خبرگزاری ایسنا |
4 ماه پیش

تولید بیش از میلیون تن محصولات زراعی در سیستان بلوچستان ایسنا

تولید بیش از ٢ میلیون تن محصولات زراعی در سیستان و بلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستانرئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان در روز مزرعه خارج از فصل در جمع کشاورزان منطقه جلگه با اشاره به استعدادهای زراعی و باغی و شیلاتی گفت: با توجه شرایط مطلوب اقلیمی، جلگه قطب کشاورزی استان است و در آینده نیز با تلاش کشاورزان قطب تولید محصولات ارگانیک کشور خواهد شد.

به گزارش ایسنا- محمد علی نیکبخت افزود: برای دستیابی به کشاورزی اقتصادی و تجاری، تکمیل زنجیره ازرش محوری ترین اقدام است و سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان نیز برای توسعه کشاورزی در منطقه،  کشت قراردادی را در اولویت کار خود قرار داده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی نیز با اشاره به تولید بیش از ٢ میلیون و ۶٠٠ هزار تن محصولات زراعی در سال جاری گفت از این میزان تولید،  ٣۶۴ هزارتن آن به تولید انواع سبزیجات شامل پیاز،  گوجه‌فرنگی،  بامیه،  فلفل و... اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: سهم تولید گوجه‌فرنگی در فضای باز از کل تولید سبزیجات، بیش از ۵٨ هزار و ٣٠٠ تن می باشد.

طوقی اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان ،سه نوبت گوجه‌فرنگی کشت و برداشت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ٢ هزار هکتار گوجه‌فرنگی در سیستان وبلوچستان کشت شده است.

وی عمده مناطق تولید کننده گوجه‌فرنگی استان را در شهرستان های زرآباد ، چابهار،  فنوج،  دشتیاری،  دلگان و خاش ذکر کرد.

امان اله طوقی تاکید کرد: بدنبال استفاده از ارقام با عملکرد بالا و کیفیت و بازار پسندی بیشتر و از طرفی کشت قراردادی می‌باشیم.

از نکات برجسته این مراسم حضور مدیر عامل شرکت بزرگ رژین تاک بود که قول مساعد برای سرمایه گذاری در توسعه صنایع غذایی پس از تولید محصول گوجه‌فرنگی در منطقه داد.

وی تصریح کرد: با کشت الگویی کشت گوجه‌فرنگی در منطقه و نتایج مطلوبی که حاصل شده  برای تغییر الگوی کشت و توسعه اقتصادی گوجه‌فرنگی در منطقه با همیاری و مشارکت کشاورزان، کارخانه تولید رب گوجه و محصولات فرعی آن در منطقه با سرمایه‌گذاری این شرکت  راه اندازی خواهد شد.

گفتنی است در سیستان وبلوچستان طی سال زراعی جاری بیش از ۴ هزار هکتار کشت قراردادی انجام شده است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هوای اکثر شهرهای استان کرمانشاه به دلیل نفوذ گرد و غبار، امروز( سوم خرداد) در شرایط بحران است.

2 ساعت پیش

رئیس گروه سلامت و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، ضمن اشاره به آب و هوای خشک کشور و آسیب‌پذیری مقابل تغییرات اقلیمی، در عین حال اقدامات وزارت بهداشت در راستای تقویت سیستم سلامت برای مقابله با تغییرات اقلیمی را تشریح کرد.

2 ساعت پیش

سمنان - مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمّد (عج) استان سمنان با اینکه این استان 113 شهید طلبه دارد، گفت: 25 عنوان کتاب و 5 مستند از زندگی شهدای روحانی استان سمنان در نمایشگاه کنگره ملی 4000 شهید روحانی در مصلی قم به نمایش گذاشته می شود.

2 ساعت پیش

وزیر اقتصاد آلمان اعلام کرد اتحادیه اروپا احتمالا تا چند روز آینده برای تحریم واردات نفت روسیه به توافق می‌رسد اما ضربه زدن به صندوق جنگ روسیه شاید مستلزم کنترل قیمتهای جهانی نفت باشد.

2 ساعت پیش

شرایط و ضوابط برخی دانشگاه های بزرگ کشور برای مرحله دوم آزمون دکتری ۱۴۰۱ و همچنین زمان مصاحبه علمی اعلام شد.

2 ساعت پیش

یک منبع نظامی در دولت صنعا گفت که ائتلاف سعودی ۵۸ مرتبه آتش بس را در الحدیده نقض کرده است.

2 ساعت پیش

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کاش می‌شد سهم سهل انگاری های جانکاه دستگاه‌ها در ساخت و ساز متروپل آبادان و این فاجعه ملی را بدون ترس و واهمه در آورد.

2 ساعت پیش

یاسوج- استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر آزادسازی خرمشهر قهرمان، انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: نکوداشت این رخداد بزرگ تاریخی تقدیر از جانفشانی ها و رشادت‌های فرزندان غیور کهگیلویه و بویراحمد و ایران است.

2 ساعت پیش

ممکن است با خوردن گوشت حیوان آلوده که درست پخته نشده به بیماری آبله میمون مبتلا شوید و این بیماری از طریق قطرات تنفسی به افراد دیگر منتقل شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...