دیجیاتو |
1 ماه پیش

چشم سوم رباتیکی گجتی ساده که ایده جالبی را دنبال می کند تماشا کنید

گوشی‌های موبایل به ابزاری جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند. گاهی اوقات برخی آنچنان غرق گوشی می‌شوند که گویی هیچ ارتباطی با جهان فیزیکی اطراف خود ندارند. در چنین شرایطی شاید ایده استفاده از «چشم سوم رباتیکی» بتواند کمک کننده باشد.

زمان‌هایی هست که مشغول دریافت و ارسال پیام مهمی با گوشی هستیم یا باید خبر مهمی را روی موبایل چک کنیم. بسیاری از کاربران موبایل چنین شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اند.

«مینووک پائنگ» دانشجوی طراحی صنعتی کالج امپریال لندن برای چنین شرایطی، گجت ساده‌ایطراحی کردهکه هرچند ابزاری ساده را نمایش می‌دهد اما ایده پشت آن جالب و متفاوت است.

گجت ساده که به آن چشم سوم رباتیکی گفته می‌شود، با هدف افزایش ایمنی کاربران طراحی شده است. هنگامی که کاربر مشغول کار کردن با موبایل است و سرش را به سمت پایین خم می‌کند، پلک پلاستیکی این ابزار ساده باز می‌شود و مراقب اوضاع است. این گجت ساده مجهز به ژیروسکوپ است تا بتواند خم شدن سر کاربر را تشخیص بدهد. زمانی که کاربر مجددا سرش را بالا می‌گیرد، پلک‌های پلاستیکی بسته می‌شود. ‌

این گجت ساده،‌ دارای حسگر سنجش فاصله است و هنگامی که کاربر به مانعی نزدیک می‌شود، هشدار می‌دهد. هدف از طراحی این ابزار هوشمند آن است که کاربران در حین راه رفتن و ارسال پیام با مانعی برخورد نکنند. در واقع زمان‌هایی که کاربر به شدت مشغول موبایل است و اصلا توجهی به محیط اطراف خود ندارد، چشم سوم رباتیکی کمک می‌کند تا وی به مانعی برخورد نکند.

بی‌شک این ابزار در حد یک گجت ساده طراحی شده و نمی‌توان از آن حین رانندگی یا تردد از خیابان استفاده کرد. در واقع این ابزار طراحی شده نمی‌تواند ایمنی کاربر را تضمین کند ولی ایده پشت آن برای طراحی گجتی که می‌تواند ایمنی بیشتری را برای کاربران موبایل فراهم کند، جالب و متفاوت است.

گجت مربوطه می‌تواند تصویری از میزان اعتیاد انسان به استفاده از موبایل را به تصویر بکشد. شاید محققان در آینده مجبور شوند، واقعا چشم سوم رباتیکی بسیار هوشمندی را طراحی کنند که بتواند به صورت جدی و واقعی ایمنی کاربران موبایل را تامین کند.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: دیجیاتو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وگل اعلام کرد که برنامه‌های خود را برای حذف کوکی‌های شخص ثالث در مرورگر کروم تا سال ۲۰۲۳ به تاخیر می‌اندازد.

2 ساعت پیش

مایکروسافت اعلام کرده است که سرویس اسکایپ در ویندوز ۱۱ به صورت پیش‌فرض وجود نخواهد داشت و نیاز به نصب جداگانه دارد.

2 ساعت پیش

اینتل اعلام کرده است که فناوری اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز ۱۱ روی دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های AMD نیز ممکن خواهد بود.

3 ساعت پیش

مایکروسافت اعلام کرده است که برای نصب ویندوز ۱۱ و اولین اجرای آن نیاز به حساب کاربری آنلاین و اینترنت، ضروری خواهد بود.

4 ساعت پیش

برخلاف گفته‌های ابتدایی مایکروسافت، برای نصب ویندوز ۱۱ به TPM 2.0 نیازی نیست.

4 ساعت پیش

پس از بررسی ویندوز ۱۱ مشخص شد که مایکروسافت بعضی از ویژگی‌های کلیدی ویندوز ۱۰ را از جدیدترین سیستم عامل خود حذف کرده است.

5 ساعت پیش

ماکت‌های خانواده آیفون ۱۳ که توسط سانی دیکسون منتشر شده‌اند، طراحی احتمالی و ابعاد بزرگ‌تر ماژول دوربین این گوشی‌ها را نشان می‌دهند.

5 ساعت پیش

محققان با بررسی بیش از ۳۰۰ آزمایش بالینی مشخص کرده‌اند که هیچکدام از مکمل‌های لاغری موجود در بازار موثر نیستند

6 ساعت پیش

به تازگی رندر‌های جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ فاش شده است.

6 ساعت پیش

کاکتوس و تسلا نمایندگی های یو پی اس و استابلایزر فاراتل در تهران

6 ساعت پیش

تحریم‌های ایالات متحده مشکلات فراوانی را برای هواوی به وجود آورده است تا جایی که برخی منابع آگاه می‌گویند از سه مدل گوشی هوشمند

7 ساعت پیش

قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه واتساپ به نسخه دسکتاپ، نسخه وب و نمایشگر هوشمند فیسبوک پورتال محدود خواهد شد.

7 ساعت پیش

سامسونگ به تازگی جزئیات مربوط به گوشی کشویی جدیدی را ارائه کرده است که از فناوری دوربین زیر نمایشگر بهره می‌برد.

8 ساعت پیش

مایکروسافت استور جدید همراه با ویندوز ۱۱ معرفی شده است که از محیط تازه و اپلیکیشن‌های اندروید بهره خواهد برد.

9 ساعت پیش

با افزایش روند واکسیناسیون در سرتاسر جهان و کاهش محدودیت‌های سفر، به نظر می‌رسد سامسونگ سرانجام مایل به برگزاری رویدادهای حضوری است.

10 ساعت پیش

بیشتر...