مجله دلتا |
6 روز پیش

کفش چرم کفش چرم مردانه کفش چرم زنانه کفش چرم تبریز نگهداری از کفش چرم مجله دلتا

کفش‌های چرمی چندین سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند. ظاهر کامل هر لباس زمانی به وجود می‌آید که کفش مناسب با لباس پوشیده شود.

کفش چرمهمیشه نقش مهمی در تقویت شخصیت ایفا می‌کند. کفش‌های چرم تنها زمانی تاثیر خود را دارند که به درستی از آن مراقبت شود. این کفش ها گرانقیمت و استاندارد هستند بنابراین مراقبت ویژه از آن‌ها مهم است. در این مطلب ازمجله دلتانکاتی را برای نگهداری کفش‌های چرم می‌گوییم.

کجا و چگونه از کفش چرم نگهداری کنیم؟

کفش‌ها را باید در جایی نگه‌دارید که از غبار، رطوبت و نور مستقیم خورشید دور باشند. جاکفشی‌ها باید درب داشته باشند تا کفش از گرد و غبار محافظت شود. کفش های مجلسی و روزانه را باید از هم جدا کرد.

در صورت قرار دادن کفش‌ها داخل جاکفشی فاصله بین آن‌ها را رعایت کنید. کفش چرم را نباید کنار کفش ورنی قرار دهید زیرا موجب رنگ دادن آن‌ها به هم می‌شود. اگر کفش‌ها روی یک جاکفشی چوبی باز نگه داشته می‌شوند، باید با پارچه یا کاغذ روی آن‌ها را بپوشانید. جعبه کفش‌های جدید که می‌خرید نیز برای نگهداری آن‌ها بسیار مناسب است.

اگر از بیرون آمده‌اید، کفش‌ها را فورا در کمد یا قفسه کفش قرار ندهید. زیرا رطوبت داخل کفش خشک نمی‌شود و می‌تواند به کفش آسیب برساند. کفش‌ها را به مدت یک ساعت بیرون نگه‌دارید و اجازه دهید خشک شده و رطوبت داخل کفش‌ها از بین برود.

کفش چرم

شکل کفش‌ها

ظاهر برخی کفش‌ها زود خراب می‌شود بنابراین مهم است که از خراب شدن کفش محافظت کنید. قالب کفش مانع از خراب شدن شکل کفش می‌شود. همچنین آن‌ها رطوبت موجود در کفش‌ها را جذب می‌کنند. اگر هیچ قالب کفشی ندارید، یک روزنامه قدیمی را بفشارید و داخل آن را پر کنید. این کار علاوه بر محافظت از خراب شدن شکل کفش چرم، رطوبت را نیز از بین می‌برد.

واکس

اولین نیاز یک کفش چرمواکسمخصوص خود است که باید از کیفیت عالی برخوردار باشد و دو یا سه بار در هفته استفاده شود.

کفش چرم

موارد دیگر مربوط به واکس کفش چرم

قبل ازتمیز کردن کفش چرم، عصاره لیمو را با پنبه روی کفش بزنید و آن را خشک کنید و سپس آن را واکس بزنید. واکس به این روش درخشش بیشتری به کفش چرم می‌دهد.

مدتی پس از استفاده از سرکه و پنبه، کفش شروع به درخشیدن می‌کند.

کفش کودکان سریع کهنه می‌شود و از بین می‌رود. سیب زمینی خام رنده شده را روی کفش بزنید و پس از خشک کردن واکس بزنید کفش ها به حالت اولیه بازمی‌گردد.

کفش‌ها را تمیز کرده و بعد از آن روغن بچه بزنید، سپس کفش‌ها را واکس زده تا نرم و براق شوند. روغن بچه به عنوان نرم‌کننده کفش بکار می‌رود.

بخش سفید پوست موز را بر روی کفش چرم بزنید، بعد از خشک کردن، آن را به‌طور کامل با یک پارچه تمیز کنید تا کفش‌ها بدرخشد.

پوشیدن دستکش یکبار مصرف قبل از واکس زدن از آلودگی دست‌های شما جلوگیری می‌کند.

کفش چرم

پیشنهاد مطالعه:مطلب مشابهگرد و غبار دشمن اصلی کیف‌های چرمرا مطالعه بفرمایید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آب‌وهوای فصل پاییز تصمیم‌گیری در مورد لباس را با دشواری همراه می‌کند. با این تفاسیر مناسب‌ترین استایل دورهمی های پاییزی را بررسی خواهیم کرد.

پریروز

نگهداری از مو تقریبا دغدغه همه افراد است، مخصوصا اگر خشک و شکننده باشند. در این مطلب نکات مهم برای مراقبت از مو را معرفی کرده‌ایم.

3 روز پیش

در این فکر هستید که چگونه می‌توانید باعث پنهان کردن غبغب خود شوید؟ با انجام چند سری از نکات در خانه غبغب خود را بپوشانید.

3 روز پیش

با درنظر گرفتن برخی فاکتورهای مهم می‌توان سختی انتخاب کیف مناسب با استایل خود را کمی آسان کرد. در ابتدا به سبک پوشش و استایل خود توجه کنید.

4 روز پیش

گاهی پیش می‌آید که ابروها حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند و قسمت‌هایی از آن‌ها خالی می‌شود. راه‌هایی وجود دارد که رشد ابرو را تحریک می‌کند.

5 روز پیش

دندان‌های زیبا و شفاف، هنگام مواجهه با افراد دیگر اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌دهد، راه حل‌هایی برای جرمگیری خانگی دندان وجود دارد.

5 روز پیش

یسریاز اشتباهات در لباس پوشیدن که باعث می‌شود سن شما بیشتر دیده شود را بشناسید. اینگونه زمانی که سن شما را حدس می‌زنند، خیال شما راحت است.

۱ هفته پیش

نکاتی به ظاهر ساده درباره‌ی حالت دادن مو وجود دارد که زیبایی موها را برای شما از یک آرزو به یک امر طبیعی تبدیل می‌کند.

۱ هفته پیش

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال روش‌هایی برای تقویت و محکم کردن ناخن‌های خود هستید با روش‌های تقویت ناخن خانگی آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...