زومیت |
1 ماه پیش

مایکروسافت به منظور ایجاد جریان کاری ساده تر محصولات داده محور خود را ادغام می کند زومیت

مایکروسافت به‌منظور ایجاد جریان کاری ساده‌تر محصولات داده‌محور خود را ادغام می‌کند

مایکروسافت به‌منظور ایجاد جریان کاری ساده‌تر محصولات داده‌محور خود را ادغام می‌کند

ردموندی‌ها در کنفرانس توسعه‌دهندگان بیلد، از «پلتفرم داده هوشمند مایکروسافت» رونمایی کردند که تلاشی برای نزدیک‌تر کردن پایگاه داده، تجزیه‌وتحلیل و خدمات دولتی موجود شرکت است.

به‌نقل‌ ازروهان کومار، معاونداده‌های Azureشرکت مایکروسافت، تغییر رویکرد به سمت این پلتفرم از چند سال پیش آغاز شده است. وی ادامه داد:

«چهار سال پیش، من مزیت آن‌ را در تجزیه‌وتحلیل داده‌ها دیدم. ما دیدیم که در یکپارچه‌سازی داده‌ها به‌عنوان یک سرویس جداگانه، پایگاه داده، تجزیه‌وتحلیل داده‌های بزرگ و Power BI وجود دارد. نکته مهمی که مشاهده شد و مشتریان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کردند، کنار هم قرار دادن آن‌ها بود. چون ابتدا باید داده‌ها را ادغام و آن‌ها را در پایگاه داده ثبت می‌‎کردند، سپس پرس‌و‌جو در انبار آغاز می‌شد، بعد نوبت تصویرسازی داده‌ها در Power BI است و در آخر شاید جریان کاری جدیدی با یادگیری ماشینی هم نیاز باشد.»

گفتنی است که با Azure Synapse، این شرکت اولین گام را در مسیر کمک به مشتریان خود برای کار با انواع داده‌ها در سرویس‌های مختلف، عمدتاً با تمرکز بر پایگاه‌ها و انبارهای داده، برداشت. حالا،کومارخاطرنشان می‌کند ردموندی‌ها در حال گسترش این امر در پایگاه‌های اطلاعاتی عملیاتی و دولتی هستند. به‌طور خاص، این بدان معنی است که مایکروسافت حالا Azure Synapse Link را برای SQL راه‌اندازی می‌کند؛ به‌عنوان مثال، در ترکیب با Azure Synapse Analytics، امکان تجزیه‌وتحلیل بلادرنگ برای SQL Server 2022 و پایگاه داده Azure SQL فراهم می‌شود.

در مورد SQL Server 2022 که حالا به مرحله‌ی پیش‌نمایش رسیده،کومارآن‌را به‌عنوان «متصل‌ترین نسخه تحت ابر» توصیف می‌کند که با پشتیبانی از Synapse Link تمام تعهدات جدید برای تجزیه‌وتحلیل، بدون توجه به فشار کاری، به Synapse و Azure ارسال می‌شوند. در اتصال SQL Server 2022 به Azure همچنین امکان بازیابی فاجعه برای Azure AQL Managed Instance در فضای ابری فعال شده و همچنین Microsoft Purview، پلتفرم مدیریت داده این شرکت، اکنون با SQL Server 2022 ادغام شده است.

کومارهمچنین در مورد Purview که می‌تواند تعدادی از دارایی‌های شخص ثالث را در محل مدیریت کند، خاطرنشان کرد که حالا نه‌تنها یکپارچه‌سازی با SQL Server، بلکه قابلیت‌های جدیدی مانند توانایی دریافت بینش عمیق‌تر در مورد کل داده‌های یک شرکت وجود دارد؛ البته مایکروسافت همچنین در حال کار با ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث برای گسترش این قابلیت‌ها است. به گفته معاون Azure یکی از مسائل بزرگی که از سمت مشتریان مطرح می‌شود این است که «داده‌های ما در چندین منطقه از جهان پخش شده، اما ما نمی‌خواهیم که مثلاً داده‌های اروپایی‌مان هرگز از مرزهای اروپا خارج شود، بنابراین باید آن‌ها را پیش خود داشته باشیم و حتی در صورت شکسته شدن این قانون باید هشدارهایی هم دریافت کنیم.» گفتنی است که با ویژگی جدید Data Insights، شرکت‌ها حالا می‌توانند دقیقاً این کار را انجام دهند.

