5 روز پیش
2 بازدید

۱۱ کشوری که ابتلای کرونا در آن به صفر رسیده است

سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اروپا اعلام کردند که در ۱۱ کشور دنیا شمار ابتلا به ویروس کرونا منتشر نشده یا به صفر رسیده است.
آیا در حال حاضر کشوری در جهان وجود دارد که از بیماری همه‌گیری کووید ۱۹ در امان مانده باشد و گزارشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در آن اعلام نشده باشد؟

طبق اطلاعات رسمی سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اروپا، پاسخ به این سوال مثبت است. یازده کشور در جهان وجود دارند که داده‌ای را درباره ویروس کرونا ارائه نکرده‌اند یا شمار ابتلا را صفر عنوان کرده‌اند.

هشت ماه پس از اعلام نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشور چین، تاکنون بیش از ۲۹ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و از این تعداد نزدیک به یک میلیون نفر نیز جان باخته‌اند.

با این حال، طبق گفته برخی دولت‌ها، ویروس کرونا هنوز از مرز‌های کشورشان عبور نکرده است. طبق داده‌های اعلام شده، این کشور‌ها اکثرا جزیره هستند و تقریبا همه در دورترین نقاط اقیانوس آرام قرار دارند  یا حمل و نقل هوایی یا دریایی به آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

از سوی دیگر برخی کارشناسان نیز معتقدند که احتمال دارد ویروس کرونا به این کشور‌ها رسیده باشد، اما مسئولان حکومتی شمار مبتلایان را یا ثبت نکرده‌اند و یا از اعلام آن خودداری می‌کنند. یکی از این کشور‌ها کره‌شمالی است اما یازده کشوری که درباره ابتلا به کووید-۱۹ هیچ داده‌ای وجود ندارد یا شمار ابتلا صفر گزارش شده است کدامند؟

جمهوری کیریباتی یا کیریباس

این مجمع الجزایر واقع در اقیانوس آرام با مساحت ۸۱۱ کیلومتر مربع است که بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد اما یک سوم از ۳۱ جزیره آن خالی از سکنه است.

جزایر مارشال

حدود ۷۰ هزار نفر در این کشور ۱۸۱ کیلومتر مربعی واقع در وسط اقیانوس آرام زندگی می‌کنند.

نائورو

این کشور نزدیک به جزایر مارشال در شمال شرقی پاپوآ گینه نو قرار دارد. این جزیره ۱۰ هزار جمعیت دارد و مساحت آن فقط ۲۱ کیلومتر مربع است. این کشور کوچکترین جمهوری مستقل در جهان محسوب می‌شود.

میکرونزی

بیش از ۱۰۰ هزار نفر در این کشور مجمع الجزایری در قاره اقیانوسیه زندگی می‌کنند. مساحت این کشور ۷۰۲ کیلومتر مربع است.

جمهوری پالائو

مجمع الجزایر کوچکی است که ۲۱ هزار نفر جمعیت دارد که در بیش از ۲۵۰ جزیره زندگی می‌کنند. این کشور در ۳۲۰۰ کیلومتری جنوب توکیو قرار دارد.

جمهوری مستقل ساموآ

ساموآ، یکی از کشور‌های مشترک المنافع بریتانیا و همسایگانش استرالیا و نیوزیلند است. کشوری جزیره‌ای با ثبات سیاسی که به‌عنوان قدیمی‌ترین دموکراسی در منطقه شناخته می‌شود. این کشور نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر سکنه دارد.

جزایر سلیمان

مجمع الجزایر واقع در اقیانوس هند در جنوب هند است که مساحت آن ۲۸ هزار و ۴۵۰ کیلومتر مربع است و کمی بیش از نیم میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور همچنین عضوی از کشور‌های مشترک المنافع است و رئیس دولت آن ملکه الیزابت است.

پادشاهی تونگا

این کشور مجموعه‌ای از ۱۷۰ جزیره است که در اقیانوس آرام قرار دارد. حکومت آن پادشاهی مشروطه است و بیش از ۱۰۰ هزار سکنه دارد.

جمهوری وانواتو

این کشور واقع در قاره اقیانوسیه در شرق استرالیا قرار دارد. مساحت آن ۱۲ هزار متر مربع است و بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. وانوآتو از سال ۱۸۸۷ به وسیله بریتانیا و فرانسه به‌طور مشترک اداره می‌شد. اما در سال ۱۹۸۰ از بریتانیا و فرانسه اعلام استقلال کرد.

کره شمالی

کره‌شمالی شناخته شده‌ترین کشور در این فهرست است. پیونگ‌یانگ تاکنون موردی قطعی از ابتلا به ویروس کرونا در کره شمالی را تایید نکرده است و تنها در ماه ژوئیه خبرگزاری رسمی این کشور نخستین مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را اعلام کرده بود که هیچ گاه تایید نشد.

با این حال این کشور در رسانه‌های خود به طور مرتب از اقدام‌های مسئولان کره‌شمالی در مبارزه با ویروس کرونا اطلاع رسانی می‌کنند به طوریکه کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی ژوئیه گذشته در جریان نشست دفتر سیاسی حزب حاکم اعلام کرد که این کشور موفق شده است از شیوع ویروس کرونا بطور کامل جلوگیری کند.

ترکمنستان

ترکمنستان نیز از جمله کشور‌هایی است که هیچ داده‌ای از ابتلا به ویروس کرونا در آن دیده نمی‌شود، اما این آمار نیز مورد تردید است چرا که این کشور از سوی کشور‌هایی مانند ایران یا قزاقستان احاطه شده است که موارد بالایی از ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده‌اند.


#‌گردشگری
منبع: دیده بان گردشگری


مطالب پیشنهادی

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

ضدعفونی کردن معابر قم از سوی نیروهای حشدالشعبی صحت دارد؟

معاون سپاه علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) قم به ایرنا پلاس گفت:ضدعفونی معابر قم، کار اعضای الحشدالشعبی نبود.

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

مطالب مرتبط