آرگا |
۳ هفته پیش

کوه خواجه با دیدنی های تاریخی جالب توجه

کوه خواجه که یکی از کوه های باستانی زابل می باشد اهمیت گردشگری زیادی دارد. این کوه همانند جزیره ای دیده می شود که دریاچه هامون آن را احاطه کرده است.

یکی از زیباترین چشم اندازهایی که می توانید در زابل از آن ها بازدید کنید، کوه خواجه می باشد. این کوه ها چشم اندازهای بسیار زیبایی برای علاقه مندان دارند. این کوه ها تاریخی و با جذابیت های بسیار زیادی هستند که از آن ها دیدن می کنید.

دیدنی مهم خواجه

معرفی کوه خواجه:

این کوه ها که باستانی هستند، قدمت بسیار زیادی دارند و بر فراز آن می توانید با طبیعت های زیبا و دیدنی آشنا شوید. این کوه در چشم اندازی دور به شکل ذوزنقه دیده می شود. در سال های گذشته که دریاچه اطراف این کوه ها پر آب بودند، این کوه همانند یک جزیره دیده می شد.

طبیعت کووه های خواجه

این کوه باستانی توسط یکی از باستان شناسان انگلیسی کشف شده است. کاوش های باستانی در این کوه ها به نتایج مناسبی رسیده اند. در این نواحی جاذبه های باستانی دیگری نیز وجود دارند که از آن ها دیدن می کنید. شما می توانید در لینک بامکان های دیدنی استان فارسآشنا شوید.

معرفی کوه:

این کوه که همانند یک جزیره با شگفتی های زیبا است از قدمت تاریخی بالایی برخوردار بوده و یکی از مهم ترین دیدنی ها این ناحیه است. این کوه یک عارضه طبیعی بوده که دارای اهمیت زیادی می باشد. برخی می گویند، قدمت این کوه ها به زمان اشکانیان باز می گردد.

کوه خواجه

این بنا در میان برخی از باستان شناسان به عنوان تخت جمشید خشتی نیز شناخته می شود. وجود سازه های مهمی همچون قلعه کافرون با ستون ها و معماری های آن زمان اهمیت زیادی دارند. بسیاری از قسمت های این بنا نیز خشتی هستند و از آن دیدن می کنید. بخش هایی از این بنا در اثر عوامل طبیعی و انسانی تخریب شده اند.

قلعه کافرون و کک کهزاد:

این قلعه یکی از بزرگ ترین مجموعه هایی است که شما از ان بازدید می کنید. این مجموعه باستانی دارای سه دیوار دفاعی بوده و راهرویی جانبی دارد. آتشکده ای در این بنا با جاذبه های مختلف در این نواحی قرار دارد. تزییناتی که در معماری این بنا به کار رفته است بسیار دیدنی و جذاب می باشند.

طبیعت تاریخی خواجه

گالری خواجه:

یکی از شگفتی های این ناحیه را می توان همین گالری دانست. این گالری که بر روی دیواره ها مشاهده می شوند دارای انواعی از طراحی های دیواری می باشند. این نقاشی ها از پادشاهان و بزرگان اساطیری است که با شکل بسیار زیبایی طراحی شده و مورد توجه شما قرار می گیرند. در برخی از این دیواره ها دارای نقاشی های مذهبی نیز می باشند که از آن ها بازدید می کنید.

ارتفاعات خواجه

این بنا امروزه ازدیدنی های زابلاست و دیدنی های زیادی دارد. این شهر جاذبه های تاریخی مختلفی داشته و شما علاقه مندان از این دیدنی ها و جاذبه ها بازدیدخواهید کرد.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد.
برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دریافت مشاوره رایگان

منبع : آرگا
#‌سفر #‌گردشگری منبع: آرگا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیدنی های آرهوس از جذابیت و تنوع زیادی برخوردار هستند که شما در این بخش با آن آشنا خواهید شد. این شهر در دانمارک قرار دارد.

۳ هفته پیش

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

۳ هفته پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

۳ هفته پیش

مجمع الجزایر استکهلم یکی از مهم ترین مجموعه هایی است که درسوئد قرار دارد و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

۳ هفته پیش

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

۳ هفته پیش

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۲ هفته پیش

کویر رباط خان یکی از مهم ترین نقاطی است که شما می توانید از آن دیدن کنید. این کویر در شب پر از ستاره و پوشش گیاهی خاصی دارد.

۲ هفته پیش

سوغات بوشهر از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید در بوشهر سوغاتی های مرغوب و نفیسی را خریداری کنید.

۲ هفته پیش

کاروانسرای تی تی یکی از مجموعه های تاریخی در سیاهکل است که علاقه مندان زیادی از نواحی مختلف ایران دارد.

۳ هفته پیش

بیشتر...