راهبرد معاصر |
6 روز پیش

واکنش پکن به بیانیه اجلاس سران ناتو راهبرد معاصر

به گزارش راهبرد معاصر، نمایندگی چین در اتحادیه اروپا در واکنش به بیانیه اجلاس سران ناتو اعلام کرد: «بیانیه ناتو در واشنگتن مملو از ذهنیت جنگ سرد و لفاظی‌های جنگ‌طلبانه است. پاراگراف‌های مربوط به چین دروغ‌های آشکار و تهمت‌های تحریک‌آمیز هستند. ما قاطعانه این اتهامات را رد و ابراز تاسف می‌کنیم.»

طبق آنچه خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده، این نمایندگی با اعلام اینکه «چین مقصر درگیری اوکراین نیست»، افزود: «برای همه این مشخص است که چین ایجاد کننده درگیری اوکراین نبوده است. موضع چین در مورد اوکراین شفاف است. هدف ما ترویج گفت‌وگوهای صلح است و به دنبال حل‌وفصل این درگیری هستیم و این موضع مورد تایید جامعه جهانی است.»

در بیانیه مشترک اجلاس سران ناتو در واشنگتن دی‌سی، رهبران این ائتلاف نظامی ضمن آنکه روسیه را «بزرگترین و مستقیم‌ترین تهدید» علیه امنیت این ائتلاف نظامی خواندند بر عضویت آتی اوکراین در ناتو و اتخاذ موضعی سخت‌تر در قبال چین به دلیل «حمایت از روسیه» تاکید کردند.

این بیانیه ضمن طرح ادعایی مبنی بر اینکه چین «چالش‌های سیستماتیک» برای امنیت یوروآتلانتیک ایجاد می‌کند، افزوده است: «ما از چین می‌خواهیم تا حمایت‌های سیاسی و ارسال تجهیزات به روسیه را متوقف کند.»

نمایندگی چین در اتحادیه اروپا در ادامه با اشاره به همین بیانیه ناتو تاکید کرد: «منطقه آسیا-اقیانوسیه مکانی برای توسعه صلح است، نه میدان کشتی برای رقابت ژئوپلیتیکی. ناتو نباید به برهم زننده صلح و ثبات در آسیا و اقیانوسیه یا ابزاری برای حفظ هژمونی توسط قدرت های خاص بدل شود.»/ ایسنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

2 ساعت پیش

دبیرکل نُجَباء شخصا در عملیات آماده‌سازی و پرتاب یکی از پهپاد‌های نقطه‌زن مقاومت اسلامی عراق حاضر شد.

2 ساعت پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

2 ساعت پیش

یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس خبر داد که یحیی گل‌محمدی اصلا و ابدا تمایلی به بازگرداندن بشار رسن ندارد.

2 ساعت پیش

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

2 ساعت پیش

نتایج قرعه کشی وارداتی چه زمانی اعلام می شود خودرو

نیم ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

2 ساعت پیش

شروع فراخوان ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده خودرو

نیم ساعت پیش

واردات خودروی کارکرده برای عموم مردم آزاد شد خودرو

نیم ساعت پیش

بیشتر...