تیتر برتر |
پریروز

صعود بیت کوین به کانال 47 هزار دلاری در 24 شهریور 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

صعود بیت کوین به کانال 47 هزار دلاری در 24 شهریور 1400

به گزارشتیتربرتر؛پس از سقوط ناگهانی هفته گذشته،بیت کوینتبدیل به یک آزمایش بالقوه کلیدی شده است. عملکرد قیمت بیت کوین همچنین یک شمع "چرخش بالا" ایجاد کرده است، الگویی که نشان دهنده عدم قطعیت است، بنابراین پیگیری اقدامات قیمت کلیدی است تا ببینیم حمایت کنندگان از این رمز ارز می توانند از آن با موفقیت عبور کنند یا شکست خواهند خورد.

نهنگ بازار رمزارزها باز هم بیت‌کوین خرید

شرکت نرم‌افزاری میکرواستراتژی، بزرگترین شرکت دارنده بیت‌کوین جهان اعلام کرد که ۵۰۵۰ بیت‌کوین دیگر به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه کرده است. این شرکت هر بیت‌کوین را با قیمت متوسط ۴۸ هزار و ۹۹ دلار خریداری کرده است. بدین ترتیب با توجه به این خرید کل دارایی‌های میکرواستراتژی به ۱۱۴ هزار و ۴۲ بیت‌کوین رسید که ارزشی بیش از سه میلیارد دلار آمریکا دارد.

در معاملات ۲۴ ساعت گذشته، بیت‌کوین روندی صعودی داشته و با ۳ درصد افزایش قیمت وارد محدوده ۴۷ هزار دلاری شده است. بدین ترتیب امروز مجددا بازدهی هفتگی بیت‌کوین مثبت شده است.

بر اساس اعلام میکرواستراتژی، این شرکت حاضر دربورسنزدک در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ تقریبا ۸۹۵۷ بیت‌کوین خریده که متوسط قیمت خرید آنها ۴۶ هزار و ۸۷۵ دلار بوده است.

مایکل سیلور، مدیرعامل این شرکت در توئیتی اخیرا اعلام کرده بود که میکرواستراتژی با سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین به جای طلا از اشتباه چند هزار میلیارد دلاری اجتناب کرده است.

میکرواستراتژی شرکت کسب و کار هوشمند مستقر در ویرجینیاست که از سال ۱۹۸۹ تاسیس شده و در حوزه خدمات ابری و نرم‌افزاری فعالیت دارد. از زمانی که در ۱۱ آگوست ۲۰۲۰ این شرکت اعلام به خرید بیت‌کوین کرد، سهام میکرواستراتژی بیش از ۳۵۰ درصد رشد داشته است. این شرکت در نظر دارد که به وجود زیان تجمعی ۶۸۹ میلیون دلاری در سه ماهه دوم ۲۰۲۱، همچنان به خرید بیت‌کوین خود ادامه دهد.

ورود بیت کوین به مرز 47 هزار

رئیس السالوادور می‌گوید که این کشور با اتخاذ بیت کوین ، سالانه ۴۰۰ میلیون دلار در هزینه‌های حواله خود پس انداز می‌کند.

گفتنی است، بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستربلاک‌چینایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 30 دقیقه صبح به وقت ایران روی 47 هزار و 167 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود. سرمایه بازار بیت کوین روی 887 میلیارد دلار قرار داشت و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته حدود 3.7 درصد اختلاف داشتند.  افزایش قیمت بیت کوین در حالی اتفاق افتاد که رئیس سازمان بورس و اورق بهادار آمریکا اصرار دارد که قانون‌گذاری در مورد ارزهای دیجیتال به نحوی کارآمد انجام شود. گری کنسلر گفته است قانونگذاران با جدیت مشغول کار هستند تا مجموعه قوانینی برای نظارت بر بازار بسیار پر نوسان ارزهای دیجیتال وضع کنند. در نقطه مقابل یک سناتور جمهوری‌خواه، گری گنسلر را محکوم کرد که عقاید و تمایلات شخصی خود را در قانون‌گذاری مقابل رمزارزها دخیل کرده است.

