خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

دنیا روی دروغ، قلب حقایق، حق ویژه درجه بندی انسان ها اداره می شود ایسنا

 دنیا روی دروغ، قلب حقایق، حق ویژه و درجه بندی انسان ها اداره می‌شود

ایسنا/اردبیلنماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه امروز دنیا روی دروغ، قلب حقایق، حق ویژه و درجه بندی انسان ها اداره می‌شود، گفت: این نگاه دنیا را از صلح جهانی که نیاز اصلی امروز بشر مجروح و بشر کرامت شکسته است ، دور می کند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با اشاره به موضع گیری های برخی از مشاهیر هنری کشور در حوادث اخیر ابراز کرد: عجیب این است که بعضی از مشاهیر هنری بدون توجه به این نکته ارزشمند، نظام را متهم می‌کنند و سوژه عظیمی برای دشمن درست می کنند در ایذه در تیراندازی کورکورانه تروریست های وهابی، عده‌ای از مردم عادی و یک نوجوان شهید می شود فوراً در صفحات بعضی از مشاهیر هنری نظام متهم می‌شود، قاتل بعد از دستگیری اعتراف می‌کند و ریختن خون شیعه را مساوی با ورود به بهشت می داند ولی باز هم آن مشهور هنری که او نیز از ملت ما و متعلق به کشور ماست بر نظر خود اصرار می کند.

امام جمعه اردبیل با تبیین عملکرد نیروهای امنیتی ایران در حوادث اخیر عنوان کرد: نیروهای امنیتی ایران در عطوفت، دلسوزی و مماشات کار بی نظیر کردند، آنها می توانند تحدی کنند پلیس با موتور خودش کپسول آتش نشانی حمل می کند سوال می کنی کار پلیس حمل کپسول نیست می‌گوید گزارش رسیده قرار است فلان جا را آتش بزنند می رویم آنجا را خاموش کنیم تا مال مردم محفوظ بماند! ای کاش و صد ای کاش رفتار پلیس کشورهای اطراف ما یا پلیس کشورهای اروپایی را با پلیس ایران به مقایسه بگذارند و نشان دهند تا ملت بزرگ ما تفاوت دو رفتار را ملاحظه کند.

وی افزود: دستگاه قضایی و پلیس ایران یک نقش عاطفی استثنایی را به تماشا گذاشتند که هزار یک آن در اغتشاشات اروپا ، آمریکا ، اسرائیل و دولت های عربی دیده نمی شود آیا تا حالا فکر کردید که چرا دشمن از تمام مرزها سلاح وارد و اقدام به ترور بهترین نیروهای ما کرد؟ چون در حسرت این است که نیروهای امنیتی ایران را وارد فاز خون ریزی کند اما احسنت به نیروهای امنیتی و به متصدیان امنیت کشور که در تور آنها نیفتادند و گفتند ما یک خانواده را تشکیل می‌دهیم و داغ آن آرزوی شوم را به دل دشمن گذاشتند آیا این که کفایت نمی‌کند که ما قدر ولی نعمتان خودمان و نعمت های خودمان را قدر بدانیم؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه امروز دنیا روی دروغ، قلب حقایق، حق ویژه و درجه بندی انسان ها اداره می‌شود و این نگاه دنیا را از صلح جهانی که نیاز اصلی امروز بشر مجروح و بشر کرامت شکسته است دور می کند اظهار کرد: من این بحث را هم به خاطر تاریخ وارد شدم تا در تاریخ ثبت شود و بماند و هم به خاطر قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل که تصویب کرد کمیته حقیقت یاب بین المللی درباره بررسی عملکرد پلیس ایران تشکیل شود برای ما سوال است که پلیس اسرائیل هفتاد سال است که هر روز فلسطینی‌ها را می کشد چرا این کمیته آنجا تشکیل نمی شود؟

وی با تاکید بر اینکه مطالبه دیگر مردم عدالت در استخدام است گفت: ملت ما مخصوصاً خانواده ها و والدین به این مسئله بسیار حساس هستند اگر این موضوع حساب شده و از روی عدالت نباشد تخریب آن فوق‌العاده می شود هیچ کس نباید در روند استخدام دخالت کند همه توجه کنند که استخدام در دوایر دولتی با آزمون صورت می گیرد آزمون را هم سازمان سنجش کشور برگزار می کند در حال حاضر به ازاء هر سه نفر که بازنشست می شوند یک نفر جذب می شود در نهادهای حاکمیتی به ازاء دو نفر یک نفر البته شرکت های طرف قرار داد با ادارات برای نگهبانی و خدماتی جذب دارند که دولت تصمیم گرفته این جذب ها را نیز سازماندهی کند.

عاملی در خاتمه گفت: از این به بعد حتی جذب شرکت ها نیز با آزمون خواهد بود وقتی مجوز برای جذب شرکتی آمد باید اداره مربوط این مجوز را رسماً اعلام کند سپس آزمون برگزار شود تا هرگونه جذب در شرکت ها هم شفاف باشد هیات رسیدگی به تخلفات اداری نیز شدیداً فعال شده اگر کارمندی ایجاد نارضایتی درست کند یا تمنای رشوه داشته باشد بی رحمانه عمل می‌کنند و اخیراً نیز چند نفر را کنار گذاشتند در این باب اقدام مسئولین و دولتی ها مهم است ولی باید ملت عزیز نیز کمک کنند تا موضوع عدالت در استخدام برای همیشه تثبیت گردد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بارش سنگین برف پاییزی منطقه پلور جاده هراز را سفید پوش کرده است.

5 ساعت پیش

پوران درخشنده کارگردان فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» درباره دلیل پیدا نشدن بازیگران تصریح کرد: اکثریت بازیگران این روزها درگیر پروژه‌های شبکه نمایش خانگی هستند و قراردادهای بلندمدت آنها با این پروژه‌ها باعث شده تا نتوانند در آثار سینمایی حضور داشته باشند. من برای این فیلم به بازیگران خوبی نیاز دارم اما هر بار به دلایلی این همکاری و پیشنهادها به ثمر نمی‌نشید.

5 ساعت پیش

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها می‌گوید که شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد که چنین ماموریتی را به نیروی انتظامی واگذار نکرده بودیم یا چنین انتظاری را از نیروی انتظامی نداشته‌ایم.

4 ساعت پیش

در حالی که دشواری‌های تولید دام عشایر به دلیل خشکسالی ها، مشکلات تامین نهاده و خشکی مراتع به شدت افزایش یافته است، فعالان اقتصادی از خروج غیر قانونی دام‌ها به خارج از کشور خبر می‌دهند.

5 ساعت پیش

امباپه رکورد رونالدو و پله را با هم شکست.

3 ساعت پیش

جلسه گفت و گو و تبادل نظر علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با جمعی از افراد شاخص سیاسی برگزار شد.

3 ساعت پیش

وضعیت و تعداد یوزپلنگ ها در دنیا بسیار نگران کننده است زیرا این گربه‌سانان ارزشمند با خطر انقراض روبرو هستند. طبق بررسی های اخیر، امروزه حدود ۷۰۰۰ قلاده یوزپلنگ در طبیعت جهان باقی مانده است.

4 ساعت پیش

سازمان امور دانشجویان در خصوص بیماری گوارشی دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، صنعتی اراک و خوارزمی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

5 ساعت پیش

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از بارش شدید برف در محور لواسانات خبر داد و از مردم درخواست کرد اگر کار ضروری ندارند به این محور مراجعه نکنند.

5 ساعت پیش

بیشتر...