جهت های فنگ شویی گل ها در حیاط باغ فنگ شویی ایران

آرامش

علم فنگ شویی به دنبال ایجاد یک محیط است که بخشی از طبیعت را برای ایجاد هماهنگی در زندگی برای ما به ارمغان می آورد.فنگ شوییحیاط و باغچه نیز از این قائده مستثنی نیست . شما می دانید که گیاه نیز مانند انسان یک موجود زنده است و انرژی ها بر روی آن ها تاثیر گذار است . تا کنون تحقیقات زیادی به جزفنگ شوییباغ و باغچه بر روی گیاهان انجام شده است! اولین و مهمترین سوال ذهنی شما می تواند مورد زیر باشد .

 • فنگ شویی در حیاط و باغچه چه اهمیتی در زندگی ما خواهد داشت؟

سعی می شود درون این مقاله به سوال مطرح شده پاسخ داده شود.

طراحی مناسب

فنگ شویی حیاط و باغچه

اگر چهعلم فنگ شوییدر رابطه باطراحی داخلیمحبوب شده برای محیط خارج از منزل نیز حرف هایی دارد. محیط اطراف خانه تعیین کننده نوع انرژی است. بسیار مهم است که چه طراحی را برای حیاط، باغ و باغچه خود در نظر بگیرید. زیرا طراحی مناسب می تواند موقعیت های زیست محیطی را بهبود و اصلاح کند تا کیفیتچی یا انرژیکه خانه دریافت می کند بهینه سازینماید.

جهت های فنگ شویی

حیاط و باغ ها نیر مانند محیط خانه ما دارای ۴ جهت اصلی و ۴ جهت فرعی و انرژی های مخصوص به خود هستند. می توان بر اساس جهت های توضیح داده شده در بعد به فنگ شویی در باغ و باغچه پرداخت .

شمال

این بخش مربوط به عنصرآباست، بهتر است در این بخش از یک برکه یا یک منبع آب و یا آب نما استفاده کنید. اگر از سیستم قدیمی حوض در حیاط و باغ خود استفاده می کنید در فنگ شویی حیاط به شما توصیه می شود آن را در بخش شمالی  خود احداث کنید .

شمال شرق

این بخش مربوط به عنصر خاک (کوچک) است، بهتر است که با توجه به علمفنگ شوییدر حیاط ، یک باغ سنگی یا سنگ در این قسمت قرار دهید.

فنگ شویی حیاط | مرجع فنگ شویی ایران

شرق

این بخش چوب (بزرگ) را نشان می دهد، آن بخش برای موارد زیر برایفنگ شوییحیاط و باغچه خوب و مناسب است.

 • درختان میوه
 • درختان زینتی
 • بامبو و یا مشابه
 • گل

جنوب شرقی

این بخش چوب (کوچک) را نشان می دهد، این بخش برای موارد زیر مناسب است.

 • گیاهان کوچک و تخت
 • گل و یا گلدان های گل

جنوب

در فنگ شویی حیاط یا باغ ، این بخش از عنصر آتش است!

برای بخش های مختلف می توانید از نام برده های زیر بهره ببرید .

 • نور
 • رنگ قرمز
 • مجسمه هایی که پرندگان را نشان می دهند

مرجع فنگ شویی ایران

از گیاهان و درختانی که آب زیاد می خواهند در این بخش پرهیز کنید. از گیاهانی که مقابل انرژی گرما و خورشید مقاوم نیستند در این بخش خودداری کنید زیرا گیاه شما زود خشک می شود و از بین می رود.

نکته: در بخش آپارتمان خود نیز اگر بالکن در بخش جنوبی دارید از گل گیاهانی مثل شمعدانی، ناز و … استفاده کنید که در مقابل گرما نور آفتات مقاوم هستند. چرا که این موضوع نیز با فنگ شویی باغ و باغچه هماهنگ است.

جنوب غربی

مانند شمال شرقی، به بخش عنصر خاک (بزرگ) مربوط می شود! دکوراسیون سنگ یا سنگ ریزه و یا سفال نیز در این جا ایده آل است. بسته به اندازه باغ همچنین می توانید از گلهای قرمز نیز در این بخش استفاده کنید.