دومین رمزارز مهم دنیا نیز تغییرات قیمتی منفی را در 24 ساعت و 7 روز گذشته به ثبت رساند. قیمتاتریومروی 3 هزار و 403 دلار قرار داشت، سرمایه آن به 399 میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت آن حدود 4.5 درصد اختلاف داشتند.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۸۴.۶ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۰.۰۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۹۸.۹ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۸.۰۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

کاردانو

کاردانوبا نماد اختصاری ADA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۶.۱۵ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۳.۴۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین چهارشنبه ۲۴ شهریور

به نقل آسان بیت کوین در این مسیر، قیمت سطوح مقاومت ۴۶,۲۰۰ دلار و ۴۶,۵۰۰ دلار را شکست. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار، بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۶,۰۰۰ دلار شکست قیمت دیده می‌شود. پس از آن، این جفت ارز توانست از منطقه مقاومت ۴۷,۰۰۰ دلاری عبور کند.

در حال حاضر بیت کوین در نزدیکی منطقه ۴۷,۵۰۰ دلار با مقاومت قدرتمندی روبرو است. بالاترین سطح قیمت در نزدیکی تراز ۴۷,۴۶۴ دلار تشکیل شده و بیت کوین بالاتر از سطح فیبوی اصلاحی حرکت صعودی کف نوسانی ۴۳,۳۷۴ دلار به سقف قیمت ۴۷,۴۶۴ دلار، در حال تحکیم سود است.

اولین مقاومت در روند صعودی این ارز، نزدیک به سطح ۴۷,۴۰۰ دلار است. مقاومت اصلی اکنون در نزدیکی منطقه ۴۷,۵۰۰ دلار شکل می‌گیرد. برای ادامه این روند افزایشی تا سطوح بالاتر، بیت کوین باید مقاومت ۴۷,۵۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد. مقاومت اصلی بعدی نیز در نزدیکی تراز ۴۸,۰۰۰ دلار قرار دارد و در صورت عبور از آن، قیمت می‌تواند در کوتاه مدت به سمت مقاومت اصلی ۵۰,۰۰۰ دلار حرکت کند.

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۴۷,۵۰۰ دلاری عبور کند، ممکن است روند اصلاح نزولی دیگری را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۶,۵۰۰ دلار خواهد بود. اولین حمایت اصلی هم نزدیک به سطح ۴۶,۰۰۰ دلار واقع است.

به نظر می‌رسد حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۴۵,۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکل می‌گیرد که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی۵۰ درصدی حرکت صعودی ۴۳,۳۷۴ دلار به ۴۷,۴۶۴ دلار قرار دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می‌دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۴۶,۵۰۰ و ۴۵,۴۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۷,۵۰۰ و ۴۸,۰۰۰ و ۴۹,۲۰۰ دلار

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوینفرآیند بدست آوردن دارایی دیجیتال بدون خرید واقعی آن است. از این طریق، می توانید بیت کوین جدیدی ایجاد کنید که وارد گردش شده و همچنین به دفتر کل بلاک چین اضافه شود.

چگونه می توان بیت کوین استخراج کرد؟

استخراج بیت کوین یک فرایند بسیار فنی است و به قدرت پردازشی عظیمی نیاز دارد. اساساً قدرت پردازش رایانه متناسب با سرعت یا سرعت استخراج و در نتیجه سود است. بنابراین، اگر رایانه شخصی کند باشد، ممکن است بیت کوین کافی تولید نکند.

برای استخراج بیت کوین، می توان از یک رایانه معمولی که دارای CPU، مادربرد، RAM و حافظه است، استفاده کرد. تنها تفاوت و مهمترین نیاز در اینجا واحد پردازش گرافیک (GPU) یا کارت گرافیک است. اگر شخصی بخواهد بیت کوین استخراج کند، یک پردازنده گرافیکی با کارایی بالا یک جنبه ضروری است.

