شرکت های سهامی زراعی تنها راه استفاده بهینه از عوامل تولید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

شرکت‌های سهامی زراعی؛ تنها راه استفاده بهینه از عوامل تولید
اقتصادسبز آنلاین: شرکت‌های سهامی زراعی؛ تنها راه استفاده بهینه از عوامل تولید و جلوگیری از نوسانات تولید در بخش کشاورزی هستند.

اقتصادسبز آنلاین: شرکت‌های سهامی زراعی؛ تنها راه استفاده بهینه از عوامل تولید و جلوگیری از نوسانات تولید در بخش کشاورزی هستند.

به گزارش خبرنگار ما، سید غلامحسین طباطبائی مدیرعامل شرکت سهامی فعالیت‌های کشاورزی و غیر کشاورزی ایران گفت: شرکت‌های سهامی زراعی به عنوان یک نظام برتر بهره‌برداری از آب و خاک و سایر عوامل تولید در پیکره وزارت جهاد کشاورزی با هدف افزاریش بهره وری و درآمد کشاورزان مورد حمایت قرار دارند. خوشبختانه بعد از یک رکود طولانی در سال ۱۳۹۰ آیین نامه و اساسنامه این شرکت در هیأت وزیران به روز رسانی و مصوب شد.هم اکنون حدود ۳۰ شرکت سهامی زراعی در ۱۲ استان با زیر پوشش قرار دادن ۸۰ هزار هکتار اراضی و حدود ۸۰ هزار عضو مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: شرکت‌های سهامی زراعی عموماً در قالب زنجیره تامین مشغول به فعالیت هستند و اکثرا به فعالیت‌های زراعی؛ باغی؛ دامی و سایر موارد مرتبط اشتغال دارند. در جهت توسعه کمی و کیفی این شرکت‌ها در حدود ۲۰ ماه قبل بر اساس اساسنامه مصوب هیأت وزیران شرکت سهامی فعالیت‌های کشاورزی و غیر کشاورزی ایران تاسیس شد و شروع به کار کرد.
این مقام مسئول در ادامه اقدامات این شرکت را این گونه شرح داد:اقدامات انجام شده در بخش‌های مختلف و متفاوتی بوده است.در بخش فنی در جهت رفع نیازهای فنی و نهاده ای شرکت با ۱۰ شرکت تامین کننده مواد کودی و لوازم آبیاری و ماشین آلات کشاورزی قرارداد همکاری تنظیم شد که درقبال این قراردادها سه هدف کیفیت بهتر؛قیمت پایین تر و حاشیه سود برای شرکت‌های عضو تعریف شده همچنین با تشکیل تیم فنی و مهندسی شامل متخصصین تغذیه؛باغبانی ؛گیاه پزشکس؛ بازاریابی و شرکت‌های دانش بنیان دیگر زمینه ارائه خدمات فنی و مهندسی در سطح شرکت‌های سهامی زراعی فراهم شده است. با توجه به قابلیت‌های ذکر شده ؛سایر بخش‌های کشاورزی علاقمند به استفاده از ظرفیت‌های یاد شده می باشند که در این رابطه قراردادهای نظارت بر تولید واحدهای زراعی باغی در سطح حدود ۷۰۰ هکتار منعقد و در حال اجراست.

بیشتر بخوانید:اپلیکیشن Grubhub

مهندس طباطبایی سپس بخش بازرگانی فعالیت‌های شرکت را این گونه شرح داد:در بخش بازرگانی به منظور شناساندن تولیدات شرکت‌های سهامی زراعی و ایجاد اطمینان از کیفیت آنها برای مشتری؛شرکت اقدام به طراحی و ثبت نشان تجاری سزا (مخفف سهامی زراعی ایران)نموده که از این پس تولیدات شرکت‌های تحت پوشش با این نام عرضه می گردد.در این راستا صادرات محصولات کشاورزی از قبیل پسته ؛خرما؛سیب درختی و فلفل رنگی به کشورهای روسیه و ارمنستان انجام شده است.در همین راستا بازاریابی محصولات باغی بعضی از مجتمع‌های تولید به این شرکت واگذار شده که در قالب یک قرارداد سه ساله مشغول انجام آن هستیم.
مدیرعامل شرکت سهامی فعالیت‌های کشاورزی و غیر کشاورزی ایران برنامه‌های آینده این شرکت را این گونه عنوان کرد:کمک به توسعه کمی شرکت‌های سهامی زراعی در استان‌های فاقد این گونه شرکت‌ها؛تمرکز در توانمند سازی اعضاء و ارکان شرکت‌های سهامی زراعی با استفاده از منابع قانونی مالی مندرج در قانون و اساسنامه مربوطه؛ایجاد یک شرکت سهامی الگویی در اراضی نوبنیاد به منظور توسعه فنون کشاورزی و توسعه کشت گیاهان دارویی و پربازده.
وی در پایان خاطر نشان کرد:تنها راه استفاده بهینه از عوامل تولید و برنامه ریزی کردن کشاورزی در راستای نهادینه کردن الگوی کشت و استمرار صادرات و جلوگیری از نوسانات تولید در بخش کشاورزی توسعه کیفی و کمی شرکت‌های سهامی زراعی است که یکی از روش‌های آن ارتقاء شرکت‌های تعاونی تولید مستعد می باشد. / پات#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کمبود نقدینگی ضعف بسته بندی از مشکلات تولیدکنندگان خرماست پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

12 ساعت پیش

پیش بینی تولید میلیون تن چغندرقند پاییزه در سال زراعی جاری پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

12 ساعت پیش

ایرادات مکانیزاسیون توزیع تراکتور صدای کشاورزان را در آورده است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

18 ساعت پیش

با تاریک شدن هوا و در سکوت شب، صدای جغدها و سنجاب‌ها از دور به گوش می‌رسد. با شنیدن غرش شیرها شاید از اقامت در لانه شیرها پشیمان شوید!

21 ساعت پیش

گل‌های صورتی و بنفش در تمام دیوارهای جزیره مادیرا خود نمایی می‌کنند. انگار کسی این مناظر زیبا را با مداد رنگی، نقاشی کرده است.

22 ساعت پیش

در حین ساخت دژ مونت گومری ، یک مشکل کشف شد. دژ در طرف اشتباه مرز ساخته شده بود! مرز واقعی تقریبا در ۱٫۶ کیلومتری جنوب دژ بود.

پریروز

تپه فیلگبرگ شاهد اولین تلاش‌های انسان برای پرواز کردن بوده است. این تپه حدود ۱۵ متر ارتفاع دارد و یاد اوتو لیلینتال را زنده نگه داشته.

2 روز پیش

می‌گویند ساکنان روستای کلاچی هیچ کنترلی بر روی زمان خواب خود ندارند. آن‌ها به صورت ناگهانی به خواب می‌روند و چند روز بعد بیدار می‌شوند.

2 روز پیش

رشد صادرات طلای سرخ در راه است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

نگهداری گیاهان آپارتمانی معمولا آسان است، آبیاری کافی و نور مناسب، مهم ترین اجزای مراقبت گیاهان در فضای خانه هستند، اما رطوبت و دما نیز نقش مهمی در رشد گیاه

3 روز پیش

ورود مجلس به گرانی ماشین آلات کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

خرید تضمینی ۲۳هزار تن پیاز مازاد از کشاورزان جنوب پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

تکنیکی که ژن دانه های میوه را تغییر می دهد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

دولت گندم را ۲۳ درصد گران تر از نرخ جهانی خریداری کرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

بیشتر...