دینو |
2 ماه پیش

دانسته هایی در مورد نحوه مدیریت استرس در مردان زنان که نسبت به هم متفاوت است دینو

مدیریت استرس در مردان و زنانمتفاوت است.محققان می‌گویند که زنان بیشتر احتمال دارد علائم فیزیکی مانند سردرد و ناراحتی معده را به دلیل استرس از خود نشان دهند. همچنین، زنان بیش از مردان دچار استرس بیش از حد می‌شوند اما بیایید ببینیم که هر دو جنس واقعاً به چه چیزی نیاز دارند تا بتوانند این استرس را مدیریت کنند.

مردان و زنان به دلیل هورمون‌ها به استرس واکنش متفاوتی نشان می‌دهند

3 چیز در واکنش ما به استرس نقش زیادی دارد،کورتیزول،اپی نفرینواکسی توسین. در زنانی که استرس دارند، کورتیزول و اپی نفرین وارد جریان خون می‌شود و اکسی توسین از مغز آزاد می‌شود و این باعث پررنگ شدن احساسات می‌شود. در مردان، اکسی توسین در مقادیر بسیار کمتری ترشح می‌شود، بنابراین احساسات کمتری درگیر می‌شود.

مدیریت استرس

زنان و مردان واکنش متفاوتی به استرس دارند

مطالعات نشان داده است که زنان در هنگام استرس تمایل دارند از خود و عزیزانشان مراقبت کنند. ایمنی بیشتر برای آنها برابر است با استرس کمتر. ایجاد و حفظ شبکه دوستان، به عنوان یک درمان استرس برای زنان عمل می‌کند.

مردانی که مقادیر کمتری اکسی توسین ترشح می‌کنند، در هنگام استرس واکنش «جنگ یا گریز» دارند، به این معنی که یا آن را تخلیه می‌کنند و از آن گذر می‌کنند یا با آن مبارزه می‌کنند.

استرس در مردان و زنان

نکته اصلی در مورد راه‌های کاهش استرس، حفظ تعادل در آن‌هاست. طبق تحقیقات، از خودگذشتگی در روابط استرس بسیاری از زنان است. از طرفی برای مردان، “برنده شدن به هر قیمتی” دلیل اصلی استرس آن‌ها می‌تواند باشد.

مردان و زنان در هنگام استرس به فعالیت‌های متفاوتی نیاز دارند

کاهش استرس

طبق تحقیقات زنان بیشتر از مردان گفته‌اند که برای کنترل استرس مطالعه می‌کنند. همچنین، آنها ترجیح می‌دهند با فعالیت‌‌هایی مانند گذراندن وقت با دوستان یا خانواده استرس خود را کم کنند. مردان به احتمال زیاد ورزش می‌کنند و به موسیقی گوش می‌دهند تا احساس بهتری داشته باشند.

زنان بیشتر از مردان گفته‌اند به عنوان راهی برای مدیریت استرس غذا می‌خورند، در حالی که مردان برای کنترل آن ورزش می‌کنند.

وقتی از زنان پرسیده می‌شود که برای بهتر کردن حال و اراده خود باید چه چیزی را تغییر دهند، زنان بیشتر از مردان گفته‌اند که به خستگی کمتر، انرژی بیشتر و زمان بیشتری نیاز دارند. مردان می‌گویند که به تشویق کمتری از طرف دوستان یا خانواده نیاز دارند و در عوض به پول بیشتری نیاز دارند.

چه فعالیتی به شما در مدیریت استرس کمک می‌کند؟ چه چیزهایی برای شما استرس زا هستند؟

  • بهترین ساعت برای خوابیدن و بیدار شدن چه زمانی است؟
  • دلیل سیخ شدن مو بدن از نگاه علمی چیست؟


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با افزایش سن موها خاکستری شده و پوست ما چروک می‌شود. اما با افزایش سن در داخل سلول های ما چه اتفاقی می‌افتد تا این تغییرات ایجاد شود؟

4 ماه پیش

ترس از دلقک یا کولروفوبیا همانند ترس از مرگ، آمپول زدن و سخنرانی در جمع در لیست رایج‌ترین ترس‌ها قرار دارد.

5 ماه پیش

در این مطلب دانستنی هایی در مورد بدنتان با شما به اشتراک می‌گذاریم که به احتمال زیاد نمی‌دانید و می‌تواند شما را شگفت زده کند.

1 ماه پیش

آیا انسان می‌تواند غذای حیوانات خانگی را با خیال راحت بخورد؟ آیا این احتمال وجود دارد که این غذا‌ها شما را مریض کند یا بکشد؟

3 ماه پیش

با حذف تخم مرغ چه اتفاقی می‌افتد؟ بهتر است تخم مرغ را با غذاهای دیگری جایگزین کنید که شامل همان نوع مواد مغذی مورد نیاز بدن شما هستند

4 ماه پیش

هیچ یک از ما نمی‌توانیم حمام زعفران را تجربه کنیم، زیرا صدها دلار هزینه دارد. اما این سوال پیش می‌آید که علت گرانی زعفران چیست؟

5 ماه پیش

برخی از افراد بیشتر مستعد ابتلا به عفونت گوش هستند. ما شما را از علائم عفونت گوش و راه‌هایی که می‌توانید از آن‌ جلوگیری کنید آگاه می‌کنیم.

2 ماه پیش

در آغوش گرفتن می تواند بر روی کاهش استرتس زنان تاثیر بگذارد اما وقتی صحبت از مردان می‌شود متأسفانه این تأثیر آنقدر قوی نیست.

4 ماه پیش

در این مطلب، نکاتی مفید و کاربردی را گردآوری کرده‌ایم که با رعایت آنها می‌توانید عمر وسایل خانه خود را افزایش دهید.

6 ماه پیش

بیشتر...