آلامتو |
1 ماه پیش

سئو چیست سئو یعنی معرفی ابعاد مختلف کسب کار به موتورهای جستجو برای مخاطبان

سئو چیست؟ سئو یعنی معرفی ابعاد مختلف کسب و کار به موتورهای جستجو برای مخاطبان

سئو چیست؟ چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهیم؟

" data-src="https://www.alamto.com/wp-content/uploads/2021/06/rayatarh1.jpg" alt="سئو چیست و چه اهمیتی دارد؟" width="600" height="400">

شاید تاکنون، مقالات زیادی در مورد اینکه سئو سایت چیست و اینکه چقدر سئو اهمیت دارد خوانده باشید ولی هنوز نتوانسته باشید با مفهوم دقیق سئو ارتباط برقرار کنید و از تکنیک های آن در وب سایتتان استفاده کنید. در این مقاله با اینکه دقیقا سئو چیست، شما را آشنا خواهیم کرد و همچنین به مراحل آن اشاره خواهیم کرد.

  • سئو چیست؟

سئو به تکنیک هایی اشاره می کند که در زمان های مختلف و با شیوه های مختلفی انجام می شود و انجام آن ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتواهای سایت شما را (که متناسب با ظرفیت های واقعی کسب و کار شما است و راستای رفع نیاز بخشی از جامعه است)، به کاربرانی که به واقع در جست و جوی همان محصولات، خدمات و… شما بوده اند، ارائه دهند. در واقع شما با انجام درست و صادقانه این تکنیک ها، به موتورهای جستجو کمک می کنید تا محصولات و خدمات و … کسب و کار خود را به مخاطبانی که به واقع در جست و جوی آن ها بوده اند، ارائه دهند و در نتیجه ی درست انجام این تکنیک ها، می توانید در موارد مختلف رتبه های بهتری را در صفحه نتایج موتورهای جستجو کسب کنید.

  • مراحل سئو چیست؟

در واقع تکنیک هایی که در سئو باید به انجام آن ها بپردازید، به چند دسته کلی تقسیم بندی می شوند. مراحل سئو دارای بخش های مختلفی است که لزوما اجرای آن ها ترتیب خاصی ندارد. به این معنی که سئو در چرخه ی تحلیل، تصمیم گیری، اجرا و برنامه ریزی انجام می شود و هر زمان می توانید موارد مختلف را در صورت لزوم به بهبود، انجام دهید. در ادامه شما را با پنج مرحله ای که در سئو سایت لازم است (همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید) به آن ها بپردازید، آشنا خواهیم کرد.

" data-src="https://www.alamto.com/wp-content/uploads/2021/06/rayatarh2.jpg" alt="مهم ترین مراحل سئو وب سایت" width="600" height="400">

  • استراتژی سئو

استراتژی سئو، روشی است که در آن عمدتا جزییات و چگونگی انجام دو مقوله مهم تولید محتوا و لینک سازی متناسب با سایت شما مشخص می شود. استراتژی سئو به عنوان یک نقشه راه عمل می کند و در آن چگونگی انجام دو مورد ذکرشده مشخص می شود.

برای تهیه استراتژی سئو نیاز دارید دو مورد زیر را ایجاد کنید. یکی ایجاد استراتژی تولید محتوا و دیگری ایجاد استراتژی لینک سازی.

با انجاماستراتژی محتوا، کلمات کلیدی متناسب با کسب و کارتان مشخص می شود، نوع محتوایی که باید تولید شود مشخص می شود، در کجا باید نشر داده شود و… مشخص می شود. استراتژی تولید محتوا، برنامه ای است که با استفاده از آن می توانید محتواهای مناسبی متناسب با کسب و کارتان در ادامه راه تولید کنید.

در استراتژی لینک سازی، همه مسائل مربوط به لینک سازی مشخص می شود و در واقع با یک برنامه مناسب می توانید بستگی به شرایط سایتتان لینک سازی کنید.

2-2 سئو تکنیکال سایت

سئو تکنیکال سایت به تمام فعالیت‌هایی اشاره دارد که در وب سایت شما عمدتا برای بهینه سازی خزش آسان تر و ایندکس آسان تر موتورهای جستجو انجام می شود. سئو تکنیکال در کنار عوامل دیگر همچون سئو داخلی و سئو خارجی، یکی از کارهایی است که زمانیکه به درستی انجام شود به بهبود رتبه بندی وب سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو منجر می شود.

مسائلی همچون پرداختن به سرعت صفحات و سایت، نحوه نمایش در دستگاه های موبایل، امنیت سایت، داشتن فایل های سایت مپ و robot.txt و … همه جزء مسائلی است که در سئو تکنیکال به آن باید بپردازید.

