آتش سوزی در بیش از ۱۵۹ هزار هکتار جنگل های یاکوتیای روسیه all tv logo

آتش‌ سوزی در بیش از ۱۵۹ هزار هکتار جنگل‌های یاکوتیای روسیه
بین‌المللاروپا و آمریکا

به گزارش تاس، آتش از روز ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) آغاز شده است و طی یک روز گذشته گستره‌ی آتش در جنگل منطقه یاکوتیا از ۱۴۷ هزار به ۱۵۹.۶ هزار هکتار افزایش یافت.

این گزارش می‌افزاید ۹۰ مورد آتش سوزی در مساحت ۱۵۸.۶ هزار هکتار جنگل منطقه رخ داد که از این تعداد پنج مورد در مناطق آمگینسکی، ورخویانسکی و اولکمینسکی بوده است.

آتش نشانان توانستند در ۲۴ ساعت گذشته آتش در ۱۴ هزار هکتار را خاموش کنند. آتش سوزی در مناطق آلدانسکی، بولونسکی، ژیگانسکی، کوبیایسکی، مگینو-کانگالاسکی، میرنی، نامسکی، نریونگریسکی، تومپونسکی و اوست مایسکی خاموش شده است.

آندری کونوپلف، معاون وزیر بوم‌شناسی، مدیریت طبیعت و جنگل‌داری یاکوتیا توضیح داد: آتش‌سوزی‌ها تهدیدی برای مناطق پرجمعیت و تأسیسات اقتصادی نیست.

در حال حاضر بیش از ۷۰۰ نفر درگیر اطفای حریق هستند، هواپیما‌های هوانوردی با بارش مصنوعی در حال اطفای حریق هستند.

جمهوری یاقوتستان (یاکوت، یاکوتیه) یکی از جمهوری‌های روسیه است که در ناحیه فدرال خاور دور قرار گرفته‌است و مرکز آن شهر یاکوتسک است.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امروز هشتم اردیبهشت ماه شورای رقابت در ششصد و پنجاه و ششمین جلسه خود به بررسی مسایل پیرامون عرضه پژو پارس می پردازد.

10 دقیقه پیش

چانگان UNI-T خودرویی است که در سال 2020 معرفی شد و در ایران وقتی نامش در محافل خودرویی پیچید که یک دستگاه از آن در محوطه شرکت سایپا دیده شد و اینگونه به نظر می رسید که سایپا قصد دارد دور جدیدی از همکاری با چانگان را و آن هم با تولید مدل تازه وارد چانگان UNI-T آغاز کند. اما حالا شنیده می شود که این خودرو در لیست واردات شرکت سایپا قرار گرفته و ظاهرا اولین خودرو وارداتی این شرکت است که حضورش در ایران قطعی شده است.

یک ربع پیش

شرکت کیا از فیس‌لیفت جدید خود با نام سورنتو 2024 رونمایی کرد. اما این شاسی‌بلند سایز کوچک چه تغییراتی نسبت به سورنتو قبلی دارد؟

یک ربع پیش

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما در پی تمدید مجدد بند مربوط به واردات خودرو جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر در بودجه امسال بودیم. حکم تصویب شده در زمان خود دارای اعتبار است و در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ نیز تمدید شده است تا اعتبار آن همچنان برقرار باشد.

یک ربع پیش

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم از طراحی پروژه احداث بوستان ملل اسلامی در منطقه پردیسان و مقابل دانشگاه ادیان و مذاهب در مساحت ۱۳ هکتار خبر داد.

یک ربع پیش

علی فتح‌الله‌زاده مدیر عامل باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت این باشگاه و پرداخت طلب استراماچونی به صحبت پرداخت.

یک ربع پیش

اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه براساس تفاهمنامه حج ۱۴۰۲، ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از حجاج کشورمان به سرزمین وحی مشرف می‌شوند گفت: اقدامات لازم اعم از برنامه ریزی‌های اجرایی در حاتل انجام است تا همانند همیشه حجی توام با عزت، کرامت، امنیت و سلامت داشته باشیم.

13 دقیقه پیش

لیلا بلوکات از بازیگرای مشهوری هستش که اصولا اهل استایل زدنه اینبار با شاپنه بلندای عجیبش حسابی مورد توجه قرار گرفت.

11 دقیقه پیش

وزارت صنعت و تجارت روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت تویوتا موتور ژاپن تصمیم گرفته است که کارخانه خود در روسیه را تعطیل کند.

9 دقیقه پیش

بیشتر...