باغداران زنبورداران هشدار سرمای هوا را جدی بگیرند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

باغداران و زنبورداران هشدار سرمای هوا را جدی بگیرند
اقتصادسبز آنلاین: کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان،زنبورداران و گلخانه‌داران توصیه می شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

اقتصادسبز آنلاین: کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان،زنبورداران و گلخانه داران توصیه می شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

خانم پروین رفیعی، کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی، تولیدکنندگان نسبت به تنظیم دمای واحدهای گلخانه، دامداری، مرغداری و مراکز کشت قارچ و همچنین حفاظت از کندوهای عسل در برابر سرما اقدام کنند.
به گفته او، باغداران از هرس کلیه درختان و درختچه های مثمر و غیرمثمر در مناطق سرد اجتناب کنند و همواره جهت جلوگیری از آفتاب سوختگی و سرمازدگی نسبت به رنگ آمیزی تنه درختان با رنگ سفید در مناطق برف گیر اقدام کنند.
رفیعی می گوید: باغداران نسبت به انجام یخ آب زمستانه در باغات مناطق سردسیر در صورت مهیا بودن شرایط اقدام کنند.
کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: آغاز عملیات انجام هرس در باغات چای و شخم پای بوته بعد از انجام هرس را چایکاران در دستور کار خود قرار دهند.

بیشتر بخوانید:کمپانی Limerick، وارد بازار رقابتی آمریکا شد

براساس اعلام مرکز خشکسالی کشاورزی، مجموع بارش کشور از ابتدای سال آبی تا ۳۰ دی ماه ۷۴.۳ میلی متر، مدت مشابه سال قبل ۹۸ میلی متر و دوره بلندمدت ۹۰.۵ میلی متر است که این امر کاهش ۲۴.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و ۱۷.۹ درصد دوره نرمال را نشان می‌دهد.
بنابر نقشه‌های هواشناسی طی ۵ روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی پایدار همراه با ماندگاری هوای سرد حاکم خواهد بود که براین اساس در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده‌های جوی ادامه خواهد داشت. همچنین طی این مدت برای برخی نقاط استان‌های واقع در سواحل دریای خزر بویژه سواحل غربی افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.
طی ۲ روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد و در مناطق مستعد گرد و خاک رخ خواهد داد. همچنین از روز دوشنبه تا چهارشنبه برای جنوب استان‌های فارس، بوشهر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و جنوبی و جزایر خلیج فارس افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود. / باشگاه خبرنگاران جوان#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جدیدترین قیمت میوه صیفی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

تجهیز ۳۷۰۰ هکتار از پایاب سد عمارت به سیستم آبیاری تحت فشار کم فشار پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

مدیریت کلان هوشمند جهت کشت برآورد نیازها برای محصول استراتژیک پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

کشاورزی ایران ظرفیت تولید غذا برای ۵۰۰میلیون نفر را دارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

قیمت مصوب انواع سبزی صیفی در میادین میوه اعلام شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

رشد ۶۰ درصدی در خرید تضمینی گندم داشتیم پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

خرید عرضه پیاز برای تنظیم بازار با توجه به مصوبات قرارگاه امنیت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

شفاف سازی پرداخت های مالیاتی سازمان اقتصادی کوثر احصای نیازهای فناورانه شرکت ها در نمایشگاه نوآورانه اسفند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

ایران دومین قطب تولید کننده خرما در جهان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ماه پیش

بیشتر...