مجله دلتا |
1 ماه پیش

دریاچه رتبا دریاچه سرخ کشور سنگال دریاچه نمک جهانگردی مجله لدتا

همواره در طبیعت پدیده‌هایی هستند که موجب تعجب انسان می‌شوند. یکی از همین پدیده‌ها دریاچه‌ قرمز رنگ سنگال است.
دریاچه‌ رتبا

علت شهرتدریاچه‌ رتبا، به رنگ جالب آن باز‌می‌گردد. بسته به زمان‌های مختلف در طول شبانه‌روز این دریاچه تغییر رنگ می‌دهد و از طیف‌های رنگی بنفش روشن تا سرخابی را به خود می‌بیند. بامجله دلتاهمراه باشید تا با این پدیده زیبا آشنا شوید.

دریاچه‌ رتبا (Lake Retba) یا دریاچه‌ سرخ در ۱۵ کیلومتری شمال شرق پایتخت کشور سنگال، شهر «داکار» (Dakar)، واقع شده است. رنگ غیرمعمول این دریاچه به سبب باکتری‌های بی‌شمار و غیرمضر ساکن آن است. این تغییر رنگ در زمان‌های گرم سال بیشتر قابل رویت است و این دریاچه را به یکی ازجاذبه های توریستیجهان تبدیل کرده است. طبق گفته‌های دانشمندان دانشگاه بریتانیا، این رنگ توت‌فرنگی‌مانند توسط باکتری‌های نمک‌دوست آن ایجاد می‌شود. آن‌ها با تولید رنگ‌دانه‌های قرمز و مخصوصی برای دریافت انرژی از تابش خورشید، رنگی صورتی را در آب پدیدار می‌کنند.

دریاچه‌ رتبا در سنگالاین دریاچه که در حدود ۳ کیلومتر مربع وسعت دارد، از دهه‌ ۷۰ قرن بیستم توسط محلی‌ها برای استخراج نمک مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. محلی‌ها برای جلوگیری از سوختگی ناشی از تابش آفتاب، ابتدا روغن به خود می‌مالند و سپس برای استخراج نمک وارد دریاچه می‌شوند.

سنگ نمک‌های این دریاچه پس از استخراج در کناره‌ ساحل آن گذاشته می‌شود تا پس از آن مورد استفاده قرار گیرد. این نما، چشم‌اندازی جالب را از دو رنگ نمک و دریاچه در کنار هم رقم می‌زند. دریاچه‌هایی مانند دریاچه‌ رتبا ممکن است به دلیل برخورداری از حجم زیادی از نمک، مشکلاتی را برای ساکنین حومه‌ خود ایجاد کنند. میزان نمک این دریاچه ۴۰٪ برآورد شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با دریاچه های جذاب، مطلب“دریاچه ارواح مازندران؛ جذاب و حیرت‌انگیز”را درمجله گردشگریدلتا مطالعه کنید.#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

خرید ویلا در شمال   به صورت کلی سفر برای ما به عنوان اصلی ترین تفریح به شمار می رود و برای رفتن به سفر قطعا به یک اقاتگاه مناسب نیاز است   اما بدون هیچ شکی می توان گفت مهم ترین نقطه کشور که بیشترین مسافر را در ایام تعطیل جذب می کند، شمال کشور به ویژه استان مازندران است   استان

14 ساعت پیش

فستیوال های تایلند نگاه عمیقی به تاریخ پر فراز و نشیب این کشور دارد. اگرچه اکثر این فستیوال ها مراسم‌هایی فرهنگی‌اند.

15 ساعت پیش

کوه نانگا پاربات به معنی “کوه عریان” است. بعضی به آن کوه دیامیر به معنی سلطان کوه‌ها نیز می‌گویند. این قله به کوه قاتل هم مشهور است.

18 ساعت پیش

بدون شک تجربه حضور در یک مدرسه جادوگری که انگار از دل قصه‌ها وارد دنیای واقعی ما آدم‌ها شده، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی و جذاب است.

1 روز پیش

آثار سنگی تمدن بشر در پارک ملی قبوستان که موزه‌ای روباز و منحصربه‌فرد است، قرار دارد. در این فلات سنگی، بیش از ۶هزار حکاکی سنگی وجود دارد.

1 روز پیش

گیاهان دارویی ذخایر ارزشمند ملی محروم از حمایت دولتی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

ساخت جدیدترین غذاپز خورشیدی قابل حمل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

شروع خرید توافقی پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی از استان های جنوب پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

ثبت 27 مهر به عنوان روز ملی زعفران سند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

بیشتر...