وظیفه اصلی ما در گفتمان انقلاب اسلامی نشان دادن افق روشن است all tv logo

سعید جلیلی در نشست صمیمی با تعدادی از خانواده‌های شهدا که در مجتمع فرهنگی سرچشمه تهران برگزار شد، اظهار کرد: در یکی از مذاکرات طرف غربی از من پرسید مردم سالاری دینی چه فرقی با دموکراسی‌های غربی دارد، پاسخ دادم مردم شما رأی می‌دهند و می‌روند ولی مردم ما جان و فرزند خود را در این مسیر هدیه می‌دهند و حتی طلبکار نظام هم نیستند و خود را همچنان بدهکار نظام می‌دانند.

وی انتخابات را مظهر اقتدار و قدرت کشور دانست و بیان کرد: دشمن بار‌ها تلاش کرد مردم را از این مسیر بردارد، اما نتواست، زیرا قدرت ما نشات گرفته از فداکاری شهیدانمان است که این مسیر را برای ما باز کرده اند و آنها همان فرزندان و همسران شما هستند.

جلیلی ادامه داد: ملتی که حاضر است در هر عرصه‌ای که وارد می‌شود جانش را در دست بگیرد و دشمنان ما در محاسبات خود این موضوع را نمی‌فهمند؛ در نزدیکی روستای قنات ملک در کرمان، روستایی است که از هزار نفر جمعیت در زمان جنگ، ۷۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است آنها این مسأله را نمی‌فهمند.

وی با اشاره به نگرانی دشمنان از پیمودن راه شهدا توسط جوانان، بیان کرد: به همین دلیل است که شهید سلیمانی می‌شود کابوس رئیس جمهور ابرقدرت دنیا؛ مگر فرزند عشایر جنوب کرمان چه قدرتی تولید کرده که اینگونه کابوس دشمنان شده است؟ دشمنان ما نگران این هستند که این مسیر که شهدا گشوده اند، همچنان ادامه یابد.

جلیلی تصریح کرد: اینکه در ایام انتخابات می‌گفتم یک جهان فرصت داریم بخشی از آن فرصت‌های مادی است ولی بخش عمده‌ای از این فرصت‌های معنوی است که شهدا ایجاد کرده اند.

وی یادآور شد: یک ویژگی شهدا که قرآن به آن تصریح دارد و ما کمتر به آن توجه داریم این است که چنین حرکتی آغاز شد و برخی از افراد برای ادامه این حرکت جان خود را فدا کنند، به تعبیر آیت الله جوادی آملی وقتی راهی شروع می‌شود یک عده به انتهای راه می‌رسند و شهید می‌شوند و بخش دیگر در ادامه این راه هستند.

جلیلی در ادامه گفت: این حرکتی که شما افراد نزدیک به شهدا آغاز کردید و اقداماتی که در انتخابات انجام دادید، از همین جنس و نگاه است و نباید نگران شد.

وی افزود: شنبه خدمت رهبر انقلاب رسیدم و ایشان از این کار بزرگ جهاد تبیین خانواده شهدا تقدیر کردند؛ شهدا برای کسانی که در مسیر آنها حرکت می‌کنند و هنوز به آنها نرسیده اند، از خدا بشارت می‌خواهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: شما عزیزان که پاره تن خود را تقدیم می‌کنید بدنبال این نیستید که فلانی رأی بیاورند بلکه برای هدف متعالی این کار را می‌کنید؛ این یک کار پیوسته است لذا باید این حرکت را در ادامه مسیر مرتب ادامه دهیم.

جوانان با تقدیم جان خود جلوی پیشبرد اهداف دشمن را می‌گیرد

جلیلی اظهار داشت: من وقتی از فعالیت‌های شما آگاه شدم شرمنده می‌شدم که آیا قابل چنین محبت‌هایی هستم یا نه؟ اینکه مادر شهید آرمان یا خانواده شهید عجمیان وقتی پای کار می‌آیند، کار بزرگی است؛ دشمن تمام تلاش خود را برای پیشبرد اهداف خود می‌کند، اما ناگهان یک جوان با تقدیم جان خود جلوی آنها را می‌گیرد که در همه عرصه‌ها بوده است در عرصه شهدای هسته‌ای یا شهدای امنیت با شهدای آتش‌نشان و...

وی خاطرنشان کرد: چرا غرب نگران ادامه این مسیر است؟ چون می‌فهمد اندیشه راه شهدا دارد الگویی از زن ارائه می‌دهد که تمام الگو‌های آنها از زن غربی را به چالش می‌کشد؛ در شهر‌هایی که می‌رفتم می‌دیدم که بانوان با تمام توان دارند تلاش می‌کنند و حفظ الگو‌های دینی، مانعی در نقش آفرینی آنها نیست.

وی افزود: دشمن از همین ناراحت است بالاترین نقش پرشکوه را مادران و همسران و فرزندان شهدا ایفا کردند؛ حال ببینید این حضور چه قدرتی ایجاد می‌کند و همین قدرت می‌تواند پیشرفت ایجاد کند.

جلیلی با بیان اینکه وظیفه من بود که خدمت تک تک شما برسم و دست شما را ببوسم، گفت: از شما عزیزان این خواهش را دارم که این راه با قدرت ادامه یابد رهبری عزیز هم این خواسته را دارند و نسل جوان ما باید بدانند؛ دهه هفتادی‌ها و دهه هشتادی‌ها آمدند و تکرار کردند، حتی دهه نودی‌ها دیدید که درباره انتخابات اظهار نظر هوشمندانه می‌کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمن از همین موضوع می‌ترسد، چون نوجوان ما مسیر را فهمیده است؛ ما باید وظیفه‌مان را انجام دهیم انتخابات یکی از این مسیر‌ها بود.

