سفیر آرامش |
1 سال پیش

راهنمای پرستاری از کودک با بیماری مزمن سفیر آرامش

پرستاری و مراقبت از کودکان با بیماری‌های مزمن یکی از مشاغلی است که در حوزه سلامت از اهمیت بالایی برخوردار شده است. این شغل بدون شک با خود حساسیت‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد. همین امر نیز باعث می‌شود این شغل نیازمند به افرادی باشد که تخصص کافی را در این راه داشته باشند.سفیر آرامشدارای کادر متخصص و مجرب در خصوص پرستاری از کودکان با بیماری‌های مزمن است. پرستاران سفر آرامش به صورت کامل باوظایف مربی در برابر کودکان مبتلا به بیماری واگیردارووظایف پرستاری از کودک با بیماری مزمنآشنایی دارند.

چرا کودک برای ادامه زندگی خود به مراقبت نیاز دارد

پرستاری از کودکان با بیماری‌های مزمن بدون شک به عنوان یک فرشته نجات به شمار می‌رود. همه ما می‌دانیم که دوران کودکی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دوره‌هایی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. کودکان در سنین پایین نیازمند به عاطفه و احساس خواهند بود در نتیجه مراقبت از آن‌ها نیازمند به حوصله، تجربه و تخصص خواهد داشت. سفیر آرامش با دارا بودن کادر مجرب در خصوص نگهداری از کودکان به خصوص کودکانی که با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند در کنار تمامی خانواده ایستاده است. پیشنهاد می شود:۱۴ ویژگی پرستار سالمند خوب در منزل

شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در کودکان

برخی ازشایع‌ترین بیماری‌های مزمن در کودکانمی‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عوارض نارس بودن
 • بیماری قلبی
 • بیماری مزمن ریوی یا تنفسی
 • بیماری نورودژنراتیو
 • اختلالات ژنتیکی
 • اختلالات رشدی
 • بهبودی آسیب جدی
 • سرطان دوران کودکی
 • کمبودهای تغذیه‌ای
 • شرایط تنفسی

راهنمای پرستار کودک جهت مراقبت از بیماری مزمن

بدون شک می‌دانیم کهپرستار کودکبرای کودکانی که دارای بیماری‌های مزمن هستند، نیازمند به پاسخگویی سریع و مناسب خواهد بود، زیرا حتی ممکن است با بیشترین مراقبت‌ها مشکلات مختلفی بروز دهد. در نتیجه پرستار کودک در منزل باید در برابر تمامی شرایط اضطراری آماده باشد تا از سلامت کودک اطمینان حاصل کند. به زبان ساده‌تر پرستار کودک باید در خصوص مهارت‌های ایمنی در خانه و دانش کمک‌های اولیه اطلاعات کافی را داشته باشد.

اما به صورت کلی یک پرستار حرفه‌ای باید مهارت‌های مختلفی اعم از خلاقیت، صبر، احساس مسئولیت، مهارت‌های ارتباطی و همدلی را نیز داشته باشد.

علاوه بر این موضوع این دسته از پرستاران باید به خوبی بامراقبت‌های دارویی از کودکان با بیماری مزمنآشنایی داشته باشند.

پیشنهاد می‌شود:مراقبت از بیمار در منزل و مرایای استفاده از این خدمات برای بیمار

راهنمای پرستار کودک جهت مراقبت از بیماری مزمن

وظایف پرستاری از کودک با بیماری مزمن

هنگامی که کودک بیمار می‌شود، بدون شک نیاز دارد تا فردی به صورت تمام وقت و ۲۴ ساعته از او پرستاری کند. امروزه والدین زیادی وجود دارند که به دلیل مشغله کاری و… توانایی مراقبت از کودکان بیمار خود را ندارند. برخی از اصلی‌ترینوظایف مربی در برابر کودکان مبتلا به بیماری مزمنمی‌توان به رسیدگی به وضعیت جسمانی کودک، مصرف داروهای توسط کودک در زمان مشخص و چکاپ علائمی مانند تب و در کودک اشاره کرد.

