سفیر آرامش |
3 ماه پیش

راهنمای پرستاری از کودک با بیماری مزمن سفیر آرامش

پرستاری و مراقبت از کودکان با بیماری‌های مزمن یکی از مشاغلی است که در حوزه سلامت از اهمیت بالایی برخوردار شده است. این شغل بدون شک با خود حساسیت‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد. همین امر نیز باعث می‌شود این شغل نیازمند به افرادی باشد که تخصص کافی را در این راه داشته باشند.سفیر آرامشدارای کادر متخصص و مجرب در خصوص پرستاری از کودکان با بیماری‌های مزمن است. پرستاران سفر آرامش به صورت کامل باوظایف مربی در برابر کودکان مبتلا به بیماری واگیردارووظایف پرستاری از کودک با بیماری مزمنآشنایی دارند.

چرا کودک برای ادامه زندگی خود به مراقبت نیاز دارد

پرستاری از کودکان با بیماری‌های مزمن بدون شک به عنوان یک فرشته نجات به شمار می‌رود. همه ما می‌دانیم که دوران کودکی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دوره‌هایی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. کودکان در سنین پایین نیازمند به عاطفه و احساس خواهند بود در نتیجه مراقبت از آن‌ها نیازمند به حوصله، تجربه و تخصص خواهد داشت. سفیر آرامش با دارا بودن کادر مجرب در خصوص نگهداری از کودکان به خصوص کودکانی که با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند در کنار تمامی خانواده ایستاده است. پیشنهاد می شود:۱۴ ویژگی پرستار سالمند خوب در منزل

شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در کودکان

برخی ازشایع‌ترین بیماری‌های مزمن در کودکانمی‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عوارض نارس بودن
 • بیماری قلبی
 • بیماری مزمن ریوی یا تنفسی
 • بیماری نورودژنراتیو
 • اختلالات ژنتیکی
 • اختلالات رشدی
 • بهبودی آسیب جدی
 • سرطان دوران کودکی
 • کمبودهای تغذیه‌ای
 • شرایط تنفسی

راهنمای پرستار کودک جهت مراقبت از بیماری مزمن

بدون شک می‌دانیم کهپرستار کودکبرای کودکانی که دارای بیماری‌های مزمن هستند، نیازمند به پاسخگویی سریع و مناسب خواهد بود، زیرا حتی ممکن است با بیشترین مراقبت‌ها مشکلات مختلفی بروز دهد. در نتیجه پرستار کودک در منزل باید در برابر تمامی شرایط اضطراری آماده باشد تا از سلامت کودک اطمینان حاصل کند. به زبان ساده‌تر پرستار کودک باید در خصوص مهارت‌های ایمنی در خانه و دانش کمک‌های اولیه اطلاعات کافی را داشته باشد.

اما به صورت کلی یک پرستار حرفه‌ای باید مهارت‌های مختلفی اعم از خلاقیت، صبر، احساس مسئولیت، مهارت‌های ارتباطی و همدلی را نیز داشته باشد.

علاوه بر این موضوع این دسته از پرستاران باید به خوبی بامراقبت‌های دارویی از کودکان با بیماری مزمنآشنایی داشته باشند.

پیشنهاد می‌شود:مراقبت از بیمار در منزل و مرایای استفاده از این خدمات برای بیمار

راهنمای پرستار کودک جهت مراقبت از بیماری مزمن

وظایف پرستاری از کودک با بیماری مزمن

هنگامی که کودک بیمار می‌شود، بدون شک نیاز دارد تا فردی به صورت تمام وقت و ۲۴ ساعته از او پرستاری کند. امروزه والدین زیادی وجود دارند که به دلیل مشغله کاری و… توانایی مراقبت از کودکان بیمار خود را ندارند. برخی از اصلی‌ترینوظایف مربی در برابر کودکان مبتلا به بیماری مزمنمی‌توان به رسیدگی به وضعیت جسمانی کودک، مصرف داروهای توسط کودک در زمان مشخص و چکاپ علائمی مانند تب و در کودک اشاره کرد.

وظایف مربی در برابر کودکان مبتلا به بیماری واگیردار

یکی از بخش‌هایی که سفیر آرامش آن را در دستهخدمات پرستاری در منزلخود قرار داده است، پرستاری از کودکان بابیماری واگیردارمی‌باشد. کودکان برای مراقب نیاز به والدین خود دارند؛ اما گاهی والدین توانایی و یا مهارت کافی را در خصوص نگه داری از کودکان خود ندارند. پرستاری از کودک بیمار کار بسیار دشواری است.وظایف مربی در برابر کودکان مبتلا به بیماری واگیرداربه شرح زیر می‌باشد:

 • پرستاری کودک باید با کودک رابطه صمیمانه و نزدیکی داشته باشد
 • پرستار کودک بیمار باید وسایل و محیط زندگی کودک را تمیز و ضدعفونی کند.
 • پرستار کودک بیمار برای نگهداری بهتر از کودک باید خودش سالم و قوی باشد.
 • در زمان نظافت و ضدعفونی کردن محیط و وسایل، پرستار کودک بیمار بهتر است از دستکش استفاده نماید.
 • پرستار کودک بیمار برای مراقبت اصولی و بهتر از کودک بیمار باید توصیه‌ها و دستورات والدین را گوش کند.
 • سرگرمی کودک در زمان بیماری باید بازی‌های کم تحرک با نظارت پرستار کودک بیمار باشد.

