مجله دلتا |
۲ هفته پیش

روستای بدون دزد در جهان امن ترین روستای جهان روستای امن رومانی مجله دلتا

بر روی دامنه‌های کوه باناتولی در غرب رومانی، روستایی جذاب و زیبا به اسم ایبنتال وجود دارد که به دلیل عجیبی به شهرت جهانی رسیده است.
روستای بدون دزد در جهان

روستایی شگفت‌انگیز که بیشتر، اهالی بومی جمهوری چک در آن ساکن هستند. چیزی که آن را از دیگر روستاهای منطقه و یا مکان‌های دنیا متمایز کرده یک ویژگی عجیب است. در این روستا خبری از هیچ دزدی نیست! با ما درمجله دلتاهمراه باشید تا با تنهاروستای بدون دزد در جهانآشنا شوید.

روستای بدون دزد در جهان

روستای ایبنتال در رومانی، یک مکان فوق‌العاده زیبا و جذاب برای عاشقان گردشگری و سفر است، اما آن‌چه که این روستا را نسبت به روستاهای مناطق دیگر متمایز کرده است، اعتبار و صداقت این مردم است. به همین دلیل هیچ گونه سرقت و دزدی در آن‌جا وجود ندارد.

امن ترین روستای جهان

جالب است بدانید، امنیت در این روستا آن‌قدر بالا است که نرخ جرم و جنایت در آن به‌طور قابل توجهی از میزان جرم و جنایت متوسط کشور کم‌تر است.

ایبنتال، روستایی که دزد ندارد!

آوازه روستای ایبنتال به عنوان یک روستای بدون دزد، به سال‌ها قبل برمی‌گردد. درست وقتی که اهالی برای خرید نان روش جدیدی را در پیش گرفتند. آن‌ها کیف خود را به همراه پول در گوشه خیابان روی نرده‌ها آویزان می‌کردند تا مامور پخش نان، نان آن‌ها را در کیف گذاشته و پول خود را بردارد.

وستای بدون دزد

مگر این روستا نانوایی ندارد؟

آخرین مغازه‌ای که در این روستا فعال بود، سال‌ها پیش بسته شد و از آن زمان مردم برای تهیه نان باید منتظر مامور پخش نان می‌ماندند. این مرد هر دو روز یک‌بار نان‌ها را در ماشین بزرگی می‌گذاشت و از روستایی که حدود ۲۰ کیلومتر آن طرف‌تر بود به این روستا می‌آمد.

در ابتدا اهالی روستا مجبور بودند تا مدت‌ها در کنار جاده بایستند تا از ماشین پخش نان جا نمانند. تا این‌که به ذهن یکی از اهالی روستا ایده خوبی رسید، یک کیف به همراه یادداشت و پول را در کنار جاده قرار دهیم تا مامور پخش نان خودش همه کارها را به تنهایی انجام دهد.

امنیت بالا در این روستا

اهالیروستامطمئن بودند که هیچ وقت کسی نان یا پول آن‌ها را برنمی‌دارد و از آن جایی که روستا در منطقه کوهستانی قرار گرفته پس آدم غریبه هم معمولا به این منطقه رفت‌و‌آمد نمی‌کند.

البته این حرف‌ها فقط در مورد نان نیست! مردم این روستای جالب دررومانیبه حق و حقوق همدیگر هم احترام می‌گذارند و هرگز بدون اجازه به باغ یا حیاط دیگری نمی‌روند. حتی در جلوی مزرعه، آن‌ها اول صاحب مزرعه را صدا می‌زنند و اگر کسی جواب نداد پا به داخل مزرعه نمی‌گذارند. جالب است بدانید، تا به حال در این روستا هیچ دزدی و سرقتی اتفاق نیفتاده است.

روستای ایبنتال در رومانی

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمنددر این روستای ایرانی به مرد سیگاری، هرگز زن نمی‌دهند

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خرید تضمینی محصولات کشاورزی ادامه می یابد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

برنامه ریزی گسترده برای تامین کالا تنظیم بازار شب عید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

سطح زیر کشت گندم به میلیون هکتار می رسد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

ارزآوری میلیارد دلاری محصولات کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

اگر قصد سفر به منطقه جنوبی کشور را در سر می‌گذرانید مجله دلتا همراه باشید، تا سری به جذاب ترین آبشار مصنوعی ایران بزنید.

3 روز پیش

برقراری ارتباط خوب با آدم‌های دیگر موجب شادیست. اما آدم‌های مغرور نمی‌گذارند به چنین نقطه‌ای برسیم. از برخورد با افراد مغرور برایتان می‌گوییم.

3 روز پیش

ارزآوری میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی غذایی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

در میان بسیاری از جاذبه‌های ایران، به دیدن دریاچه سحرآمیز بروید. با مجله دلتا همراه باشید تا با دریاچه ای در آغوش آسمان بیشتر آشنا شوید.

3 روز پیش

بطری آب هوشمندی که سیاره را تمیز می کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

کاهش شاخص قیمت جهانی گندم با تداوم فت قیمتی در سال جدید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

بخش عمده سموم آماده مصرف از کشورهای اروپایی وارد می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

مقاومت قیمت برنج مازندران در سقف ۶۰ هزار تومان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

با قدم زدن در کوچه‌های رنگی بهترین احساس به شما منتقل می‌شود و باعث می‌شود.با مجله دلتا همراه باشید تا با کوچه های رنگی تهران، آشنا شوید.

4 روز پیش

عقد مسیار یا ازدواج مسیار چیست و چه فرقی با ازدواج دائم یا صیقه ای دارد ؟در این بخش از سایت ایران ناز درباره احکام ازدواج مسیار و شرایط آن

4 روز پیش

ظروف مخصوص فریزر برای نگهداری غذا چه نوع ظروفی است   در این مطلب از سایت ایران ناز، اطلاعات بسیار مفیدی درباره ظروف مخصوص فریزر برای نگهداری غذا در فریزر را شرح داده ایم بیشتر وقتها غذاهایی که برای مهمانی استفاده می کنیم، بیش از اندازه است و اضافی آن را باید برای روزهای بعد نگه داریم؛ یا ب

4 روز پیش

بیشتر...