2-3 سئو داخلی سایت

به طور کلی سئو داخلی (On-page SEO) یا سئو داخلی سایت(On-site SEO) ، فرآیند بهینه سازی مولفه های مختلف سایت به خصوص عنصر محتوا، برخی از عناصر HTML و برخی از عناصر معماری سایت (از نظر فنی) عمدتا با هدف افزایش رتبه و ترافیک برای سایت است. سئو داخلی از آن جهت سئو داخلی نامیده شده است که تغییراتی که شما برای بهینه سازی عناصر مختلف انجام می دهید در داخل سایت شما صورت می گیرد و بازدیدکنندگان می توانند آنها را در صفحه شما ببینند.

مسائلی همچون محتوا، انتخاب عنوان صفحه (در نتایج موتورهای جستجو)، سرتیترها، توضیحات متا، انتخاب متن جایگزین تصاویر، انتخاب یو آر ال صفحه و … همه جزء مسائلی است که در سئو داخلی به آن باید بپردازید.

قلب سئو داخلی، محتوای شما است به دلیل اینکه محتوا به موتورهای جستجو و کاربران می گوید سایت شما درباره چیست. بنابراین محتوا به عنوان قلب سئو داخلی است و بقیه عناصر همه به بهبود ارائه آن کمک می کند. وقتی این کار به خوبی انجام شود ترافیک سایت هم بالا می رود و این همان دلیلی است که سئو داخلی چگونه می تواند ترافیک سایت را بالا ببرد. برای تولید محتواهای مناسب با ظرفیت کسب و کارتان بهتر است یک استراتژی محتوا داشته باشید و پس از آن به تولید محتوای با کیفیت بپردازید. همچنین برایسفارش تولید محتوامی توانید از خدمات تیم رایاطرح استفاده کنید.

2-4 سئو خارجی سایت

سئو خارجی سایت به تمام فعالیت‌هایی اشاره دارد که در خارج از وب سایت شما برای بهبود رتبه بندی وب سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو انجام می شود. این فعالیت‌ها شامل بک لینک‌ سازی، فعالیت در شبکه اجتماعی و… می‌شود.

به طور کلی می توان عناصر سئو خارجی سایت را به سه دسته لینک سازی خارجی، سئو محلی و تبلیغات تقسیم بندی کرد.

قلب سئو داخلی، محتوا است و قلب سئو خارجی، لینک سازی خارجی یا بک لینک است و دلیل عمده آن هم این است که موتورهای جستجو با استفاده از این فاکتور راحت تر می توانند به میزان محبوبیت صفحه مورد نظر پی ببرند و همچنین می توانند محتوای با کیفیت تر و مفید تری را در اختیار کاربر قرار دهند. برای لینک سازی خارجی مناسب با ظرفیت کسب و کارتان بهتر است یک استراتژی لینک سازی خارجی داشته باشید.

2-5 آنالیز و نظارت سایت

بعد از اینکه چند ماهی از راه اندازی سایتتان می گذرد و موارد مختلف سئو داخلی، خارجی و تکنیکال را برای سایت خود انجام می دهید، در کلمات کلیدی گوناگونی جایگاه هایی را در نتایج موتورهای جستجو کسب می کنید.

در این زمان، زمان آن می رسد که به طور دقیق تر و فنی تر به بهبود عناصر مختلف بپردازید تا بتوانید بهتر عمل کنید. در واقع نیاز به ابزارهای آنالیز دقیق تری دارید تا بتوانید آمارها، تحلیل ها و گزارشات کاملی از سایت خودتان داشته باشید تا بتوانید به صورت سریع تر و سهیل تر به بهبود موارد مختلف کسب و کارتان بپردازید. در واقع با ابزارهای آنالیز سایت می توانید دو مورد مهم زیر را آنالیز کنید:

  • جایگاه کلمات کلیدی ای که در آن رتبه بدست آورده اید را بهبود ببخشید.
  • بررسی کنید که ورودی های سایت شما دقیقا از کدام کانال ها (مانند سایت، شبکه های اجتماعی… ) آمده اند، به چه نحوی آمده اند (سرچ های طبیعی، تبلیغات گوگل، شبکه های اجتماعی، تبلیغ در شبکه های اجتماعی و …)، به علاوه زمانی که کاربری با استفاده از یکی از این رسانه ها وارد سایت شما می شود، چه طوری از سایت شما استفاده می کند و کدام مطالب و بخش های سایت شما برای پاسخ درست و واقعی به مواردی است که او به دنبالش بوده است، مفید است (آیا سریع از سایت رفته اند، کدام صفحات توانسته به آنها کمک کند و…) و اینکه آیا از خدمات یا محصولات شما استفاده کرده اند و مناسب آن ها بوده است یا خیر.

