سلامت نیوز |
18 ساعت پیش

نوروپاتی دیابتی چیست؟ - بیماری - مراقبت - سلامت نیوز

نوروپاتی دیابتی چیست؟

سلامت نیوز:انواع نوروپاتی (آسیب عصبی) دیابتی سبب بروز مشکلاتی در ضربان قلب، فشار خون، مسیر گوارشی، مثانه، ارگان های جنسی، غدد عرق، چشم ها و اختلال در درک افت قند خون می شود. احتمال بروز نوروپاتی دیابتی به مدت زمان ابتلا به دیابت بستگی دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،کنترل دیابت مهم ترین عامل در پیشگیری از بروز نوروپاتی دیابتی است. افراد مبتلا به دیابت در صورت داشتن فاکتورهای خطر زیر در معرض ابتلا به نوروپاتی دیابتی قرار دارند:اضافه وزن، افزایش فشار خون، ابتلا به بیماری پیشرفته کلیوی، مصرف سیگارنوروپاتی دیابتی از نوع محیطی سبب بروز مشکلاتی در پا می شود و علایمی مانند زخم و عفونت را به همراه دارد.

زیرا آسیب عصبی ایجاد شده باعث از دست رفتن احساس در پا می شود. در نتیجه فرد مبتلا به دیابت ممکن است متوجه آسیب هایی که به پای او وارد می شود نباشد. نوروپاتی دیابتی همچنین سبب بروز مشکلاتی در تعادل و هماهنگی بدن می شود بنابراین ممکن است فرد زمین بخورد و دچار شکستگی شود.

برای پیشگیری از بروز نوروپاتی دیابتی توصیه می شود با کنترل مناسب قند، فشار و کلسترول خون از بروز چنین عوارضی پیشگیری کنید. مراقبت از پا در همه افراد مبتلا به دیابت ضروری است و در صورتی که به نوروپاتی دیابتی از نوع محیطی دچار شوید این موضوع اهمیت بیشتری هم می یابد. بنابراین پاهای خود را به طور مرتب معاینه و حداقل سالی یک بار به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.#‌اخبار_سلامتی
منبع: سلامت نیوز


تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

دبیرکل خانه کارگر می‌گوید: اگر از ناحیه افزایش نرخ ارز، ۱۰۶ هزار میلیارد تومان به شکل یارانه توزیع شود، معنای آن این است که در بلندت مدت ۱۰ برابر و در کوتاه مدت یعنی ۶ ماه تا یک سال، حداقل ۳ برابر به سفره فقرا و هزینه‌های عمومی خسارت وارد می‌شود.

نیم ساعت پیش

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۹۰ میلیون و۸۶ هزار و ۵۴۹ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۹۳۴ هزار و ۹۳۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

نیم ساعت پیش

کلسترول و تری گلیسیرید دو شکل از لیپید یا چربی هستند که در جریان خون شما گردش می کنند. هر دوی آنها برای زندگی شما ضروری هستند.

8 ساعت پیش

این تجمع، در اعتراض به سیاست‌های غیر کارشناسانه سازمان غذا و دارو و اظهارنظرهای غیرمسئولانه ریاست این سازمان درمورد تغییرات احتمالی در روال درمان بیماران اعتیاد، ازجمله عرضه داروی متادون در داروخانه‌ها به بیماران این حوزه، صورت گرفته است.

8 ساعت پیش

یک روانشناس همزمان با روز جهانی خنده گفت: پژوهشگران دریافته اند که خندیدن بدون دلیل "به اصطلاح الکی خندیدن" منجر به افزایش هورمون دوپامین و اندورفین و موجب احساس رضایت از زندگی و تاب اوری و شادکامی افراد می‌شود.

8 ساعت پیش

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از آغاز بارش برف و باران در برخی استان‌ها از اواخر وقت فردا چهارشنبه خبر داد.

8 ساعت پیش

شما می‌توانید سرعت ضربان قلب یا ضربان نبض‌تان را فقط با استفاده انگشتان اندازه بگیرید.

9 ساعت پیش

یکی از دغدغه‌هایی که والدین در تربیت کودکشان دارند، این است که فرزندشان از همان کودکی اصول و قواعد اخلاقی را رعایت کند. در این صورت است که والدین از تربیت خود احساس رضایت می‌کنند. اما برخی از والدین هم فکر می‌کنند که هرچقدر آنها به فرزندشان اصول اخلاقی را آموزش دهند باز هم فرزندشان اخلاق خوب را از مدرسه، تعامل با دوستانش و محیط بیرون آموزش می‌بیند و دیگر نیازی نیست که آنها درباره اخلاق و اصول آن با کودک صحبت کنند. در صورتی که والدین باید توجه داشته باشند آموزش مفاهیم اخلاقی همزمان با رشد کودک و در دوران خردسالی شروع شود و در این حالت قطعاً نتیجه بهتری خواهد داشت.‏

9 ساعت پیش

بررسی ها نشان می دهد: واکسن کروناویروس تولید شده در شرکت چینی سینوواک در آزمایشات بالینی برزیل ۵۰.۴ درصد اثربخش بوده است.

9 ساعت پیش

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از انجام تست رایگان کرونا برای مسافران متروی تهران خبر داد.

9 ساعت پیش

به گفته مسئول انجمن صنفی کارفرمایی مراکز درمان سو مصرف مواد استان تهران، عرضه متادون در داروخانه قانونی نیست.

10 ساعت پیش

کارشناس حوزه سلامت روان معتقد است شاد زیستن گذشته از وابستگی به عوامل ژنتیکی هر فرد ، نیازمند زندگی کردن در زمان حال است و برای اینگونه زندگی کردن هم کانال یک ذهن افراد یعنی " کانال خودآگاه " باید فعال باشد و فعالیت یا عدم فعالیت این کانال نیز نیازمند آموزش است.

10 ساعت پیش

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

11 ساعت پیش

رئیس دبیر خانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت اعلام کرد: مرغ های سایز کوچکتر در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم سالمتر هستند و باید برای مصرف مرغ سایز در کشور فرهنگ سازی و آموزش کافی انجام شود.

12 ساعت پیش