مجله دلتا |
1 ماه پیش

خانه هانگ نگا خانه دیوانه ویتنام اقامت گاه خانه ای شبیه درخت مجله دلتا

خانه هانگ نگا یا به عبارتی خانه دیوانه، خانه‌ای عحیب‌و‌غریب در  کشور ویتنام است . معماری این خانه شبیه به درخت است. تمامی نمای ساختمان داخلی و خارجی با معماری خاص و الهام گرفته از طبیعت وحشی ساخته شده‌است.
خانه هاگ نگا
خانه هانگ نگاتمامی قواعد یک خانه استاندارد را از بین برده و یک اثر سورئال است. برای آشنایی بیشتر با این دیوانه خانه که می‌توان در آن اقامت داشت بامجله دلتاهمراه باشید.
خانه هانگ نگا در ویتنام

داستان طراحی و ساخت این اقامتگاه

ایده اولیه خانه دیوانه توسط مالک آن یعنی خانم دانگ ویت نگا داده شد. او که در ویتنام به هانگ نگا معروف است، دکترای معماری از دانشگاه مسکو دارد. وی خانه‌های زیادی در شهر دالاتویتنامساخته است که بسیاری از آن‌ها معروف هستند.
معمار هانگ نگا، این پروژه را به این دلیل شروع کرد که اعتقاد داشت مردم باید بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار کنند. او می‌گفت:”فاکتورهایی نظیر درخت، باید در معماری روزمره به کار گرفته شود”. با اینکه مدیران شهری طرح خانه هانگ نگا را نمی‌پسندیدند، اما هانگ نگا توانست آن‌ها را مجاب کند که این خانه بسیار محبوب خواهد شد. این مکان از سال ۱۹۹۰ برای بازدید و اقامت مردم افتتاح شد.

خانه دیوانه، خانه هانگ نگا

داخل خانه دیوانه چگونه است؟

نمای داخل خانه از تعدادی اتاق تشکیل شده است. این اتاق‌ها با نام حیوانات و مجسمه‌های آن‌ها مرتبط است. تمامی لوازم و دکوراسیونی که در اتاق‌ها استفاده شده است مربوط به همان حیوان و کار دست است. پله‌ها و راه‌پله‌ها شبیه به غار هستند.
گیاهان و جانوران مختلفی در مسیرها قرار داده شده است. پنجره‌های این خانه جالب مانند تارهای عنکبوت است. همه چیز به گونه‌ای طراحی شده که به شما حس طبیعت و ارگانیک بودن بدهد. تمام مبلمان و لوازم داخل اتاق‌ها، کار دست است. حتی برخی از آن‌ها، داخل همان اتاق ساخته‌شده است تا دقیقا اندازه و متناسب با فضای‌غیر استاندارد و غیر هندسی اتاق‌ها باشد.
اقامت گاه

بازدید از خانه هانگ نگا برای کودکان مناسب نیست!

خانه‌ دیوانه را می‌توان یک هزارتوی عجیب‌و‌غریب دانست. این هزارتو دارای پلکانی است که میله‌های کوتاه دارند و نردبان‌های شیب‌داری که در داخل آن مشاهده می‌کنید، اصلا برای استفاده کودکان مناسب نیست.
خانه‌ای شبیه درخت
پیشنهاد مطالعه:برای آشنایی با دیگر جاذبه‌هایجهانگردی،پارکی که انسان را فلج می‌کند!را درمجله گردشگریدلتا مطالعه کنید.
دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آدم‌ها به زندگی‌مان وارد می‌شوند؛ گاهی دوستان ابدی‌ می‌شوند، گاهی هم رابطه‌ با آنها پایان می‌یابد و تمام. اما چطور باید به دوستی پایان داد؟

2 روز پیش

جاده‌ای در سیبری وجود دارد که سال‌هاست تاریخچه‌ شومی را به دوش می‌کشد. جاده استخوان جاده‌ای در بزرگراه کالیما است که بسیار سرد است.

3 روز پیش

هرکسی وارد قبرستان آبی رومانی یا قبرستان مری شود با لب خندان بیرون می‌آید. از نگاه مردم این منطقه مرگ به بازی و شوخی گرفته شده است.

3 روز پیش

اگر به‌طور مرتب ورزش می‌کنید، حتما باید میان‌وعده‌هایی مقوی برای تأمین انرژی مصرف کنید. ببینید بهترین میان وعده برای ورزشکاران چیست.

3 روز پیش

در این مقاله می‌خواهیم ۲۰ کافه‌ روباز از بهترین‌های تهران را به شما معرفی کنیم تا دیگر وقتتان برای پیدا کردن کافه فضای باز هدر نرود.

4 روز پیش

دوران ویکتوریا پر از خطرات عجیب بود. افسانه‌ ترسناک غار جادوگر بل در تنسی داستانی است که از ادبیات فولکور آمریکا گرفته شده است.

4 روز پیش

روستای میمند کرمان با وسعت ۴۲۰ کیلومتر مربع، یکی از بزرگ‌ترین روستاهای دست‌کند ایران و جهان محسوب می‌شود که همچنان زندگی در آن جریان دارد.

4 روز پیش

در هر دوره‌ای، نام یکی از رژیم‌های غذایی بر سر زبان‌ها می‌افتد. این روزها، نوبت رژیم کتو رسیده است. اما این رژیم برای همه مناسب نیست.

5 روز پیش

جزیره شیطان گویان در قرون ۱۹ و ۲۰ به‌عنوان زندان مورد استفاده قرار می‌گرفت. این زندان به زندانیان سیاسی تبعیدشده اختصاص داشت.

5 روز پیش

این‌طور نیست که تمام ورزش‌ها ارزان یا رایگان باشند. فهرست گران ترین ورزش های جهان شامل ورزش‌های موتوری، اسب‌سواری، چوگان و... را ببینید.

5 روز پیش

دره‌‌ ماه شیلی در منطقه معروف سن پدرو، مملو از تپه‌هایی از جنس نمک است که ناهمواری‌های آن‌ باعث شده‌ ظاهری شبیه به سطح ماه داشته باشد.

6 روز پیش

قبرستان جن همانند نامش مکانی ترسناک است. مردم روستای تیس در چابهار به‌خاطر سنگ قبرهای بزرگ و عجیب بر این باورند که اینجا مکان دفن اجنه است.

6 روز پیش

استخر شیطان آبشار ویکتوریا بدون شک ترسناک‌ترین استخر دنیاست! این استخر مختص گردشگرانی است که به هیجان و ژانر وحشت علاقه زیادی دارند.

۱ هفته پیش

جهنم دره مشگین‌شهر یکی از زیباترین دره‌‌های ایران است. جهنم دره، مکانی واقعی و بسیار زیبا در دامنه کوه سبلان است.

۱ هفته پیش

درختان انبوه و قبرهای بسیار قدیمی، ظاهری هولناک به قبرستان هایگیت لندن بخشیده‌اند. این گورستان مخوف‌ترین قبرستان در سراسر انگلستان است.

۱ هفته پیش

بیشتر...