پوشیدن کفش در خانه : مزایا معایب پوشیدن کفش در منزل فنگ شویی ایران

پوشیدن کفش در خانه | مرجع فنگ شویی ایران

قبل از صحبت در مورد فلسفهپوشیدن کفش در خانهابتدا به تاریخچه مختصری در این باره خواهیم پرداخت .

در کشور های آسیای شرقی از جمله چین و ژاپن افراد با کفش منزل وارد نمی شوند و این یکی ازاصول و قوانین علم فنگ شوییاست. در فرهنگ ایرانی ها نیز خانواده های کمتری وجود داشتند که با کفش وارد خانه شوند. اما اگر شما هم جزء افرادی هستید که با کفش وارد خانه شدن را نشانه ی کلاس و شیک بودن می دانید، بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید.

تحقیقات اخیر نشان داده ورود به منزل با کفش بیرون مضراتی فراتر از کثیف شدن کف خانه دارد!

 

در این مطلب به برخی از این مضرات اشاره می‎کنیم همچنین شما باید مرز بین منزل و محل بیرون را جدا کنید منزل محیط استراحت آسایش و آرامش شما هست.

 • عدم جذب باکتری
 • عدم جذب سموم
 • آسیب نزدن به کفپوش
 • صرفه جویی در زمان

جذب باکتری‌ها

طبق تحقیقات کف هر کفش بیش از ۴۰۰ هزار باکتری مضر برای سلامتی انسان وجود دارد.

پوشیدن کفش در خانه | مرجع فنگ شویی ایران

این باکتری‌ها آن قدر کوچک هستند که شاید حتی کف کفش دیده نشوند! اگر به این نکته توجه کنید متوجه می شوید که چرا توصیه می کنم شیک بودن رو رها کنید و به سلامتی توجه کنید. پوشیدن کفش در خانه باعث از دست رفتن دومی یا همان سلامتی می شود.

جذب سموم توسط کفش‌ها

اگر روی چمن راه رفته باشید، کود مخصوص چمن و انواع سمومی که بهدرخت‌هازده شده و روی چمن و زمین ریخته به کفش، شما منتقل می‏‌شود. این مواد شیمیایی برای سلامتی بسیار مضر هستند.

این هم نکته دیگری است که پوشیدن کفش در خانه را بیخیال بشید .

آسیب زدن به کفپوش های خانه

فشاری که پاشنه کفش هنگام قدم برداشتن به زمین وارد می‎کند، برای آسیب زدن به کفپوش و مخصوصا از بین بردنرنگآن شدیدا زیاد است. پوشیدن کفش، در خانه باعث بدتر شدن ظاهر کف خانه می‎شود. پس باز هم دلیل دیگری پیدا شد که به ما توصیه می کنه که پوشیدن کفش در خانه را کنار بگذاریم. اگر مطلبفنگ شویی چیدمان منزلرا در سایت ما مورد مطالعه قرار دهید متوجه می شوید چه نکات دیگری هستند که می توانند آرامش را به شما هدیه دهند.

صرفه‎جویی در زمان

این مورد کمتر نیاز به تحقیق دارد.

پوشیدن کفش در خانه | مرجع فنگ شویی ایران

وقتی کفش تان را بیرون از خانه دربیاورید، مطمئنا داخل خانه دیرتر کثیف می‌‏شود و تمیز کردن آن کار ساده‎ای است. در غیر این صورت جدا از تمیز کردن باید زمانی را هم صرف ضد عفونی کردن کف خانه کنید. اگر هم تا کنون این کار را انجام داده اید اشکالی ندارد . ما در مطلبخانه تکانی بر اساس فنگ شوییبه شما نحوه تمیز کردن خانه را بر اساس علم فنگ شویی آموزش داده ایم . می توانید به راحتی با انجام کار های اشاره شده و جلوگیری از پوشیدن کفش در خانه ، خانه خود را از آلودگی ها دور کنید .

