کاهش میلیون تومانی قیمت زعفران در بازار پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

کاهش ۲ میلیون تومانی قیمت زعفران در بازار
اقتصادسبز آنلاین: قیمت هر کیلو زعفران نسبت به هفته‌های گذشته ناشی از کاهش تقاضا یک تا ۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

اقتصادسبز آنلاین: قیمت هر کیلو زعفران نسبت به هفته‌های گذشته ناشی از کاهش تقاضا یک تا ۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

غلامرضا میری، نایب رییس شورای ملیزعفرانگفت: با توجه به تعطیلی بازار اروپا و چین و کاهش خرید و فروش، قیمت هر کیلو زعفران یک تا ۲ میلیون تومان ارزان شده و قیمت هر کیلو زعفران دسته ۲۱ میلیون تومان، پوشال ۲۶ تا ۲۸ میلیون تومان و نگین ۳۲ تا ۳۸ میلیون تومان است.
نایب رئیس شورای ملیزعفرانگفت: خشکسالی و کاهش تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل از علل اصلی گرانی زعفران نسبت به ابتدای فصل محسوب می شود، هر چند نسبت به هفته های اخیر کاهش داشته است.

بیشتر بخوانید:فعالیت جدید «HORSH» در سنگاپور

میری گفت: با توجه به کمبود نقدینگی، واحدهای بسته بندی، بنکداران و صادرکنندگان بر حسب سفارش زعفران خریداری می‌کنند که این امر منجر به رکود بازار شده است.
بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که با رکود حاکم بر بازار قیمت هر کیلو زعفران نسبت به هفته‌های اخیر روند نزولی به خود گرفته، هر چند برخی مغازه‌ها همچنان با قیمت‌های قبلی عرضه می‌کنند. قبل از فصل برداشت قیمت حداقل هر کیلو زعفران ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۶ میلیون تومان بوده است.
قیمت کنونی هر مثقالزعفراندسته ۱۴۰ هزار تومان،زعفرانسرگل ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان و نگین ۲۰۰ هزار تومان است. گزارش های میدانی حاکی از آن است که قیمت هر مثقال زعفران ۱۸۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است، در حالی که بنابر گفته شورای ملی زعفران حداقل قیمت هر مثقال زعفران در بازار باید ۱۲۰ هزار تومان و حداکثر ۱۷۰ هزار تومان باشد. / باشگاه خبرنگاران جوان

 #‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عوارض واردات همچنان علی الحساب محاسبه می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

بسیاری از روغن‌های طبیعی در پوست نفوذ می‌کنند و حتی بهتر از کرم‌ها رطوبت پوست را بازمی‌گردانند. با بهترین روغن برای پوست خشک آشنا شوید.

۲ هفته پیش

دریاچه لزور یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای سفرهای یک‌روزه و کوتاه اطراف تهران است. این دریاچه در مکان خوش‌ آب‌وهوایی قرار گرفته است.

۳ هفته پیش

مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

فواید رقص برای سلامت روان و سلامت جسمانی حوزه نسبتا جدیدی برای پژوهش است. در این مطلب می‌خواهیم درباره مزایای این فعالیت جذاب صحبت کنیم.

۲ هفته پیش

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

۲ هفته پیش

سیستم هوشمند ماشین کشاورزی که از ساختار خاک محافظت می کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

صادرات روزانه ۷۰۰ کانتینر هندوانه به ترکیه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

راهنمای کامل سفر به وان ترکیه به شما کمک می‌کند که یک سفر مناسب با کمترین هزینه و بهترین تفریح‌ها را برای خود تدارک ببینید.

۲ هفته پیش

بیشتر...