پایگاه خبری دخالت |
۳ هفته پیش

کنکور سراسری سال آینده به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد پایگاه خبری دخالت

کنکور سراسری سال آینده به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد

کنکور سراسری سال آینده به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد برگزاری کنکور به صورت الکترونیک و آن هم دو نوبت در سال، تازه‌ترین تغییری است که سازمان سنجش در نظر گرفته است. به نظر می‌رسد کنکور الکترونیکی در بهمن به صورت آزمایشی برگزار خواهد شد و نرم‌افزاری هم برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان سنجش کشور : کنکور سراسری سال آینده به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد

بر اساس اعلام عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش کشور،«با ایجاد ظرفیت و زیرساخت‌های لازم، داوطلبان بر سر جلسه آزمون حضور پیدا می‌کنند. تمام سعی ما بر این است که سال آینده، آزمون سراسری را به‌صورت الکترونیکی برگزار کنیم.» آزمون الکترونیکی یک امتحان ایمن، کم‌هزینه و سریع است و این نوع آزمون آسایش بیشتری برای داوطلبان به‌همراه خواهد داشت.در آزمون الکترونیکی قرار است که چند سری امتحان از داوطلبان گرفته شود و به این صورت نیست که آزمون در یک نصف روز برگزار گردد.

درحال‌حاضر ۱۷۰ دانشگاه دولتی و ۴۷۰ واحد دانشگاه آزاد در کشور وجود دارد، اگر قرار بود مانند گذشته هر دانشگاه برای خود یک آزمون برگزار کند، داوطلبان باید هر روز در سفر باشند که اصلاً درست و منطقی نیست.»

سه مرحله برای برگزاری کنکور الکترونیک در نظر گرفته شده است

وی همچنین گفت : سه مرحله برای برگزاری کنکور الکترونیک در نظر گرفته شده است: «بانک سؤالات و یک نرم‌افزار برای این موضوع ایجاد شده است. بستری برای برگزاری امتحان به‌صورت کامپیوتر پایه، موبایل پایه و صفحه هوشمند پایه در نظر گرفته می‌شود و داوطلبان با حضور در محل‌های تعیین‌شده آزمون می‌دهند. نتیجه هم بلافاصله پس از برگزاری آزمون به داوطلب اعلام می‌شود.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: پایگاه خبری دخالت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...