یکی از قوی ترین ابزارهایی که با آن می توانید مورد اول را بررسی کنید، سرچ کنسول است. و یکی از قوی ترین ابزارهایی که با آن می توانید مورد دوم را بررسی کنید، گوگل آنالیتیکس است.

همچنین نظارت و بررسی مستمر کلیه مراحل مانند بررسی صفحات ایندکس شده، لینکهای ورودی، رتبه کلمات کلیدی و … می‌تواند در تشخیص میزان رسیدن به اهداف کسب و کار و همچنین شناسایی فرصت های جدید در کسب و کار به شما کمک کند.

" data-src="https://www.alamto.com/wp-content/uploads/2021/06/rayatarh3.jpg" alt="اهمیت و جایگاه سئو سایت" width="600" height="316">

نتیجه گیری

سئو شامل انجام تکنیک های مختلف در زمان های مختلف در چرخه ی تحلیل، تصمیم گیری، اجرا و برنامه ریزی است که با انجام این تکنیک ها می توانید به موتورهای جستجو در ارائه محتواهایی که متناسب با ظرفیت های کسب و کار شما است کمک کنید. برای انجام سئو می توانید ازخدمات سئورایاطرح استفاده کنید.#‌فناوری #‌دانش منبع: آلامتو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چند روز پیش شاهد افشای جزئیات جدیدی درباره رابط کاربری MIUI 13 شیائومی بودیم و حالا اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر شده است. ظاهرا شیائومی می‌خواهد با رابط

4 روز پیش

مریخ‌نشین اینسایت (InSight) ناسا در سال ۲۰۱۸ میلادی در سطح مریخ فرود آمد. این مریخ‌نشین از ابتدای ماموریت خود تلاش می‌کرد تا با لرزه‌نگاری به مطالعه

4 روز پیش

اپل ظاهرا می‌خواهد سرعت شارژ آیفون‌های آینده‌اش را افزایش دهد چرا که طبق جدیدترین اطلاعات، گوشی‌های سری آیفون ۱۳ احتمالا قادر به پشتیبانی از شارژر ۲۵ واتی

4 روز پیش

یک هکر الکترونیک موفق شده با استفاده از پرینتر سه بعدی و بُرد رزبری پای Zero W یک دوربین آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کند.

5 روز پیش

برخی کارمندان با دیدن خطاها و اشتباهات در محیط کار تنها نقش تماشاچی را بازی می‌کنند و نمی‌دانند به چه صورت باید در صورت مشاهده

5 روز پیش

گزارش جدیدی عنوان می‌کند که گوشی بعدی گلکسی زد فلیپ سامسونگ ممکن است از فناوری دوربین چرخشی روی لولا بهره ببرد.

5 روز پیش

موتور جستجوی گوگل اواخر سال گذشته قابلیت «درباره این نتیجه» (about this result) را معرفی کرد و حالا در مورد آن شفاف سازی کرده است.

5 روز پیش

آلودگی هوا یکی از اصلی‌ترین دلایل مرگ در ایالات متحده به شمار می‌رود که معمولا با دود اگزوز ماشین‌ها، کارخانه‌ها و نیروگاه‌های برق به وجود می‌آید. مطالعه

5 روز پیش

مرسدس بنز در راستای برقی‌سازی محصولات خود قصد دارد نسخه الکتریکی شاسی‌بلند نمادین G کلاس را نیز معرفی کند. این مساله پیش‌تر توسط مدیرعامل دایملر یعنی آقای

5 روز پیش

به ‌دنبال افزایش هزینه تولید انواع روغن موتور تولیدکنندگان این محصولات اعلام کردند یا باید از کیفیت خود بکاهند یا قیمت را افزایش دهند

5 روز پیش

گوگل علاوه بر اعلام نام رسمی و کامل سیستم عامل Wear OS 3.0،‌ فهرست اولیه ساعت‌های هوشمندی که آپدیت جدید را دریافت می‌کنند، اعلام کرد. 

5 روز پیش

به نظر می‌رسد شرکت چینی اوپو قصد دارد هفته آینده نسخه جدیدی از اوپو رنو ۶ پرو پلاس را در دسترس مصرف‌کنندگان قرار دهد.

5 روز پیش

گزارش جدید از سوی تحلیلگر باسابقه محصولات اپل، خبر از نمایشگر ۱۳.۳ اینچی مجهز به مینی LED در نسل آتی مک بوک ایر اپل می‌دهد.

5 روز پیش

Enhanced Tracking Protection فایرفاکس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مرورگر است که به کاربران کمک می‌کند وبگردی امنی داشته باشند.

5 روز پیش

گفته می‌شود آیفون ۱۳ احتمالا از شارژ سریع ۲۵ واتی پشتیبانی خواهد کرد و ظاهراً اپل آداپتورهای جدید را پاییز امسال در دسترس خریداران قرار خواهد داد.

5 روز پیش

بیشتر...