مجله دلتا |
3 ماه پیش

اشتباهات درمان جوش اشتباهات درمان جوش آکنه درمان جوش آکنه درمان جوش مجله دلتا

پوشاندن آکنه با مواد نامناسب و با روش‌های اشتباه یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که باعث بدتر شدن وضعیت جوش‌های روی پوست می‌شود.
اشتباهات درمان جوش

موارد زیادی دراشتباهات درمان جوشو آکنه وجود دارد که می‌تواند منجر به تشدید آکنه و بدتر شدن آن شود. اما راهکارهایی وجود دارد که بتوانیم با این جوش‌های مزاحم کنار بیاییم. در این مطلب ازمجله دلتابه این راهکارها اشاره خواهیم کرد.

اشتباهات درمان جوش که نباید انجام دهید

ترکاندن جوش‌های برآمده و کیستی

جوش‌های سفت، ملتهب و دردناکی را که روی پوست ظاهر می‌شوند، به هیچ‌وجه نترکانید. این کار باعث می‌شود جای جوش روی پوست باقی مانده و دیرتر بهبود پیدا کند. خارج کردن چرک از برخی جوش‌های چرکی با احتیاط مشکلی ندارد، اما اگر برخی از انواع آکنه خیلی عمیق و جدی باشند، برای خارج‌کردن چرک به کمک پزشک نیاز است.

اشتباهات درمان جوش

اسکراب صورت از اشتباهات درمان جوش

اسکراب کردن پوست یعنی لایه‌برداری فیزیکی، مثل استفاده از لیف یا سایر اسکراب‌های موجود در بازار که دانه‌های ریزی دارد و سطح صورت را لایه‌برداری می‌کند. یکی از شایع‌ترین محرک‌های ابتلا به آکنه، استفاده مکرر از لایه‌بردارها است.

پوشاندن جوش‌ و آکنه با کانسیلر زیر چشم

پوشاندن آکنه با مواد نامناسب و با روش‌های اشتباه یکی از رایج‌ترین اشتباهات درمان جوش است که باعث بدتر شدن وضعیت جوش‌های روی پوست می‌شود. ناحیه زیر چشم، دارای پوست خشک است و کانسیلرهایی که زیر چشم استفاده می‌شود معمولا چرب هستند. پس اگر از آن‌ها برای پوشاندن جوش‌ها استفاده کنید دچار اشتباه بسیار بزرگی شده‌اید.

اشتباهات درمان جوش

باورهای غلط را کنار بگذارید

آکنه هیچ ربطی به کثیفی ندارد. یکی دیگر از باورهای غلط تاثیر تغذیه در پیدایش آکنه است، در حالی که هیچ مدرک قوی برای ارتباط غذاها با آکنه وجود ندارد. حقیقت آن است که هیچ ارتباطی بین آکنه و چیزی که شما می‌خورید، وجود ندارد. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید می‌توانید مطلبآیا روغن زیتون پوست را تیره می‌کند؟را بخوانید.

پاک نکردن آرایش از اشتباهات درمان جوش

اگر مواد آرایشی روی پوست باقی بمانند باعث مسدود شدن منافذ می‌شوند و روی پوست سبوم یا چربی طبیعی ایجاد می‌کنند. طبیعی است که تجمع چربی طبیعی روی پوست موجب آکنه می‌شود. ضمن اینکه وجود این چربی‌ها در روند طبیعی پوست برای درمان خودبه‌خودی و نوسازی اختلال ایجاد می‌کند.

استفاده از روبالشی کثیف

یکی دیگر از اشتباهات درمان جوش استفاده از روبالشی کثیف است که می‌تواند زمینه‌ی مناسبی برای رشد باکتری‌ها باشد. این باکتری‌ها باعث ایجاد انگلدمودکسدر مژه‌ها و همچنین ایجاد آکنه می‌شوند. همه‌ی افراد به‌ویژه کسانی که در منافذ پوستی آن‌ها آکنه ایجاد می‌شود، باید به نظافت روبالشی توجه زیادی کنند.

اشتباهات درمان جوش

پیشنهاد مطالعه:همچنین می‌توانید مطلبویتامین‌های شگفت‌انگیز در رشد سریع مورا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یکی از روش‌های مؤثر و موردتأیید از بین بردن موهای زائد بدن الکترولیز است. هرآنچه را که باید درباره الکترولیز موهای زائد بدانید گفتیم.

1 ماه پیش

همچنین بخوانید: مدل مو‌های جذاب تابستانی را بشناسید! آموزش بستن شال و روسری آموزش تصویری بافت موی مجلسی کودکانه آموزش تصویری بستن مو در کمترین زمان بهترین مدل مو مناسب انواع صورت

۳ هفته پیش

شما باید روتین پوستی خاصی را دنبال کرده و مشکلات پوستی را ریشه کن کنید. در این مطلب روتین مراقبت از پوست مستعد جوش و آکنه را می‌گوییم.

۳ هفته پیش

همچنین بخوانید: آموزش گام به گام طراحی روی ناخن چند ترفند جالب برای طراحی روی ناخن فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم ساده‌ترین روش‌های تقویت ناخن در خانه این روغن‌ها ناخن‌های شما را درمان می‌کنند!

۳ هفته پیش

همچنین بخوانید: فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم ساده‌ترین روش‌های تقویت ناخن در خانه این روغن‌ها ناخن‌های شما را درمان می‌کنند! آموزش بستن شال و روسری کوچک کردن بینی در خانه بدون جراحی!

۴ هفته پیش

میسلار واتر یکی از محصولات بسیار مهم مراقبت از پوست است امروز به موضوع ایجاد پوستی شفاف و شاداب می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

در فصل تابستان میزان رطوبت و دمای هوا بالا است و باعث می‌شود تا میزان ماندگاری آرایش بر روی صورت به‌شدت کاهش یابد.

۳ هفته پیش

برای داشتن مدل مویی که با اجزای صورت اللخصوص بینی شما تعادل ایجاد کند با ما همراه باشید تا با مدل موهای مناسب بینی بزرگ آشنا شوید.

۴ هفته پیش

به جای انتخاب لباسی که دوست دارید، خوب خودتان ارزیابی کنید و لباس مناسب را برگزینید امروز به موارد مهم برای خوشتیپ بودن می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

بیشتر...