توصیه ها در مورد پوشیدن کفش در خانه

اگر دوست دارید در خانه کفش، به پا داشته باشید و از آلوده شدن خانه و ابتلا به بیماری هم می‎ترسید توصیه متخصصان بهداشت به شما این است :

 • کفش، داخل خانه داشته باشید

به محض ورود به خانه کفش بیرون و داخل خانه را عوض کنید!

با این کار دو مزیت را به همراه خود دارد .

 1. هم کف پای شما با زمین تماس برقرار نمی‎کند (اتفاقی که خیلی‌‎ها آن را دوست ندارند)
 2. و هم خانه آلوده نمی‎شود.
 • از سرما در امان خواهید بود

همچنین این کار باعث می‎شود از سرمای زمستان هم در امان باشید! پس بهتر است خودتاندر خانه کفش نپوشیدو اگر مهمانی قصد ورود به خانه با کفش را داشت بخواهید کفشش را با کفش راحتی داخل خانه تعویض کنند. این ها هم می تواند از مزایایپوشیدن کفش در خانهباشد .

یکی دیگر از فلسفه های کفش داخل منزل و خارج آن اهمیت دادن بهمحیط خانهو خارج آن هست که شما مرز و تفاوتی را بین محیط داخل و خارج در نظر می گیرید و انرژی های محیط خارج را با محیط داخل خانه یکی نمی کنید زمانی که شما با کفش که بیرون از منزل پوشیدن بسیاری از انرژی های نامناسب محیط بیرون را به داخل خانه منتقل می کنید که این برای شما خوب نیست.

 • فنگ شویی چیست؟
 • هدف از فنگ شویی
 • مدرک فنگ شویی
 • سکه ای چینگ
 • وزغ سه پا
8
4


منبع: فنگ شویی ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گیاه 5 عنصر بامبو در فنگ شویی با روبان و گلدان قرمز در خانه باعث افزایش ثروت می شود تعداد بامبو در جذب ثروت مهم است ولی زوج یا فرد بودن آن نتایج مختلفی دارد

8 ماه پیش

فنگ شویی و هنر دو اصل جدا ناپذیر از هم هستند که در این مقاله با آن بصورت دقیقی آشنا می شویم. با فنگ شویی ایران همراه شوید تا راز آرامش هنر را دریابید

9 ماه پیش

فنگ شویی چیدمان منزل از مهمترین نکات درخانه شما است60 قانون ذکر شده از قوانین فنگ شویی در چیدمان محیط به شما کمک می کندتا محیطی آسوده وپر انرژی داشته باشید .

10 ماه پیش

ما در این مقاله جذاب به بیان اصول فنگشویی می پردازیم. سایت فنگ شویی ایران به شما کمک می کنیم تا بتوانید با دانستن این نکته که فنگ شویی چیست به آرامش برسید .

1 سال پیش

مدرک فنگ شویی و آموزش فنگ شویی زیر نظر دانشگاه الزهرا با صورت می گیرد و تمام دانشجویان می توانند تسلط لازم و کافی بر روی علم فنگ شویی داشته باشند.

7 ماه پیش

منظره در فنگ شویی بسیار حائز اهمیت است. از همین رو 6 روش هوشمندانه برای منظره سازی در خانه در فنگ شویی ایران برای شما تدارک دیده ایم تا بهتان کمک کند.

12 ماه پیش

فنگ شویی در طب سوزنی یکی از درمانی های بی ضرر بوده و می تواند به سلامت جسمی و روحی افراد کمک کند و تمام سیستم بدن را در یک حالت تعادل نگه دارد

1 سال پیش

نقشه باگوا از 5 اصل فنگ شویی است . سومین اصل از اصول پنج گانه فنگ شویی چیزی جز نقشه باگوت نیست . در این مطلب نحوه کشیدن نقشه باگوا توضیح داده شده است

12 ماه پیش

پوشیدن کفش از مهمترین نکاتی است که در دنیا به آن توجه خاصی می شود در فنگ شویی نیز نکاتی برای آن وجود دارد از جمله این که آیا پوشیدن کفش داخل خانه انجام شود؟

1 سال پیش

بیشتر...