البته، تعدادی از ویژگی‌های محصول جدید نیز وجود دارد که مستقیماً به پلتفرم کلی مرتبط نیستند. برای مثال، یک سطح جدید «Business Critical» برای پایگاه داده Azure در MySQL وجود دارد که نوید بهبود عملکرد ۱/۵ برابری را می‌دهد؛ همچنین Microsoft Graph Data Connect جدید، مشتریان را قادر می‌سازد تا به‌طور ایمن از داده‌های Microsoft 365 خود خروجی بگیرند؛ اگرچه شاید این‌ روزها کسی با مایکروسافت گراف آشنایی نداشته باشد.

همچنین شاید مهم‌تر از همه، پیش‌نمایش یک ویژگی سلف‌سرویس برای پایگاه داده موضوع‌محور Power BI باشد.کوماردر ادامه توضیح می‌دهد:

امروز، اگر یک کاربر تجاری هستید و می‌خواهید پایگاه داده‌ای موضوع‌محور داشته باشید، اقدام عادی شما این است که با تحلیلگر داده صحبت کنید. حالا، با داده‌های Power BI، ما آن را به یک قابلیت سلف‌سرویس تبدیل کرده‌ایم تا بتوانید با یک جریان کاری بسیار ساده داده‌ها را انتخاب کنید.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: زومیت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به باور کارشناسان فنی دولت در حال پیاده‌سازی سیستم فیلترینگ جدید در زیرساخت اینترنت کشور است.

12 ساعت پیش

گوگل توضیحاتی درمورد جاسوس افزار Hermit که کاربران اندروید و iOS را هدف قرار می‌دهد ارائه کرد.

14 ساعت پیش

مصرف انرژی کارت گرافیک AMD Radeon RX 7000 RDNA 3 افزایش پیدا می‌کند به گفته یکی از اعضای ای ام دی چون رقبا نیز مصرف انرژی گرافیک را بالا برده‌اند.

15 ساعت پیش

طبق ارزش بازار، سامسونگ الکترونیک در رتبه 22 قرار گرفت و اپل پیشتاز بازار جهانی است. TSMC، رقیب سامسونگ نیز در بخش تراشه، دهمین شرکت بزرگ محسوب می‌ شود.

1 روز پیش

قدرت پردازشی پردازنده های AMD Ryzen Threadripper Pro 5000WX در بررسی جدیدی با پردازنده‌های Threadripper 3000 و Intel Xeon و Alder Lake مقایسه شد.

12 ساعت پیش

تصاویر تبلیغاتی جدید از Nova 10 Pro طراحی این گوشی را به همراه برخی مشخصات احتمالی دیگر آن نشان می‌دهد.

15 ساعت پیش

تصاویری از ROG Phone 6 منتشر شده که ظاهرا جزیره دوربین در پنل پشت نسبت به نسل قبل بزرگ‌ تر شده است.

18 ساعت پیش

ویدئویی عجیب که در ایالت جورجیای آمریکا ضبط شده است، لحظه‌ی بلعیده شدن یک مار نسبتاً بزرگ زنگی را توسط شاه‌مار شرقی نشان می‌دهد.

11 ساعت پیش

ساسونگ به‌ دلیل کاهش تقاضای مصرف‌ کننده و شرایط سخت اقتصاد جهانی پس از گوشی‌ ها، در حال کاهش تولید تلویزیون‌ ها و سایر لوازم خانگی خود است.

17 ساعت پیش

بیشتر...