دیجیاتو |
۱ هفته پیش

شخصی سازی آیکون ها در ویندوز ۱۰ را چگونه انجام دهیم دیجیاتو

با آیکون‌ها می‌توانید به راحتی برنامه‌ها یا اپ‌ها را روی دستگاه‌های مختلف بشناسید. اگرچه این آیکون‌های برنامه‌ها می‌توانند چنین وظیفه‌ای را درست انجام دهند، اما شاید پس از مدتی برایتان خسته‌کننده شوند و بخواهید آن‌ها را تغییر دهید. در همین راستا می‌خواهیم نحوه شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰ را به شما آموزش دهیم.

اگر به دنبال تغییر ظاهر آیکون‌ها در ویندوز ۱۰ هستید، چندین راه پیش روی شما قرار دارد، با این حال به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از چنین کاری یک ریستور پوینت (Restore Point) ایجاد کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل، بتوانید به آن برگردید.

نحوه شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

آیکون‌های پیش فرض ویندوز ۱۰ همه جا حضور دارند از فولدرها گرفته تا فایل‌ها. شما می‌توانید این آیکون‌ها را شخصی‌سازی کنید.

۱. تغییر آیکون‌های پیش فرض در دسکتاپ ویندوز

برای تمام کامپیوترهای ویندوزی، اپ‌های پیش فرض دسکتاپ شامل کامپیوتر، فایل‌های شخصی، سطل زباله، شبکه و کنترل پنل می‌شود. شما می‌توانید چنین آیکون‌هایی را با مراحل زیر تغییر دهید:

قدم اول:به بخش تنظیمات در کامپیوتر خود بروید.

قدم دوم:گزینه شخصی‌سازی (Personalization) را انتخاب کنید.

قدم سوم:گزینه تم (Themes) را انتخاب کنید.

قدم چهارم:در پنجره سمت راستی به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه تنظیمات آیکون دسکتاپ (Desktop icon settings) برسید.

قدم پنجم:در پنجره جدید، آیکون دسکتاپی که می‌خواهید تغییر دهید را انتخاب کنید.

قدم ششم:روی گزینه تغییر آیکون (Change Icon) در پایین صفحه کلیک کنید.

قدم هفتم:یک پنچره جدید با آیکون‌های مختلف باز می‌شود که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده یا اینکه با کلیک روی گزینه Browse، به سراغ آیکون‌های دیگری بروید.

قدم هشتم:آیکون موردنظرتان را انتخاب کرده و روی گزینه OK برای ثبت تغییرات کلیک کنید.

پس از انجام مراحل بالا، آیکون جدید باید در تسکبار، روی دسکتاپ و همچنین فایل اکسپلورر تغییر کند، در حقیقت هرجایی که چنین آیکونی وجود داشته باشد، تغییر می‌کند. اگر می‌خواهید این آیکون به وضعیت اولیه بازگردد، قدم‌های اول تا پنجم بالا را دنبال کرده و در نهایت روی گزینه Restore Default کلیک کنید تا به تنظیمات پیش فرض برگردید.

۲. تغییر آیکون پیش فرض یک فولدر

آیکون یک فولدر را می‌توانید با مراحل زیر شخصی‌سازی کنید:

قدم اول:فولدر را انتخاب کرده و روی آن کلیک راست کنید.

قدم دوم:گزینه Properties را انتخاب کنید تا پنجره جدیدی پیش رویتان قرار بگیرد.

قدم سوم:در این پنجره جدید، تب شخصی‌سازی (Customize) را انتخاب کرده و روی گزینه تغییر آیکون (Change Icon) کلیک کنید.

قدم چهارم:حالا پنجره جدیدی با آیکون‌های ویندوز ظاهر می‌شود. می‌توانید هرکدام از آن‌ها را انتخاب کرده یا برای بررسی آیکون‌های بیشتر، روی گزینه Browse کلیک کنید.

قدم پنجم:آیکون موردنظرتان را انتخاب کرده و برای ثبت تغییرات، روی گزینه OK کلیک کنید.

