مجله دلتا |
5 ماه پیش

مسکن های طبیعی گیاهی مسکن های طبیعی از بین بردن درد مجله دلتا

بسیاری از گیاهان و ادویه‌جات قادرند التهاب و سایر بیماری‌ها را درمان کنند.
مسکن های طبیعی و گیاهی

معمولا ما برای انواع دردهای خود از دندان درد، کمر درد یا هر نوع درد دیگر اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد، مصرف قرص‌های مسکن ضد درد با عوارض اعتیاد آور، خطر عوارض جانبی، تداخلات دارویی و غیره به همراه دارند و از مسکن‌های غیر شیمیایی غافل می‌شویم. بسیاری از گیاهان و ادویه‌ها اغلب التهاب و سایر بیماری‌های مربوطه را درمان کنند و به عنوان داروی جایگزین شناخته می‌شود.مجله دلتادر این مطلب به معرفیمسکن های طبیعی و گیاهیپرداخته است.

زانو درد

زردچوبه

این ادویه زرد رنگ، حاوی آنتی‌اکسیدان کورکومین است که به محافظت از بدن در برابر مولکول‌های رادیکال آزاد (که می‌تواند به سلول‌ها و بافت آسیب برسانند)، کمک می‌کند. زردچوبه همچنین در درمان سوء هاضمه، زخم، ناراحتی معده، پسوریازیس و سرطان موثر است.

نکته: بهتر است قبل مصرف هر یک از این موارد، با پزشک خود مشورت کنید؛ به‌خصوص افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند.

مسکن های طبیعی و گیاهی را بشناسید

میخک

این گیاه را می‌توان به شکل کپسول، پودر و یا به‌صورت روغن‌های موضعی مصرف کرد. میخک برای درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها مفید است؛ از جمله: کاهش حالت تهوع و درمان سرماخوردگی، تسکین سردرد، التهاب مفاصل و دندان درد. ماده فعال موجود در میخک ، یک مسکن طبیعی در تسکین‌های درد است. مالیدن مقدار کمی روغن میخک روی لثه‌ها درد دندان را به طور موقت تسکین می‌دهد اما نباید زیاد از آن استفاده شود.

مسکن های طبیعی و گیاهی ، میخک

پوست بید

پوست بید سفید حاوی ماده شیمیایی سالیسین است که مشابه ماده اصلی آسپرین (بایر) است. در ابتدا مردم برای تسکین درد و تب، پوست بید را می‌جویدند. اما امروزه پوست بید به‌عنوان یک گیاه خشک فروخته می‌شود که می‌توانید آن را مانند چای دم کنید. شکل مایع یا کپسول آن هم موجود است. این ماده در تسکین ناراحتی ناشی از سردرد، کمردرد،آرتروز(OA) و بسیاری از بیماری‌های دیگر مفید است.

مسکن های طبیعی و گیاهی کدامند

پیشنهاد مطالعه:از شما دعوت می‌کنیم مطلبخواص شگفت‌انگیز مصرف روزانه سیر که باید بدانید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌سلامتی #‌سلامت منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک متخصص تغذیه گفت: چاقی در کودکان مشکلی است که بعضی از کودکان و نوجوانان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

6 روز پیش

چای یکی از مواد غذایی است که موجب از بین بردن بوی بد دهان می‌شود، تحقیقات نشان داده است نوشیدن چای سبز یا سیاه به دلیل اینکه حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام پلی‌فنول است از رشد باکتری‌هایی که عامل گازهای بدبو است، جلوگیری می‌کند.

2 روز پیش

سفر به شهر مشهد، یک سفر معنوی و خاطره‌انگیز خواهد بود. این شهر، یکی از پرتوریست‌ترین شهرهای ایران است که هر سال میلیون‌ها زائر و گردشگر از سراسر ایران و کشورهای خارجی به آن سفر می‌کنند. اما یکی از برنامه‌های مهم سفر، انتخاب وسیله نقلیه مناسب و برآورد قیمت بلیط آن است.

23 ساعت پیش

خودمان را دوست داشته باشیم و نکاتی که برای حفظ سلامتان ضروری است را رعایت کنیم.

5 روز پیش

کاربران عزیز سلامت نیوز طبق قولی که داده بودیم سری پنجم سوالات شما را که جناب آقای دکتر صفری نژاد رئیس انجمن علمی سلامت خانواده ایران و استاد دانشگاه پاسخ داده اند در زیر منتشر میکنیم.

2 روز پیش

در طول چند دهه گذشته، نقش های جنسیتی تکامل یافته و تغییر کرده است تا هنجارهای اجتماعی در حال تغییر را منعکس کند. با این حال، علی‌رغم این تغییرات، تفاوت‌های موظف بودن به انجام کارهای بدون دستمزد خانوار هنوز بین مردان و زنان در سراسر جهان وجود دارد.

5 روز پیش

مراقبت از بهداشت دندان برای جلوگیری از پوسیدگی آن کلیدی است. به بسیاری از ما آموزش داده شد که دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنیم و از بهداشت دندان خود مراقبت کنیم. اما بهتر است چند نکته مهم را برای حفظ دندان های قوی و سالم رعایت کنید.

5 روز پیش

خیلی چیزها هست که ممکن است باعث ایجاد اختلال در خواب شما شود؛ پس دیگر با تصمیمات اشتباهی که برای شامتان می‌گیرید، اوضاع خوابتان را بدتر نکنید.

1 روز پیش

بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از عینک آفتابی تنها در روزهای تابستانی امری واجب بوده و در فصول پائیز و زمستان نیازی به زدن عینک آفتابی نیست. باید توجه داشت امواج ماورابنفش در هر شرایط فصلی وجود داشته و به چشم آسیب می زنند.

3 روز پیش

بیشتر...