خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

توصیه هایی برای پیشگیری از گرمازدگی زائران حج عمره رضوی

توصیه‌هایی برای پیشگیری از گرمازدگی زائران حج عمره
به گزارشخبرگزاری رضویسید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: زائران حج عمره باید برای پیشگیری از گرمازدگی چند نکته را رعایت کنند و چنانچه این نکات را رعایت کنند، دچار گرمازدگی نمی‌شوند.
وی توضیح داد: در درجه اول زائران باید به توصیه‌های کادر پزشکی و اطلاع‌رسانی‌های کاروانشان توجه کنند و حتما لباس نخی رنگ روشن، کلاه و ماسک را به همراه داشته باشند و همچنین لازم است در طول سفر به مقدار کافی مایعات مصرف کنند و روزانه دوش بگیرند و کفش مناسب نیز به همراه داشته باشند.
مرعشی در مورد هزینه‌های درمانی زائران بیان کرد: زائران هیچ هزینه‌ای برای درمان رپرداخت نمی‌کنند و تمام خدمات درمانی که در طول سفر حج چه توسط کادر پزشکی خودمان و چه توسط پزشکان کشور عربستان به زائران ارائه می‌شود در پرداختی ابتدایی زائر لحاظ شده و کلیه خدمات درمانی برای حجاج رایگان است.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر درباره برنامه‌های این مرکز برای پیاده‌روی اربعین توضیح داد: چند جلسه با حضور گروه‌های بهداشتی و درمانی که چه به‌ صورت داوطلبانه و چه با همکاری هلال احمر خدمات ارائه می‌دهند، برگزار شده و معاونت عتبات هلال احمر در ایام حج نیز این جلسات را ادامه می‌دهد و به امید خدا خدمت‌رسانی در اربعین امسال بهتر از سال‌های قبل خواهد بود.
یادآوری می‌شود، اولین گروه از زائران حج عمره سال جدید از روز سوم اردبیهشت ماه به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

بیشتر...