خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

چرا سامانه خرید خودرو از دسترس خارج شد خبرآنلاین

چرا سامانه خرید خودرو از دسترس خارج شد؟!

افزایش ترافیک یک پایگاه اینترنتی وقتی از قبل قابل پیش‌بینی باشد قاعدتا نباید موجب اختلال در کار سایت شود، اتفاقی که متاسفانه در فروش یکپارچه خودرو رخ داده است.

به گزارشخبرآنلاین، وقتی قرار است برای بازه زمانی محدود سایت سامانه فروش یکپارچه خودرو برای ثبت‌نام مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو در دسترس قرار گیرد، ناگفته پیداست که ترافیک زیادی در این زمان مشخص روانه سایت خواهد شد. بر این اساس باید از پیش برای چنین رویدادی آماده بود و نمی‌توان از لفظ غافلگیری برای آن استفاده کرد. اما در آغاز ثبت‌نام مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو در روز سوم خرداد این سامانه دچار اختلال می‌شود.

مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در توضیح این ماجرا گفته است: «روز چهارشنبه به علت هجوم کاربران اختلالی در سایت به وجود آمد که این اختلال رفع شد و اکنون سامانه فعال است و متقاضیان می‌توانند فرایند ثبت نام خودرو را تکمیل کنند.»

همانطور که اشاره شد اینجا با بالا رفتن غیرقابل پیش‌بینی ترافیک سایت طرف نیستیم. بالا رفتن ناگهانی و غیرقابل‌ پیش‌بینی ترافیک یک سایت که به اثر «اسلش دات» معروف است، زمانی رخ می دهد که در یک وبسایت پربازدید همچون گوگل یا شبکه‌های اجتماعی چون ردیت، لینک سایتی گمنام در دسترس کاربران قرار گیرد و در نتیجه ترافیک عظیمی به سایت کوچک‌تر منتقل می‌شود. این باعث فشار بر روی سایت کوچک شده و ممکن است آن را کند یا حتی از دسترس خارج کند.

اما در ماجرای سامانه با چنین چیزی طرف نیستیم. تاریخی مشخص شده است و معلوم است که در آن زمان بسیاری برای ثبت‌نام به سایت مراجعه خواهند کرد. امری که قاعدتا باید قابل مدیریت کردن باشد و اختلال روی ندهد.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو البته پیشنهاد کرده است: « متقاضیان اگر در ساعات غیر پیک به سامانه مراجعه کنند، می‌توانند بدون مشکل ثبت نام خود را نهایی کنند؛ با توجه به اینکه ثبت نام تا ۱۰ خرداد ادامه دارد متقاضیان نگران تکمیل ثبت نام نباشند.»

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیستقیمت روز خودرودرخبرآنلاینمراجعه کنید.

۵۸۵۸#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

 Realme 11 Pro و Realme 11 Pro+ ابتدا ماه گذشته برای بازار چین معرفی شدند و امروز روز بزرگی است، روزی که آنها در سطح بین المللی عرضه می شوند.

8 ساعت پیش

همشهری‌آنلاین نوشت: فضای مجازی کشور از حدود یک سال پیش دستخوش تغییراتی شده که این تغییرات آمار و آرقامی را در پی داشته است.

8 ساعت پیش

برخلاف بیشتر موجودات، مردمک چشمان بزها مستطیلی شکل است.

7 ساعت پیش

گجت‌نیوز نوشت: سرانجام می‌توانید در واتساپ – WhatsApp ارسال تصاویر باکیفیت را تجربه کنید؛ بدون اینکه حجم و وضوح عکس‌ها با فشرده‌سازی حداکثری، کاهش یابد.

3 ساعت پیش

تجارت آنلاین دستبندها و انگشترهای ساخته شده از گیتارماهی خم دهان، باعث شده تا شرایط زندگی برای این گونه در معرض خطر انقراض سخت‌تر از قبل شود.

4 ساعت پیش

گجت‌نیوز نوشت: طراحی شیائومی 14 پرو – XIAOMI 14 PRO با پنل جلوی تمام صفحه، خیره‌کننده است. تصاویر لو رفته‌ی این گوشی را تماشا کنید.

5 ساعت پیش

فرارو نوشت: شترها مارها را می‌خورند، اما به ندرت به میل خودشان است. وقتی آن‌ها به یک بیماری مبتلا شوند صاحبانشان شترها را مجبور به بلعیدن مار سمی می‌کنند.

7 ساعت پیش

دیجیاتو نوشت: عملکرد کانال در واتس‌اپ مشابه تلگرام است و ادمین‌ها می‌توانند درون کانال متن، عکس، ویدیو یا استیکر بفرستند یا نظرسنجی برگزار کنند.

5 ساعت پیش

دیجیاتو نوشت: از نوشتن یک کتاب گرفته تا تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، ChatGPT می‌تواند کارهای بسیار زیادی انجام دهد و به مرور زمان، موارد جدیدی نیز به لیست قابلیت‌های آن اضافه می‌شود. اکنون محققان از این چت‌بات برای طراحی و ساخت یک ربات که می‌تواند گوجه فرنگی جمع‌آوری کند، استفاده کرده‌اند.

3 ساعت پیش

بیشتر...