خبرگزاری میزان |
1 ماه پیش

حل مشکلات زنان مولد روستایی عشایری برای دریافت وام در دستور کار معاونت امور زنان رئیس جمهور resize

خبرگزاری میزان - «انسیه خزعلی» ظهر امروز در نشست امضای تفاهمنامه با معاونت توسعه امور روستایی گفت: تامین بیمه‌های درمانی در روستا‌ها انجام شده است و اگر جایی تحت پوشش نیست باید اطلاع داده شود و خدمات درمانی به تمامی زنان روستایی و عشایر اختصاص یابد.

وی افزود: بیمه‌های تامین اجتماعی نیز برای پوشش بخشی از زنان روستایی و عشایر فراهم شده است و امیدواریم پوشش دهی این بیمه برای زنان روستایی و عشایر توسعه یابد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد: برای فعال کردن روستا‌ها و دفاع از زنان روستایی و عشایر که همانند ستون‌های روستا‌ها و موجب پایداری، پویایی و بالندگی روستا‌ها هستند. هر کجا زنان روستا‌ها فعال بودند شاهد بودیم که این‌روستا‌ها به بالندگی رسیده‌اند و مولد بودن را در محصولات تولیدی آن‌ها در بخش کشاورزی، صنعت و محصولات کشاورزی شاهد بوده ایم، باید حمایت ازاین بانوان به‌صورت خاص صورت بگیرد.

خزعلی عنوان کرد: در پی آن هستیم مشکلاتی که زنان مولد روستایی و عشایری در دریافت وام و تسهیلات همچون نبود ضامن و سند دارند، را برطرف کنیم تا وام‌ها را با بهره کمتر و تنفس بیشتر در اختیارشان قرار دهیم.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه با معاونت امور روستایی ریاست جمهوری گفت: تفاهمنامه‌ای را نیز با وزارت کشاورزی خواهیم داشت تا از زنان بطور خاص حمایت شود و تسهیلاتی برای اشتغالزایی، وام قرض الحسنه و عمران‌روستایی و حتی موضوع ازدواج در اختیارشان قرار گیرد.

خزعلی با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌هایی که هم اکنون در روستا‌ها دیده می‌شود، کاهش آمار ازدواج است، گفت: برای افزایش آمار ازدواج جوانان روستایی تلاش خواهیم‌ کرد هر چند بخش عمده این موضوع به مباحث فرهنگی برمی‌گردد و نیاز به فرهنگسازی و کار جدی روی نوع و سبک زندگی و همچنین برخی شیوه‌هایی‌هایی دارد که در حال تغییر هستند و به ساحت خانواده و روند توسعه آن و جمعیت آسیب وارد می‌کنند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: طبق تفاهمی که با معاونت امور روستایی ریاست جمهوری صورت گرفت، اگر زوجین متولد دهه ۶۰ باشند، تسهیلات مستقیم و ویژه‌ای در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. برای تامین مسکن این زوجین نیز رایزنی‌های دیگری خواهیم کرد تا از نظر مسکن نیز در اولویت دریافت مسکن‌هایی که اختصاص داده می‌شود، قرار بگیرند.

 

  • بیشتر بخوانید: 
  • دیدار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بانوان عشایر و کشاورزان شهرستان بیضا

 

انتهای پیام/#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...