خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

برگزاری جشنواره آسمان هشتم در هشت نقطه از روستاهای کشور رضوی

در پیام مدیر بنیاد بین المللی امام رضا(ع) مطرح شد:
برگزاری جشنواره آسمان هشتم در هشت نقطه از روستاهای کشور
به گزارشخبرگزاری رضوی، متن پیام «مرتضی سعیدی زاده»که توسط سیدجواد رفائی مشاور بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) قرائت شد به این شرح است:

بسمه تعالی
ارتقا توانمندی ها در حوزه فرهنگی و هنری در سطح روستاهای کشور و رشد میزان مشارکت روستاییان در حرکت های عمومی فرهنگی در بستر روستا تاثیر زیادی در پیشرفت و آبادانی روستا می گذارد.
از این حیث ما به دنبال آن هستیم که بتوانیم حرکت فرهنگی مبتنی بر سیره و معارف رضوی را در روستاهای کشور توسعه بدهیم و همچنین با ایجاد فرصت های جدید برای مشارکت روستاییان در حوزه آبادانی، احیای سنت ها و آیین ها و مراسمات بومی، به زیست پایدار فضای روستایی کشور کمک کنیم و به این صورت در کنار فعالیت های زیرساختی و محرومیت زدایی روستاها، سهم خودمان را در پیشرفت همه جانبه کشور ایفا نماییم.
فرهنگ روستایی، فرهنگی مبتنی بر استمرار سنت ها و آیین های روستایی است، نوآوری و بازآفرینی فرهنگی و هنری و در سطح روستاهای کشور، رسانه ای شدن فرهنگ روستایی و عشایری و تولید محصولات رسانه ای از فرهنگ روستایی و عشایری برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
زبان، لهجه و موسیقی و آیین های نمایشی از مولفه های فرهنگی روستا می باشد که جشنواره روستایی آسمان هشتم سعی دارد با تاکید بر این مولفه ها به بازآفرینی فرهنگی و هنری در بوم روستایی کشور بپردازد و در نهایت موجب ارتقا توانمندی در حوزه فرهنگی و هنری در سطح روستاهای کشور و رشد میزان مشارکت روستاییان در حرکت عمومی فرهنگی که مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب در رشد فرهنگ انقلاب هست بشود.
امیدواریم بتوانیم این جشنواره را در همه روستاهای کشور توسعه بدهیم و در سال آینده در هشت نقطه از روستاهای کشور جشنواره روستایی رضوی آسمان هشتم را برگزار کنیم.
در این دوره از جشنواره با محوریت معاونت مخترم توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از ظرفیت نهادهای مشارکت کننده در این امر همچون استانداری های کشور، کمیته امداد امام خمینی(ره)، حوزه هنری انقلاب اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، شهرداری بندرعباس و اهالی خون گرم، فرهنگ دوست و امام رضایی روستای کردر رضوی و به ویژه جناب آقای ابراهیم ذاکری بهره مند شده ایم و از همین جا از همه این نهادها، دستگاه ها و عزیزان کمال تشکر و امتنان را دارم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص وقوع دوباره سیل در این استان هشدار نارنجی صادر کرد.

۱ هفته پیش

شاهدان دروغگو یا دلالان کذاب، افرادی هستند که مقابل مجتمع‌های قضایی برای شهادت دروغ در محاکم در ازای دریافت پول حاضر می‌شوند؛ موضوعی که در قانون جرم‌انگاری شده و قوه قضاییه درصدد است با رصد هوشمند این پدیده مذموم از وقوع و تکرار آن جلوگیری کند.

۱ هفته پیش

سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان ۱۵۰ نفر را گرفته است.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

شبکه اسرائیلی «کان» گزارش داد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ارسال سلاح به اسرائیل را بعد از تعلیق موقت آن از سر گرفت.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

بیشتر...