ظرفیت تولید یک میلیارد نهال گلدانی در نهالستان های کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

ظرفیت تولید یک میلیارد نهال گلدانی در نهالستان‌های کشور
اقتصادسبز آنلاین: مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: نهالستان‌های کشور ظرفیت تولید سالانه حدود یک میلیارد نهال به صورت گلدانی را دارند.

اقتصادسبز آنلاین: مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: نهالستان‌های کشور ظرفیت تولید سالانه حدود یک میلیارد نهال به صورت گلدانی را دارند.

رضا احمدی، مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در حال حاضر ۱۲۶ نهالستان جنگلی مساحت ۲۸۶۱ هکتار در کشور داریم که اگر ۵۰۰ هکتار معادل حدود یک چهارم آن را به کاشت نهال گلدانی اختصاص یابد، سالانه ۲۵۰ میلیون اصله نهال می توان تولید کرد.
وی اظهار داشت: برای اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت، سالانه باید ۲۵۰ میلیون نهال تولید شود.
احمدی بار دیگر بر حمایت مالی صنایع و خیرین برای اجرای این طرح تاکید و تصریح کرد: ایران در رتبه هفتم جهانی در تولید کربن قرار دارد و از این رو پوشش جنگلی باید گسترش پیدا کند.
وی گفت: ما ایستگاه‌های تولید نهال مرتعی به مساحت ۷ هزار هکتار داریم که از ظرفیت این ایستگاه‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:وقتی شوری کم می‌تواند برای پرورش نوعی ماهی مفید باشد

احمدی ادامه داد: ما در حال راه‌اندازی یک سامانه برخط جامع برای رصد و پایش تولید و کاشت نهال‌های جنگلی هستیم تا هر زمان نهال تولید شد درباره آن روی سایت و گوشی‌های موبایل مردم اطلاع‌رسانی کنیم.
وی اذعان داشت: این سامانه اوایل اسفند ماه راه‌اندازی خواهد شد.
مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت نهال در همین حال گفت: نهال‌های تولیدی به طور عمده از گونه‌های بومی هستند و مطابق با شرایط آب و هوایی مناطق کشت می‌شوند.
وی با اشاره به پنج ناحیه رویشی برای کاشت نهال‌های جنگلی ابراز داشت: کاشت گونه‌های بومی در این ناحیه‌های رویشی، کمترین نیاز آبی را خواهند داشت.
احمدی افزود: در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، بیشتر از آب باران و آب خاکستری و پساب استفاده می‌شود.
وی گفت: در این طرح از ظرفیت‌های بخش تحقیقات و شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین از ظرفیت صنایع برای بذرکاری و گلدان پرکنی نیز استفاده می‌کنیم. / پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دریاچه زیتون بهارستان یکی از مجموعه های تفریحی با امتیازات مناسب می باشد که در شهر اصفهان قرار دارد. این دریاچه طبیعت زیادی دارد.

۴ هفته پیش

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

۴ هفته پیش

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

۳ هفته پیش

کاروانسرای تی تی یکی از مجموعه های تاریخی در سیاهکل است که علاقه مندان زیادی از نواحی مختلف ایران دارد.

1 ماه پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

۴ هفته پیش

سوغات بوشهر از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید در بوشهر سوغاتی های مرغوب و نفیسی را خریداری کنید.

۳ هفته پیش

کویر رباط خان یکی از مهم ترین نقاطی است که شما می توانید از آن دیدن کنید. این کویر در شب پر از ستاره و پوشش گیاهی خاصی دارد.

۳ هفته پیش

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۳ هفته پیش

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

1 ماه پیش

بیشتر...