حداقل حداکثر قیمت هر مثقال زعفران اعلام شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

حداقل و حداکثر قیمت هر مثقال زعفران اعلام شد
اقتصادسبز آنلاین: نایب رییس شورای ملی زعفران قیمت انواع زعفران در بازار را اعلام‌ کرد.

اقتصادسبز آنلاین: نایب رییس شورای ملی زعفران قیمت انواع زعفران در بازار را اعلام‌ کرد.

غلامرضا میری، نایب رییس شورای ملی زعفران گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران دسته ۲۱ میلیون تومان، زعفران پوشال ۲۶ تا ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سرگل ۲۹ تا ۳۰ میلیون تومان و نگین ۳۶ میلیون تومان بوده که نسبت به یک ماه قبل تفاوتی نداشته است.
به گفته او، گرچه با افزایش زوار در ماه رمضان و ایام عید تا حدودی فروش زعفران در مشهد افزایش یافته، اما قیمت نوسانی نداشته است.
بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت زعفران نسبت به اواخر سال گذشته تغییری نداشته، هر چند نسبت به ابتدای فصل برداشت قیمت‌ها ۳ تا ۴ برابر رشد داشته است.
نایب رییس شورای ملی زعفران قیمت هر مثقال زعفران دسته را ۱۰۰ هزار تومان، زعفران سرگل را ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان و نگین را حدود ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد.
میری گفت: با توجه به افزایش تعرفه‌های گمرکی و مشکلات بازگشت ارز پیش بینی می شود که صادرات زعفران در فروردین کاهشی باشد، هر چند گمرک آمار دقیق صادرات را اعلام نکرده است.
بنابر‌ آمار اعلامی مجموع صادرات زعفران سال گذشته نسبت به سال ۹۹، ۲۴ درصد کاهش داشته است که با توجه به افزایش قیمت پایه گمرکی از ۱۲۵۰ به ۱۵۹۸ دلار و افزایش ۵۷ درصدی تعرفه‌های گمرکی، شورای ملی زعفران پیش بینی کرده که این امر‌منجر به رونق قاچاق می‌شود. / باشگاه خبرنگاران جوان

 #‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

4 ماه پیش

سیستم هوشمند ماشین کشاورزی که از ساختار خاک محافظت می کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

همچنین بخوانید: اقامتگاهی جذاب و متفاوت در جنوب ایران سیبری، جهنم سرد ترسناک‌ترین نقاط ایران! دشت ریواس کرمان، مخملی سرخ بر دامان کوهساران نقاط دیدنی ایران را می‌شناسید؟

4 ماه پیش

بسیاری از روغن‌های طبیعی در پوست نفوذ می‌کنند و حتی بهتر از کرم‌ها رطوبت پوست را بازمی‌گردانند. با بهترین روغن برای پوست خشک آشنا شوید.

4 ماه پیش

عوارض واردات همچنان علی الحساب محاسبه می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

قطارهای گردشگری ایران در سال‌های اخیر با مسیرهای چشم‌نوازی که دارند جایگاه ویژه‌ای در میان گردشگران ایرانی و خارجی پیدا کرده‌اند.

5 ماه پیش

قیمت برنج تایلندی با افزایش تقاضای ایران عراق بالا رفت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

ربات مستقل خودکششی با الگوریتم پیشرفته برای حرکت در زمین کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 ماه پیش

بیشتر...