ایران آنلاین |
11 ماه پیش

وزیر بهداشت: پنج هزار میلیارد تومان به بیماران خاص اختصاص یافت ایران آنلاین

وزیر بهداشت: پنج هزار میلیارد تومان به بیماران خاص اختصاص یافت

به گزارش ایران آنلاین،وزیر بهداشت، درمان و آموزش های پزشکی گفت: بودجه پنج هزار میلیارد تومانی که مجلس برای بیماران خاص مصوب کرده، بزودی تخصیص داده خواهد شد تا مشکلات این بیماران رفع شود.

دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشبه در شهرستان راز و جرگلان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: علاوه بر بودجه ای که به بیماران خاص اختصاص یافته است اساس نامه صندوق بیماریهای خاص نیز در شورای عالی بیمه مصوب شده و در دستور کاردولت است و با تصویب هیئت دولت و بعد از شناسایی بیماران خاص در کشور تمام خدمات آن ها از طریق این صندوق پوشش داده می شود و حتی برای سهولت دسترسی به دارو اقلام دارویی به محل سکونت آن ها پست خواهد شد.

گسترش پوشش بیمه درمان

وی با بیان این که گسترش بیمه های پایه یکی از برنامه های دولت است افزود: از کارهایی که در دولت انقلابی انجام شد بیمه رایگان پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از اقشاری بود که در دهک های یک تا سوم جمعیتی قرار دارند و ۴۰۰ هزار نفر نیز در سال قبل به رایگان بیمه شدند و اکنون می توان گفت تقریبا همه مردم به جز افراد مرفهی که باید خود اقدام کنند تحت پوشش بیمه قرار دارند.

عین اللهی خاطرنشان کرد: با این اقدام دولت در واقع برای اولین بار بیمه همگانی اجرا می‌شود که از افتخارات دولت است و برای این که مردم بدانند می توانند از بیمه رایگان استفاده کنند می توانند با وارد کردن کد ملی خود در سامانه رفاه اطلاعات لازم را دریافت کنند.

وی افزود: برای تشویق مردم در طرح جوانی جمعیت زنانی که باردار می شوند بدون در نظر گرفتن تمکن مالی به رایگان بیمه می شوند و فرزندان آنها نیز تا پنج سالگی از بیمه برخوردار خواهند شد.

وی یکی از مشکلات جامعه را پیری جمعیت بیان کرد و افزود: برای کارشناسان مامایی و بهورزانی که مردم را ترغیب به فرزند آوری کنند بسته های تشویقی در نظر گرفته ایم و با توجه به سرانه افرادی که در شبکه های سلامت توسط ماماها و بهورزان تشویق به فرزندآوری شوند بسته های تشویقی به این افراد داده می شود.

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه هیات دولت صبح امروز وارد خراسان شمالی شد و به عنوان نماینده تام الاختیار رییس جمهور، از طرح ها و مراکز مختلف شهرستان مرزی راز و جرگلان بازدید میدانی کرده و از نزدیک با مشکلات اهالی این منطقه آشنا شد.

دیدار با اقشار مردم و حضور در نشست شورای اداری راز و جرگلان از برنامه های سفر وزیر بهداشت به این شهرستان است که عصر امروز این مشکلات را در نشست شورای اداری خراسان شمالی، که با حضور رییس جمهور و اعضای هیات دولت در بجنورد برگزار می شود، مطرح خواهد کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح روز پنجشنبه در بیست و ششمین سفر استانی دولت سیزدهم، با استقبال نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد، استاندار و جمعی از مسوولان استانی وارد بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد، شامل هشت شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز و جرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه است.

خراسان شمالی در سال ۸۳، پس از تقسیم استان خراسان به سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، در جغرافیای سیاسی کشور پدیدار شد.

شهرستان راز و جرگلان با ۷۰ هزار نفر جمعیت از داشتن بیمارستان بی‌بهره است و مردم این منطقه ناگزیرند برای دریافت خدمات درمانی فاصله ۱۵۰ کیلومتری آن تا شهرستان مانه و سملقان و یا بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی را طی کنند.

این شهرستان که در شمالی‌ترین نقطه استان قرار دارد، هم مرز با کشور ترکمنستان بوده و دارای ۳ بخش مرکزی، جرگلان و غلامان است.

خراسان شمالی، ۹ مرکز درمانی با هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی دارد.


انتهای پیام/#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باراش باران و سیل مناطقی از کشور، به ویژه استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و گلستان را در برگرفته و امدادگران در حال امدادرسانی هستند.

یک ربع پیش

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد که دونالد ترامپ اسناد محرمانه پنتاگون که شامل سندی در خصوص "حمله به ایران" می‌شود را از طبقه‌بندی محرمانه خارج نکرده بود.

نیم ساعت پیش

نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم تکواندوی زنان ایران و دارنده مدال طلای جهان، با شکست مقابل دارنده ۳ طلای جهان و المپیک و ملقب به "شکارچی سر" از بریتانیا، به مدال نقره رسید.

نیم ساعت پیش

مجموعه تلویزیونی فراری در دست ساخت است.

نیم ساعت پیش

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هدف‌گذاری ساخت شهرک در ۵۰ نقطه کشور و تکمیل و تحویل ۷۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال به مردم، گفت: باید طرح هادی اصلاح شود تا احتکار زمین در روستاها نیز از بین برود.

یک ربع پیش

فارس نوشت:مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان با تاکید بر مطالبه عمومی شهروندان در خصوص لزوم تداوم اقدامات در حوزه حجاب و عفاف بیان کرد: چنانچه در این زمینه ترک فعلی از سوی دستگاهی صورت بگیرد موضوع تا معرفی به مراجع قضایی و احتمال عزل مسئول مربوطه قابل پیگیری است. 

9 دقیقه پیش

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: طی روزهای شنبه و یکشنبه افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می شود.

-1 دقیقه پیش

سرپرست اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرده است که همچنان در برخی موارد از ارز ۴۲۰۰ تومانی در حوزه تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود.

نیم ساعت پیش

سخنگوی دولت از دعوت نمایندگان مجلس، فعالان بخش خصوصی و کارشناسان برای حضور در جلسات کمیسیون‌های دولت خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...