خبرآنلاین |
12 ماه پیش

چرا سامانه خرید خودرو از دسترس خارج شد خبرآنلاین

چرا سامانه خرید خودرو از دسترس خارج شد؟!

افزایش ترافیک یک پایگاه اینترنتی وقتی از قبل قابل پیش‌بینی باشد قاعدتا نباید موجب اختلال در کار سایت شود، اتفاقی که متاسفانه در فروش یکپارچه خودرو رخ داده است.

به گزارشخبرآنلاین، وقتی قرار است برای بازه زمانی محدود سایت سامانه فروش یکپارچه خودرو برای ثبت‌نام مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو در دسترس قرار گیرد، ناگفته پیداست که ترافیک زیادی در این زمان مشخص روانه سایت خواهد شد. بر این اساس باید از پیش برای چنین رویدادی آماده بود و نمی‌توان از لفظ غافلگیری برای آن استفاده کرد. اما در آغاز ثبت‌نام مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو در روز سوم خرداد این سامانه دچار اختلال می‌شود.

مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در توضیح این ماجرا گفته است: «روز چهارشنبه به علت هجوم کاربران اختلالی در سایت به وجود آمد که این اختلال رفع شد و اکنون سامانه فعال است و متقاضیان می‌توانند فرایند ثبت نام خودرو را تکمیل کنند.»

همانطور که اشاره شد اینجا با بالا رفتن غیرقابل پیش‌بینی ترافیک سایت طرف نیستیم. بالا رفتن ناگهانی و غیرقابل‌ پیش‌بینی ترافیک یک سایت که به اثر «اسلش دات» معروف است، زمانی رخ می دهد که در یک وبسایت پربازدید همچون گوگل یا شبکه‌های اجتماعی چون ردیت، لینک سایتی گمنام در دسترس کاربران قرار گیرد و در نتیجه ترافیک عظیمی به سایت کوچک‌تر منتقل می‌شود. این باعث فشار بر روی سایت کوچک شده و ممکن است آن را کند یا حتی از دسترس خارج کند.

اما در ماجرای سامانه با چنین چیزی طرف نیستیم. تاریخی مشخص شده است و معلوم است که در آن زمان بسیاری برای ثبت‌نام به سایت مراجعه خواهند کرد. امری که قاعدتا باید قابل مدیریت کردن باشد و اختلال روی ندهد.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو البته پیشنهاد کرده است: « متقاضیان اگر در ساعات غیر پیک به سامانه مراجعه کنند، می‌توانند بدون مشکل ثبت نام خود را نهایی کنند؛ با توجه به اینکه ثبت نام تا ۱۰ خرداد ادامه دارد متقاضیان نگران تکمیل ثبت نام نباشند.»

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیستقیمت روز خودرودرخبرآنلاینمراجعه کنید.

۵۸۵۸#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همراه اول همزمان با روز عرفه، از سه‌ بسته ویژه رومینگ خود با اپراتورهای ارتباطی کشور عراق رونمایی کرد. این بسته برای کاهش هزینه‌های ارتباطی زائران عتبات عالیات و مسافران کشور عراق تهیه شده است.

2 ساعت پیش

سرویس گوگل‌ترندز با تحلیل رفتار کاربران ایرانی در جست‌وجوی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، اطلاعات جالبی را آشکار کرده است. تحلیل این اطلاعات می‌تواند دیدگاهی در مورد توجه فعلی کاربران اینترنتی به نامزدهای شش‌گانه ارائه دهد.

10 ساعت پیش

داده‌های توییتر نشان می‌دهد که روز ۲۷ خرداد (یک روز پیش از برگزاری اولین مناظره انتخاباتی) بیش از ۴۶ هزار توییت با حدود ۶۰ هزار ریتوییت و ۴۱۴ هزار لایک راجع به انتخابات و نامزدهای انتخاباتی منتشر شده است.

1 ساعت پیش

اگر ستاره‌ای بیش‌از به سیاه‌چاله‌ای نزدیک شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ سیاه‌چاله می‌تواند ستاره را از هم بدرد، اما چگونه؟ شبیه‌سازی جذاب DESY، این فرآیند را به شکل جذابی نمایش داده است.

18 ساعت پیش

زیرمجموعه گروه خودروسازی دانگ فنگ به نام وویا (Voyah) از جدیدترین کراس‌اوور خود یعنی Free ۳۱۸ EREV رونمایی کرد. این خودروساز قرار است با تمام محصولات خود توسط سروش دیزل به ایران بیاید.

3 ساعت پیش

دانشمندان با به پایان رساندن کامل‌ترین پژوهش در مورد تأثیر فضا بر سلامت کلیه، متوجه شدند که سفرهای طولانی‌مدتی همچون سفر به مریخ، چگونه فضانوردان را در معرض ترکیبی از تشعشعات کیهانی و بی‌وزنی قرار می‌دهد و به کلیه، آسیب دائمی وارد می‌کند.

4 ساعت پیش

دنیای ساخت خودروهای رپلیکا و تقلبی هرساله بزرگ‌تر و محبوب‌تر می‌شود؛ خودروهایی که با نسخه واقعی به‌اصطلاح مو نمی‌زنند. برخی از ایرانیان و افراد دیگر از سایر کشورها به دلیل عدم دسترسی به خودروهای خاص و کمیاب اقدام به ساخت چنین خودروهایی می‌کنند.

22 ساعت پیش

ستاره شناسان می‌گویند میدان مغناطیسی خورشید در حال چرخش و جابجایی است و این امر موجب محافظت از زمین در برابر پرتوهای کیهانی می‌شود.

دیروز

در این گزارش عکس‌های خیره‌کننده‌ای از برندگان مسابقه عکاسی راه شیری امسال گنجانده شده است.

22 ساعت پیش

بیشتر...