وظایف مربی در برابر کودکان مبتلا به بیماری واگیردار

یکی از بخش‌هایی که سفیر آرامش آن را در دستهخدمات پرستاری در منزلخود قرار داده است، پرستاری از کودکان بابیماری واگیردارمی‌باشد. کودکان برای مراقب نیاز به والدین خود دارند؛ اما گاهی والدین توانایی و یا مهارت کافی را در خصوص نگه داری از کودکان خود ندارند. پرستاری از کودک بیمار کار بسیار دشواری است.وظایف مربی در برابر کودکان مبتلا به بیماری واگیرداربه شرح زیر می‌باشد:

 • پرستاری کودک باید با کودک رابطه صمیمانه و نزدیکی داشته باشد
 • پرستار کودک بیمار باید وسایل و محیط زندگی کودک را تمیز و ضدعفونی کند.
 • پرستار کودک بیمار برای نگهداری بهتر از کودک باید خودش سالم و قوی باشد.
 • در زمان نظافت و ضدعفونی کردن محیط و وسایل، پرستار کودک بیمار بهتر است از دستکش استفاده نماید.
 • پرستار کودک بیمار برای مراقبت اصولی و بهتر از کودک بیمار باید توصیه‌ها و دستورات والدین را گوش کند.
 • سرگرمی کودک در زمان بیماری باید بازی‌های کم تحرک با نظارت پرستار کودک بیمار باشد.

سخن آخر

کودکان بیمار امروزه قشر بسیار بزرگی از جامعه را تشکیل داده‌اند. مراقبت از این کودکان بهتر است در منزل صورت گیرد. بدون شک می‌دانیم که کودکان سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند و به سرعت بیماری آن‌ها تشدید خواهد شد. ضعف در سیستم بدنی کودکان باعث شده است که در برابر بیماری‌ها ناتوان و یا کم توان باشند. همین امر نیز باعث می‌شود که برای مراقبت نیازمند به شخصی باشند که به صورت شبانه روز از آن‌ها مراقبت کند. سفیر آرامش با دارا بودن پرستاران حرفه‌ای در این راه در کنار شما و کودکان عزیزتان ایستاده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات۵از ۵
از مجموع۱رای


#‌پرستاری #‌پرستار_سالمند منبع: سفیر آرامش

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مصرف ویتامین E بیش از ۴۰۰ واحد، خطر مرگ را به همراه دارد.

3 روز پیش

مدیر گروه جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مردان نیمی از جمعیت کشور هستند و موضوع سلامت جسمی و روانی آن‌ها برای داشتن خانواده و جامعه سالم دارای اهمیت بالایی است.

13 ساعت پیش

اگر دارویی مصرف می‌کنید که باعث عوارض جانبی غیرمنتظره از جمله مشکلات باروری می‌شود، ممکن است لازم باشد داروی دیگری را امتحان کنید.

11 ساعت پیش

ماساژ روزانه نوزاد مزایای بسیاری دارد که انجمن بین‌المللی ماساژ نوزادان (IAIM) آن‌ها را به دسته‌های تعامل، تحریک، تسکین و آرامش تقسیم می‌کند. IAIM دریافته است که این مزایا نه تنها بر کودک، بلکه بر کل خانواده و حتی جامعه او تأثیر می‌گذارد.

6 ساعت پیش

اعتماد بخش مهمی از هر رابطه است، اما چیزی نیست که به راحتی آن را به دست آورید،‌ بلکه از طریق اعمال، کلمات و مهمتر از همه، رفتار به دست می‌آید.

پریروز

شامپو بدون سولفات، شامپوهایی هستند که بدون استفاده از ترکیبات شیمیایی سولفات، موها را تمیز می‌کنند و از خشکی و آسیب به موها جلوگیری می‌کنند.

9 ساعت پیش

تغذیه مناسب در دوران قاعدگی یکی از موضوعات مهم و حساسی است که برای بسیاری از زنان و دختران جوان اهمیت دارد. این موضوع با توجه به تغییرات هورمونی و فیزیولوژیکی در دوران قاعدگی بسیار حائز اهمیت است.

9 ساعت پیش

یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که سعی می کنند سطح قند خون خود را کنترل کنند، ممکن است با ورزش در عصر به بهترین نتیجه برسند.

13 ساعت پیش

ژل رویال، ماده ای است که به وسیله زنبورهای پرستار ترشح شده و به دلیل مزایای آن برای سلامتی، توجه جامعه علمی و مردم را جلب کرده است. این ژل غذای ملکه زنبور عسل و لاروهای جوان محسوب می شود. از زمان های قدیم این ماده به دلیل خواص آن برای سلامتی در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته است. توجه دوباره به ژل رویال در دوران معاصر ناشی از ترکیب غذایی منحصر به فرد و خواص درمانی آن است. یک مطالعه منتشر شده در مجله مکمل های طبیعی نیز نشان می دهد که ژل رویال ویتامین های B بیشتری نسبت به سایر محصولات زنبور عسل مانند عسل یا بره موم دارد.

11 ساعت پیش

بیشتر...