هیچ وجه تنها نیستید. مدت‌ها بی‌وقفه خیره‌شدن به تلفن همراه، ممکن است منجر به خستگی چشم شود‌. برای محافظت از چشمان خود، سعی کنید روشنایی صفحه را کاهش دهید و از استفاده طولانی مدت از تلفن خودداری کنید.

2. ممکن است خواب شما را مختل کند

وقتی بالاخره در پایان یک روز طولانی به رختخواب می‌روید، ممکن است وسوسه‌انگیز باشد که زمان بیشتری را صرف بررسی پیام‌های خود یا خواندن اخبار کنید. اما این عادت آنقدر که به نظر می‌رسد بی ضرر نیست. استفاده از تلفن نزدیک به زمان خواب ممکن است مانع از خواب راحت شما شود. نور آبی گوشی هوشمند شما نه تنها بینایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه می‌تواند چرخه خواب و بیداری شما را نیز مختل کند. این مورد به نوبه خود ممکن است عوارض بیشتری برای سلامتی شما به همراه داشته باشد.

3. ممکن است منجر به درد در ناحیه گردن شود

استفاده تلفن قبل خواب: گردن درد

اگر با حس آزاردهنده گردن‌درد آشنا هستید، استفاده از تلفن همراه در رختخواب می‌تواند وضعیت شما را حتی بدتر کند. هنگامی که سر خود را به سمت جلو خم می‌کنید تا به صفحه نمایش نگاه کنید، به قسمت‌هایی از عضلات گردن فشار وارد شده که باعث درد می‌شود. اگر نمی توانید بدون چک کردن گوشی خود به رختخواب بروید، سعی کنید گوشی را در راستای چشم خود نگه دارید تا از تحت فشار قرار دادن ماهیچه‌ها جلوگیری کنید.

4. ممکن است باعث پیری زودرس پوست شما پیر شود

ممکن است پول زیادی برای مراقبت از پوست خود خرج کنید، اما چیزی به سادگی استفاده از تلفن در رختخواب ممکن است تمام تلاش‌های شما را خراب کند. وقتی از پایین به تلفن خود نگاه می‌کنید، باعث ایجاد خطوط و چین هایی روی گردن شما می‌شود که به نوبه خود باعث پیری زودرس شما می شود.

آیا قبل از خواب از گوشی خود استفاده می‌کنید؟ آیا تا به حال سعی کرده‌اید این عادت را ترک کنید؟

  • 8 علامت هشداردهنده در قسمت‌ های مختلف بدن که نباید نادیده بگیرید
  • 9 نکته ساده برای مراقبت از دندان که در مورد آن نمی دانید


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی افراد فکر می‌کنند مردان به اندازه زنان احساسات را تجربه نمی‌کنند اما همه ما احساسات متنوعی داریم که مهم است در مورد آن صحبت کنیم.

2 ماه پیش

در این مقاله خواهیم گفت که K-Pop چیست و تاثیر آن بر زندگی نوجوانان در سراسر جهان چگونه است و به بررسی عمیق و جامع این پدیده پرداخته خواهد شد.

2 ماه پیش

برخی افراد می‌گویند کوچکترین مسئله‌ای می‌تواند باعث گریه آن‌ها بشود. اما ایا اشک از چه چیزی ساخته شده است؟

3 ماه پیش

در این ویدئو 10 تا از بهترین کامیون‌های Snowrunner در سال 2023 که کارایی نسبتا مشابهی با هم دارند را به شما معرفی می کنیم. برای آشنایی با این 10 کامیون این

2 ماه پیش

تریلر رسمی کالاف دیوتی Modern Warfare 3 Zombies زامبی، راه خود را از طریق جهان باز در مبارزه برای بقا در برابر ارواح در کالاف دیوتی مدرن وارفار 3 زامبی ها در

2 ماه پیش

قرار گرفتن در معرض نور شب مانند نور گوشی، ساعت داخلی بدن ما را به هم می‌زند و خطر ابتلا به بیماری‌های روانی مانند افسردگی را در ما افزایش می‌

1 ماه پیش

تریلر رونمایی از بازی Empire of the Ants ، یک بازی ماجراجویی استراتژی فوتورئالیسی آینده که بر اساس کتاب امپراتوری مورچه ها اثر برنارد وبر است، میبینید. در

1 ماه پیش

افزایش قابل توجه جمعیت منجر به ازدحام قابل توجهی در شهر های بزرگ جهان شده است که باعث نگرانی در مورد آلودگی و ازدحام بیش از حد شده است.

2 ماه پیش

Station to Station هم اکنون بر روی کامپیوترهای شخصی در دسترس است. تریلر راه اندازی بازی ایستگاه به ایستگاه را هم اکنون می‌توانید در ایموجو مشاهده کنید تا

2 ماه پیش

بیشتر...