سخن آخر

کودکان بیمار امروزه قشر بسیار بزرگی از جامعه را تشکیل داده‌اند. مراقبت از این کودکان بهتر است در منزل صورت گیرد. بدون شک می‌دانیم که کودکان سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند و به سرعت بیماری آن‌ها تشدید خواهد شد. ضعف در سیستم بدنی کودکان باعث شده است که در برابر بیماری‌ها ناتوان و یا کم توان باشند. همین امر نیز باعث می‌شود که برای مراقبت نیازمند به شخصی باشند که به صورت شبانه روز از آن‌ها مراقبت کند. سفیر آرامش با دارا بودن پرستاران حرفه‌ای در این راه در کنار شما و کودکان عزیزتان ایستاده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات۵از ۵
از مجموع۱رای


#‌پرستاری #‌پرستار_سالمند منبع: سفیر آرامش

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

 نتایج نظرسنجی تقریبا ۳۰هزار نفر نشان داد که یک ویژگی شخصیتی به‌طور مداوم با طول عمر بیشتر مرتبط است.

پریروز

خطرات بالقوه متفاوتی وجود دارد که ممکن است در رابطه جنسی واژینال یا دهانی وجود نداشته باشد. به عنوان مثال، مقعد به طور طبیعی مقعد نمی تواند خود را روان کاری کند تا ناراحتی و نگرانی های مربوط به اصطکاک، مانند آسیب های پوستی را کاهش دهد.

پریروز

یکی از پرطرفدا ترین گروه بلاگرهای اینستاگرام کودکان هستند که در مواقعی به وسیله‌ای برای کسب درآمد والدین تبدیل می‌شوند اما روانشناسان معتقدند،کودک مانکن‌ها در معرض آسیب‌ها و خطراتی هستند که حتی والدین آن‌ها فکرش را نمی‌توانند کنند.

دیروز

امیرحسین بانکی‌پور فرد رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفت: در یکی از مراکز همسریابی که زیر نظرم تشکیل شده بود، نزدیک به ۵۰۰ ازدواج صورت گرفت که تنها یکی از این ازدواج‌ها منجر به طلاق شد.

3 روز پیش

یک متخصص تغذیه گفت: بطری آب معدنی فقط برای نگهداری آب در دمای صفر تا چهار درجه مناسب است.

10 ساعت پیش

گیلان و بسیاری از استان‌ها و منطقه‌های شمالی ایران همیشه یکی از مقصدهای جذاب برای سفر هستند. مسافران داخلی و خارجی زیادی به شهرهای شمالی ایران سفر می‌کنید تا از آب‌وهوای بی‌نظیر آن بهره‌مند شده، جاذبه‌های دیدنی و تاریخی این منطقه را از نزدیک ببیند و از طبیعت زیبای شمال ایران لذت ببرند. شما هم می‌توانید یکی از شهرهای شمالی ایران را برای سفر بعدی خود انتخاب کرده و روزهای بی‌نظیری را برای خود و همراهان رقم بزنید. یکی از موارد مهمی که بهتر است هنگام سفر به شمال ایران درنظر داشته باشید، آب‌وهوای روزهای سفر شما است. شهرهای شمالی روهای بارانی زیادی دارند و به همین دلیل بهتر است حتما قبل از سفر درباره آب‌وهوای شهری که می‌خواهید به آن سفر کنید، تحقیق کرده باشید تا برنامه‌ریزی‌های شما برای سفر سمت‌وسویی بهتری پیدا کند.

3 روز پیش

برای پیشگیری از اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان با رعایت یک سری از توصیه ها می توانید از این معضل جلوگیری کنید.

دیروز

پژوهشی که توسط کلینیک کلیولند در اوهایو آمریکا انجام شد، میزان بهبودی پس از عمل جراحی را ارزیابی کرد؛ محققان دریافتند، برای بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ انتخابی قرار می‌گیرند، هر ۴ دقیقه حرکت در هر ساعت کنترل شده با عوارض بعد از عمل ارتباط معکوس دارد و با زمان کوتاهتر بستری شدن در بیمارستان مرتبط است.

3 روز پیش

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: قرار است برای دوران بارداری و حتی دوران شیردهی بانوان هیات علمی امکاناتی لحاظ شود و چنین تمهیدات و حمایت‌هایی پیش از این اصلا وجود نداشت.

دیروز

بیشتر...