گمرک خواستار بازنگری در ممنوعیت فصلی واردات برنج شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

گمرک خواستار بازنگری در ممنوعیت فصلی واردات برنج شد
اقتصادسبز آنلاین: گمرک ایران خواستار بازنگری در ممنوعیت فصلی واردات برنج به منظور جلوگیری از کمبود یا افزایش قیمت این کالای اساسی در ماه‌های آتی شد.

اقتصادسبز آنلاین: گمرک ایران خواستار بازنگری در ممنوعیت فصلی واردات برنج به منظور جلوگیری از کمبود یا افزایش قیمت این کالای اساسی در ماه‌های آتی شد.

به گزارش خبرنگار ما، مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک در نامه‌ای به عباس قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار خواستار بازنگری در تاریخ ممنوعیت فصلی برنج به منظور جلوگیری از کمبود برنج یا افزایش قیمت برنج در ماه‌های آتی شد.
در متن این نامه آمده است:
«۱- از تاریخ ۱ /۱ /۱۴۰۰ لغایت ۱۵ /۴/ ۱۴۰۰، صرفا ۸۶.۳۶۷ تن برنج وارداتی به ارزش ۷۸.۱۴۰.۹۰۳ دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است که در مقایسه با واردات برنج در مدت مشابه سال قبل (۱۳۹۹.۱.۱ لغایت ۱۳۹۹.۴.۱۵) با وزنی معادل ۶۹۱. ۲۷۷ تن و ارزش ۲۴۹.۷۱۰.۵۳۸ دلار، واردات این کالا از نظر وزنی، ۶۹ درصد و از نظر ارزشی نیز ۶۹ درصد کاهش داشته است.
۲- مطابق آمار ارائه شده، در حال حاضر میزان برنج وارداتی موجود در بنادر و گمرکات کشور معادل ۳۷.۱۴۷ تن است و صرفاً یک فروند شناور حاوی ۱۵.۱۱۰ تن برنج وارداتی در حال تخلیه این کالا در بندر چابهار بوده و از ۲۶ فروند کشتی منتظر در لنگرگاه، هیچ کدام حاوی برنج نیست.

بیشتر بخوانید:دستگاه کالیبراسیون که به کشاورزان مشاوره مالی می‌دهد

٣- اطلاعات دریافتی حاکی است قریب به ۸ الی ۱۰ فروند کشتی در حال بارگیری برنج از کشور‌های مختلف جهت حمل به کشور بوده که با توجه به تصمیم اتخاذ شده و ابلاغی به این سازمان مبنی بر «صرفا بلامانع بودن ترخیص آن بخش از محموله‌های برنج وارداتی که تا قبل از ۳۱/‏۰۴/‏۱۴۰۰‬ دارای اعلامیه ورود / قبض انبار بوده، مشروط به اینکه دارای ثبت سفارش باشد»، صاحبان کالا، به دلیل تاریخ رسیدن کشتی‌های بارگیری شده (بعد از تاریخ ممنوعیت فصلی) و عملاً عدم امکان ترخیص برنج‌های حمل شده و رسوب این کالا در گمرکات کشور، از ارسال محموله‌های خریداری شده امتناع کرده‌اند.
من حیث المجموع با توجه به مراتب معنونه و خشکسالی سال جاری، به نظر می‌رسد تصمیم ابلاغ شده جهت جلوگیری از هر گونه تبعات کمبود برنج یا افزایش قیمت برنج در ماه‌های آتی، نیاز به بررسی مجدد و بازنگری فوری دارد که در صورت صلاحدید دستور فرمایند موضوع، مورد تدقیق و بررسی بیشتری قرار گیرد.» / باشگاه خبرنگاران جوان

نامه‌ گمرک به ستاد تنظیم بازار درباره ممنوعیت فصلی واردات برنج

 #‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چشمه هفت رنگ مجن در شاهرود از نوع چشمه‌‌های گوگردی محسوب می‌شود و در ۲۵ کیلومتری شمال شاهرود در میان شکاف دره‌‌های قله شاهوار واقع شده است.

19 ساعت پیش

قبرستان هایگیت لندن از دوره ویکتوریا در این شهر باقی مانده و افراد سرشناس و حتی خون‌آشام‌ها هم در بخش‌های مختلف آن دفن هستند.

22 ساعت پیش

خزانه جواهرات ملی خزانه‌ای است که تعدادی از برترین جواهرات ایران و جهان را در خود جای داده و به نام موزه جواهرات ملی نیز شناخته می‌شود.

دیروز

باغ شازده ماهان از زیباترین جاذبه‌های ایران، در جنوب شرقی کرمان قرار گرفته‌است که تا حد زیادی در بین گردشگران ایرانی مهجور مانده است.

1 روز پیش

خانه وحشت وایت چپل یک خانه ظاهرا جن‌زده است که تجربیاتی ترسناک را برای مهمانان خود تهیه و تدارک دیده است.

2 روز پیش

در استان تهران یکی از آبشارهای بسیار زیبا را به شما معرفی می‌کنیم که با یکی دو ساعت پیاده‌روی به آنجا می‌رسید. نامش آبشار ایگل فشم است.

3 روز پیش

نگاهی بر بازار میوه صیفی پرتقاضاترین اقلام کدامند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

علیرضا مهاجر ، سرپرست معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

آنالیز تولید صادرات گل گیاه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

کاهش ۱۸ درصدی تولید برنج کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

روکش تقویتی مخصوص محصولات گلخانه ای پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

واردکنندگان برنج دست به دامن رییس جمهور شدند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

در این بخش از گردشگری سیاه، ترسناک ترین مکان های دنیا را با هم می‌خوانیم که ترس را در وجود شما می‌اندازد. دیدن آن را از دست ندهید.

3 روز پیش

پیش بینی دولت قبل غلط از آب درآمد دولت جدید باید میلیون تن گندم وارد کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

در یکی از مناطق شهری دانمارک دهکده سبز دایره ای قرار دارد. خانه‌های این منطقه در شبکه‌ای از فضاهای سبز دایره‌ای ساخته شده‌اند.

4 روز پیش

بیشتر...