وظیفه اصلی ما در گفتمان انقلاب اسلامی نشان دادن افق روشن است

جلیلی تصریح کرد: این عرصه، جنگ است؛ یکی تهمت می‌زند و یکی تخریب می‌کند ولی ما باید در این مسیر افق را نگاه کنیم و وقت برای پاسخ دادن به آن اتهامات را نداریم؛ شاید در جایی وظیفه روشنگری داشته باشیم، اما وظیفه اصلی ما در گفتمان انقلاب اسلامی نشان دادن افق روشن است.

جلیلی بیان کرد: مگر باکری فرد کمی است؟ یک عظمت است یک اسطوره است؛ شهدای ما در همه سطوح عزیزند چه شهدای شاخص و چه آنهایی که شناخته نشده اند و این کوتاهی ماست که آنها را نشان ندادیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: عظمت کار شما این است که در عرصه‌های مختلف شهید می‌دهید چه جنگ باشد و چه آتش نشانی و خدمت؛ این است که دشمن را ناامید می‌کند؛ این حرکت ارزشمندی که با انتخابات شروع شد و نزدیک به ۱۴ میلیون نفر به آن رأی دادند، باید ادامه یابد آن هم در شرایطی که نه رسانه‌ای بود نه چهره‌ای حمایت کرد؛ همین مردم خود این حرکت را انجام دادند.

وی ادامه داد: ما باز هم از این مسایل داریم و باید به سمت آرمان و هدف شهدا که پیشرفت و تعالی کشور است حرکت کنیم؛ همه باید کمک کنیم چه دولت رقیب ما چه دولت رفیق ما و بعد از تنفیذ رهبری باید کمک کنیم؛ اگر جایی هم ضعف و نقص است باید دلسوزانه مطرح کنیم و پیشنهاد دهیم، این کار یک نفر و دو نفر نیست، به همه مربوط است.

جلیلی گفت: لذا با این نگاه باید کار جدی را پرقدرت ادامه دهیم من هم در خدمت هستم باید همانطور که در ایام انتخابات به روستا‌ها سر می‌زدیم که به فلان فرد رای بدهید باید بعد از انتخابات هم برای پیشرفت کشور این کار را به پیش ببریم.

وی در پاسخ به درخواست برخی خانواده‌های شهدا مبنی بر اینکه پاسخ اتهامات جبهه رقیب به جلیلی باید داده شود، گفت: اینکه گفتم مشغول حواشی نشویم و نیازی نیست پاسخ فلان کانال تلگرامی که این حرف را زده، بدهیم، به همین دلیل است، چون این اقدامات انرژی ما را می‌گیرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: از اخلاق و تقوا خارج نشویم؛ ما به اندازه کافی حرف برای گفتن به جامعه داریم.#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حکم نهایی پرونده شرکت «مدیران خودرو» درباره غیر استاندارد بودن قطعه اکسل عقب خودروی ایکس ۵۵ تولیدی این شرکت ۳۱ اردیبهشت اعلام می‌شود.

6 ساعت پیش

جدیدترین محصول ایران خودرو، یک هاچبک چهاردر با کد مدل TF21 است. ظاهرا طراحی این خودرو، برگرفته از تولیدات چینی نیست و توسط مهندسان داخلی به اتمام رسید است. براساس اطلاعات موجود، TF21 در تابستان سال آینده تولید انبوه خواهد شد.

6 ساعت پیش

در نمای روبرو، وفاداری سازنده به نسخه‌ی مشهور ۱۹۵۷ دیده می‌شود و با این هدف، چراغ‌های نسبتا کوچک دایره‌ای همراه با جلوپنجره‌ی دوگانه که فضای باریکی برای عبور هوا دارد، در آخرین مدل فیات 500 دیده می‌شود.

6 ساعت پیش

برای داشتن یک سفر عالی و بی دردسر در ایام نوروز، بهتر است قبل از شروع مسافرت، خودروی خود را چک کنید.

6 ساعت پیش

فشار افکار عمومی در هفته های اخیر برای تمدید قرارداد مهدی قایدی باشگاه را به تکاپو واداشت.

6 ساعت پیش

یحیی گل‌محمدی یک روز قبل از بازی فولاد و الفیصلی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان به حمایت از نکونام و تیمش پرداخت.

6 ساعت پیش

در روزهای اخیر نام خودروهای وارداتی به صورت غیررسمی در محافل خودرویی مطرح می شود. خودرو سئات یکی از این خودروها است که قرار است در دور جدید واردات خودرو چرخ هایش خیابان های ما را لمس کند. مدلی از سئات که برای عرضه در ایران در نظر گرفته شده خودرو سئات ایبیزا است. یک خودرو هاچبک که با همکاری فولکس واگن ساخته شده است.

6 ساعت پیش

وزیر صمت بیان کرد: آنچه که وزارت صمت دنبال می‌کند این است که زمینه را برای تامین نیاز فراهم کند؛ حال نیاز چه بخواهد از داخل تأمین شود، چه از خارج.

6 ساعت پیش

گران‌ترین خودروی جهان از سوی شرکت انگلیسی رولزرویس به ارزش بیش از ۲۸ میلیون دلار رونمایی شد. این خودرو رولزرویس Boat Tail یا دم قایقی نام دارد.

6 ساعت پیش

بیشتر...