چرا بیت کوین اینقدر انرژی مصرف می کند؟

بیت کوین از سیستمی به نام اثبات کار استفاده می کند، این مکانیسم برای تأیید تراکنش ها و افزودن بلوک های جدید به این زنجیره استفاده می شود. سیستم غیر متمرکز آن مستلزم یک شبکه جهانی رایانه است که همزمان با انجام یک معامله کار کند. به همین دلیل است که از انرژی زیادی استفاده می کند، زیرا برای تشویق افزایش محاسبات طراحی شده است.

بیت کوین می تواند به مکانیزم «اثبات سهام» که انرژی کمتری مصرف می کند، روی آورد، که به طور تصادفی سکه هایی را به کاربرانی اختصاص می دهد که نشانه های خود را به عنوان وثیقه قرار می دهند.

در گزارش بلومبرگ آمده است که با افزایش قیمت بیت کوین، ماینرهای بیشتری با ماشین های کم مصرف به شبکه می پیوندند و این باعث افزایش مصرف انرژی می شود.

در این گزارش آمده است: "بهبود کارایی استخراج رمزنگاری و حرکت به منابع انرژی کم کربن برای برق ضروری است".

در اقتصاد رو به فروپاشی، برق ارزان ونزوئلا نعمتی برای استخراج کنندگان بیت کوین است.

اوکراین آخرین کشوری است که بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده را قانونی کرده است.

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما است و به منظور توصیه برای سرمایه‌گذاری نیست، تیتربرتر هیچگونه مسئولیتی در قبال نتیجه ی سرمایه‌گذاری شما ندارد.

گردآورنده: سینا گلستانی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

پریروز

زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس کرونا نیستند ولی در صورت ابتلا، احتمال بروز بیماری شدیدتر در آن‌ها وجود دارد. بنابراین سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند زنان باردار نیز واکسن بزنند. 

پریروز

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

پریروز

پیش‌فروش جدید تارا به زودی آغاز می‌شود, بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، طرح جدید پیش‌فروش تارا، جدیدترین محصول ایران‌خودرو آغاز می‌شود.

پریروز

وام ارزان با سود پایین/ شرایط وام جدید بانک ملی چیست؟

پریروز

ساری - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: تعداد کشته شدگان تصادفات رانندگی استان در مرداد ماه سال 1400 نسبت به سال 1399، میزان 37 درصد کاهش داشته است.

پریروز

مسئول روابط عمومی وارد کنندگان موبایل درباره ماجرای غیرفعال شدن موبایل‌های «شیائومی» در ایران توضیحاتی ارائه کرد.

پریروز

شکری نیا گفت: شبکه سپهر ویژه برنامه «سین» را با هدف معرفی برنامه‌ های شاخص شبکه‌ ها و بخش های مختلف صداوسیما تولید می‌ کند.

پریروز

فولاد خوزستان یکی از تیم‌هایی است که می‌تواند دروازه بان سابق باشگاه استقلال را جذب کند.

پریروز

روز قبل خبر رسید که گوشی‌های شیائومی در برخی از کشورها از جمله ایران به صورت خودکار غیرفعال می‌شود. دلیل این مساله تحریم اعلام شده بود. اما حالا انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید فقط برخی از گوشی‌های شیائومی لاک می‌شود. اما کدام‌ها؟

پریروز

حمید استیلی به علت پارگی مینیسک زیر تیغ جراحان رفت و زانوی آسیب دیده خود را جراحی کرد.

پریروز

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت مداح سرشناس مشهد مقدس حاج حسن جمالی را تسلیت گفت.

پریروز

رئال مادرید فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کرد و در خانه اینتر با یک گل بازی را به سود خود به پایان رساند. پورتو هم در حضور طارمی یک تساوی ارزشمند را برابر اتلتیکو مادرید در اسپانیا کسب کرد.

پریروز

مهاجم سرشناس پاری سن ژرمن در دیدار برابر کلوپ بروژ مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

پریروز

روزگاری که گمان می‌رفت تراکتور تبدیل به نمونه موفق خصوصی‌سازی در فوتبال ایران باشد، به سر آمد و این تیم پرطرفدار در روزهای اخیر با نمایشی پر التهاب، در میان انحلال و تعلیق گرفتار است.

پریروز

بیشتر...