مجله دلتا |
7 ماه پیش

روستای بدون دزد در جهان امن ترین روستای جهان روستای امن رومانی مجله دلتا

بر روی دامنه‌های کوه باناتولی در غرب رومانی، روستایی جذاب و زیبا به اسم ایبنتال وجود دارد که به دلیل عجیبی به شهرت جهانی رسیده است.
روستای بدون دزد در جهان

روستایی شگفت‌انگیز که بیشتر، اهالی بومی جمهوری چک در آن ساکن هستند. چیزی که آن را از دیگر روستاهای منطقه و یا مکان‌های دنیا متمایز کرده یک ویژگی عجیب است. در این روستا خبری از هیچ دزدی نیست! با ما درمجله دلتاهمراه باشید تا با تنهاروستای بدون دزد در جهانآشنا شوید.

روستای بدون دزد در جهان

روستای ایبنتال در رومانی، یک مکان فوق‌العاده زیبا و جذاب برای عاشقان گردشگری و سفر است، اما آن‌چه که این روستا را نسبت به روستاهای مناطق دیگر متمایز کرده است، اعتبار و صداقت این مردم است. به همین دلیل هیچ گونه سرقت و دزدی در آن‌جا وجود ندارد.

امن ترین روستای جهان

جالب است بدانید، امنیت در این روستا آن‌قدر بالا است که نرخ جرم و جنایت در آن به‌طور قابل توجهی از میزان جرم و جنایت متوسط کشور کم‌تر است.

ایبنتال، روستایی که دزد ندارد!

آوازه روستای ایبنتال به عنوان یک روستای بدون دزد، به سال‌ها قبل برمی‌گردد. درست وقتی که اهالی برای خرید نان روش جدیدی را در پیش گرفتند. آن‌ها کیف خود را به همراه پول در گوشه خیابان روی نرده‌ها آویزان می‌کردند تا مامور پخش نان، نان آن‌ها را در کیف گذاشته و پول خود را بردارد.

وستای بدون دزد

مگر این روستا نانوایی ندارد؟

آخرین مغازه‌ای که در این روستا فعال بود، سال‌ها پیش بسته شد و از آن زمان مردم برای تهیه نان باید منتظر مامور پخش نان می‌ماندند. این مرد هر دو روز یک‌بار نان‌ها را در ماشین بزرگی می‌گذاشت و از روستایی که حدود ۲۰ کیلومتر آن طرف‌تر بود به این روستا می‌آمد.

در ابتدا اهالی روستا مجبور بودند تا مدت‌ها در کنار جاده بایستند تا از ماشین پخش نان جا نمانند. تا این‌که به ذهن یکی از اهالی روستا ایده خوبی رسید، یک کیف به همراه یادداشت و پول را در کنار جاده قرار دهیم تا مامور پخش نان خودش همه کارها را به تنهایی انجام دهد.

امنیت بالا در این روستا

اهالیروستامطمئن بودند که هیچ وقت کسی نان یا پول آن‌ها را برنمی‌دارد و از آن جایی که روستا در منطقه کوهستانی قرار گرفته پس آدم غریبه هم معمولا به این منطقه رفت‌و‌آمد نمی‌کند.

البته این حرف‌ها فقط در مورد نان نیست! مردم این روستای جالب دررومانیبه حق و حقوق همدیگر هم احترام می‌گذارند و هرگز بدون اجازه به باغ یا حیاط دیگری نمی‌روند. حتی در جلوی مزرعه، آن‌ها اول صاحب مزرعه را صدا می‌زنند و اگر کسی جواب نداد پا به داخل مزرعه نمی‌گذارند. جالب است بدانید، تا به حال در این روستا هیچ دزدی و سرقتی اتفاق نیفتاده است.

روستای ایبنتال در رومانی

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمنددر این روستای ایرانی به مرد سیگاری، هرگز زن نمی‌دهند

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرومکس و گلکسی S21 اولترا ، در رقابت نفس‌گیر لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار بازار، برنده کدام است، دوربین

3 ماه پیش

قیمت برنج ایرانی ۶۴ هزار ۹۰۰ تومان است نرخ های دیگر صحت ندارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 ماه پیش

فواید رقص برای سلامت روان و سلامت جسمانی حوزه نسبتا جدیدی برای پژوهش است. در این مطلب می‌خواهیم درباره مزایای این فعالیت جذاب صحبت کنیم.

3 ماه پیش

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

3 ماه پیش

اعزام نیروی متخصص کشاورزی به ارمنستان همکاری درکشت فراسرزمینی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 ماه پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 ماه پیش

ورود هوش مصنوعی به کشاورزی ایران گام نخست یکپارچه سازی اراضی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 ماه پیش

توزیع بیش از ۸۰۰ هزار تن آرد در بین روستاییان کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 ماه پیش

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف ، آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتانابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع گچبری

3 ماه پیش

بیشتر...