حالا این فولدر باید با آیکون جدید به نمایش گذاشته شود. برای تغییر آیکون جدید یا بازگشت به حالت پیش فرض، قدم‌های اول تا سوم را رفته و سپس گزینه Restore Default را انتخاب کنید.

۳. تغییر آیکون پیش فرض فایل

تمام فایل‌هایی که پسوند یکسانی دارند، از آیکون یکسانی هم بهره می‌برند. برای مثال تمام اسناد ورد آیکون یکسانی دارند. شما می‌توانید آیکون فایل‌ها با پسوند یکسان را تغییر دهید. برخلاف دو مورد قبلی یعنی تغییر آیکون روی دسکتاپ و فولدر، برای تغییر آیکون فایل‌ها باید از ابزار شخص ثالث استفاده کنید. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

قدم اول:ابزار File Types Manager که توسط Nirsoft توسعه پیدا کرده را ازاین لینکدانلود کنید.

قدم دوم:برنامه را باز کرده و اجرا کنید، سپس برای پیدا کردن نوع فایلی که می‌خواهید آیکونش را تغییر دهید، کلیدهای Ctrl + F کیبورد را فشار دهید.

قدم سوم:لیستی از انواع فایل در برابرتان ظاهر می‌شود. روی نوع فایل موردنظرتان دوبار کلیک کنید. پنجره دیگری با گزینه‌های بیشتری پیش رویتان قرار می‌گیرد.

قدم چهارم:روی گزینه سه نقطه در کنار بخش Default Icon کلیک کنید.

قدم پنجم:آیکون موردنظرتان را در پنجره جدید انتخاب کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم ششم:با کلیک روی گزینه OK، تغییرات را ثبت کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

برای بازیابی آیکون‌های فایل‌ها به تنظیمات پیش فرض، مراحل بالا را دوباره تکرار کنید.

چگونه آیکون‌های شخصی بسازیم؟

در کنار راه‌های بالا، روش دیگری برای شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰ هم وجود دارد که محدودیتی ندارد. در حقیقت می‌توانید آیکون‌های شخصی بسازید و ما دو راه برای اینکار را به شما آموزش می‌دهیم.

از سایت‌های شخص ثالث آیکون دانلود کنید

می‌توانید برای شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰ به سراغ آیکون‌های شخص ثالث در وب‌سایت‌ها بروید. برای چنین کاری مراحل زیر را انجام دهید:

قدم اول:به دنبال آیکون‌ها در وب‌سایتIcons-Iconsیا موارد مشابه بگردید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم دوم:آیکون‌های موردنظرتان را دانلود کرده و از اینکه در فرمت ICO قرار دارند، مطمئن شوید تا بتوانید در ویندوز از آن‌ها استفاده کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم سوم:روی برنامه‌ای که می‌خواهید آیکونش را تغییر دهید، کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم چهارم:روی گزینه تغییر آیکون (Change Icon) کلیک کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم پنجم:روی گزینه Browse کلیک کنید تا بتوانید به دنبال آیکون‌هایی که دانلود کرده‌اید، بگردید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم ششم:آیکون موردنظرتان را انتخاب کرده و روی گزینه Open کلیک کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم هفتم:روی گزینه Apply و OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

تغییر آیکون‌ها با مایکروسافت Paint

قدم اول:برنامه مایکروسافت Paint را اجرا کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم دوم:شما می‌توانید با استفاده از اشکال داخل مایکروسافت Paint یک آیکون بسازید یا اینکه یک تصویر را درون آن پیست کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم سوم:تصویر را با نام مدنظرتان ذخیره کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم چهارم:پیش از اینکه بتوانید از این فایل به عنوان یک آیکون استفاده کنید، باید آن را با استفاده از اپ‌های شخص ثالث مانندIcoconvertبه یک فایل ICO تبدیل کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

قدم پنجم:پس از تبدیل تصویر، از مراحل روش‌های اول تا سوم برای تغییر آیکون‌ها استفاده کنید.

شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰

با روش‌های بالا به راحتی امکان شخصی سازی آیکون‌ها در ویندوز ۱۰ برایتان فراهم می‌شود و می‌توانید تمام آیکون‌ها از آیکون‌های دسکتاپ گرفته تا انواع فایل را تغییر دهید و حتی آیکون‌های شخصی برای خودتان بسازید.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: دیجیاتو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تولید اوروس سنات (Aurus Senat) که بسیاری از آن با عنوان رقیب روسی رولزرویس یاد می‌کنند، رسما آغاز شد. این خودروی لوکس و تشریفاتی در کارخانه یلابوگا

۱ هفته پیش

سری جدید ساعت‌های بسیار لوکس و گران‌قیمت استون مارتین معرفی شد. این سری با همکاری شرکت Girard-Perregaux طراحی شده و  اجزای داخلی در آن کاملا نمایان هستند!

۱ هفته پیش

دیکشنری تحلیلگران علاوه بر معنای فارسی هر کلمه، توضیح انگلیسی، کلمات مترادف و متضاد و عبارات کاربردی مرتبط را در اختیارتان می‌گذارد.

۱ هفته پیش

ریلمی، سرمایه گذاری حدود ۳۰۰ میلیون دلاری را برای تولید محصولات ۵G طی دو سال آینده اختصاص می‌دهد و احتمالا تا پایان ۲۰۲۲ بیش از ۲۰ مدل موبایل 5G به بازار

۱ هفته پیش

اپلیکیشن Beelinguapp گزینه مناسبی برای یادگیری زبان از طریق خواندن و گوش کردن به داستان‌های جذاب و سرگرم‌کننده است.

۱ هفته پیش

تصاویری از قاب محافظ پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو گوگل منتشر شده که علاوه بر آن یک بار دیگر چیدمان دوربین‌های هر دو مدل را نیز نشان می‌دهد.

۱ هفته پیش

فیچرفون نوکیا ۸۰۰ تاف گزینه ای اقتصادی، تاحدودی هوشمند و با کیفیت ساخت بالا می باشد. این مطلب به بررسی نوکیا ۸۰۰ تاف می پردازد.

۱ هفته پیش

صندوق نوآوری و شکوفایی چند هزار میلیارد تومان به تیم‌های دانش‌بنیان وام داده و خبری از لیست این دریافت کنندگان وام نیست. این موضوعی است که این روزها

۱ هفته پیش

خودروی تورینگ سوپرلجرا آرس آر اچ 95 / Touring Superleggera Arese RH95 مجهز به پیشرانه فراری ۴۸۸ پیستا / Ferrari 488 Pista با ۷۲۰ اسب‌ بخار قدرت معرفی شد‌.

۱ هفته پیش

شرکت ایتالیایی Carrozzeria Touring Superleggera از سوپر اتومبیل زیبا و جذاب Arese RH95 پرده‌برداری کرد. این خودرو که به مناسبت نود و پنجمین سالگرد

۱ هفته پیش

ابرخودروساز اهل کرواسی یعنی ریماک که سابقه نه چندان طولانی در زمینه ساخت ابرخودروهای تمام برقی دارد از جدیدترین محصول خود با نام Nevera پرده برداری کرده

۱ هفته پیش

دیوید بکهام ستاره سابق جهان فوتبال، در شرکت لوناز سرمایه‌گذاری کرد. این استارتاپ انگلستانی که در سال 2018 پایه‌گذاری شده، در زمینه بازسازی خودروهای کلاسیک

۱ هفته پیش

برای مدت زیادی در دوران پیش از تاریخ، مردمان سراسر جهان عملی موسوم به «مته‌کاری» (Trepanation) را انجام می‌دادند: عمل جراحی که در آن

۱ هفته پیش

بندرت پیش می‌آید که ایده تازه ای در صنعت خودروسازی مطرح شود که پیش از این امتحان نشده باشد اما طراحی گیربکس چند سرعته با دنده‌های چرخ زنجیری از آن ایده

۱ هفته پیش

پلتفرم ادتریس با جمع‌آوری داده‌های بیش از 250 اپلیکیشن ایرانی در سال 99، گزارشی را در حوزه‌‌های تبلیغات، اتریبیوشن و رفتار کاربران منتشر کرده است تا

۱ هفته پیش

بیشتر...