غرب

غرب بخش فلز (کوچک) است. برخی از زنگ های فلزی برای نشان دادن هماهنگی این بخش بسیار نشان داده شده است.

شمال غربی

بخش فلز (بزرگ) است! در این صورت، مجسمه های فلزی و سنگی مطلوب خواهند بود. در فنگ شویی حیاط ، باغ و باغچه پیشنهاد می شود که با توجه به جهت اعلام شده در یک حیاط یا باغ کوچک، می توانید از رنگ ها یا رنگ های فلزی استفاده کنید. می توانید مطلبمجسمه های فنگ شوییرا برای آگاهی بیشتر مطالعه فرمایید .

نمادهایی از گیاهان

مرجع فنگ شویی ایران

در باغ های چینیگیاهاننماد خاصی دارند! مثلابامبوهمراه با کاج و سرو نشان دهنده طول عمر است. که بهتر است در بخش شمال شرق قرار گیرد. در میان گل ها، گل صد تومانی و گل داودی را در فنگ شویی حیاط ، باغ و باغچه به عنوان گلی خاص می شمارند. که بیشتر در بخش جنوب غرب استفاده می شود. اما منطقی است که در انتخاب گیاهان باید زیست شناسی و امکانات آن را با توجه به شرایط آب و هوایی مکان جایی که باغ ما واقع شده است، برآورده شده تا رشد خوبی داشته باشند.

استفاده از گل ها در محیط خانه و کار

مردم چین و برخی از کشورهای آسیایی باور دارندکه تماشای گل‌های آپارتمانی بارنگ‌هایگرم مانند

 • قرمز
 • نارنجی
 • صورتی
 • بنفش

تاثیر بسیار زیادی بر افزایش تحرک اعضای خانواده و سرعت سوخت و ساز دستگاه گوارش دارد.( جایگاه استفاده از رنگگیاهانبر اساس نقشه باگوا و یا مربع لوشو می باشد). به این معنی که تماشای این گیاهان می‌تواند به طور ناخودآگاه به بهبود عملکرد دستگاه گوارش ومتابولیسم بدنکمک کند و احتمال افزایش وزن و چاقی را کاهش دهد.

گل‌های قرمز و افزایش مهربانی

فنگ شویی ایران

یکی دیگر از فواید انتخاب گیاهان آپارتمانی با برگ‌های قرمز رنگ، افزایش محبت و انرژی‌های دوستانه در محیط خانه است ! در صورتی که این گیاهان دارای گلبرگ‌ها و برگ‌های گرد و بی زاویه باشند، تاثیر آرامش‌بخش و متفاوتی بر میزان محبت اعضای خانواده نسبت به یکدیگر خواهند داشت و محیط زندگی را برای اعضای خانواده دلنشین‌تر خواهند کرد.

گل صدتومانی

گل عشق

یکی از شهوانی‌ترین گل‌ها با عطری خاص گل صدتومانی است! گل صد تومانی برای مدت طولانی در فنگ‌شویی برای درمان مشکلات مربوط به عشق و صمیمت به‌کار گرفته شده است. به این منظور به‌ویژه از یک جفت از این گل به رنگ صورتی استفاده می‌شود. گل صد تومانی به‌طور معمول استعاره‌ای از زیبایی زن است. برخی از متخصصین فنگ‌شویی قرار دادن تصویر شکوفه گل صدتومانی در اتاق خواب زوج‌های مسن را توصیه نمی‌کنند.

نیلوفر آبی

نیلوفر آبی

نیلوفر آبی نماد کمال نهایی است. خلوص و پاکی این گل با گل و لای آبی که از آن نشأت گرفته است، آلوده نمی‌شود ! در طب چینی، هر قسمت از این گیاه، از ریشه گرفته تا گل‌برگ‌ها، دارای خواص دارویی‌اند. بنابراین فنگ‌شویی، این گل را به‌عنوان درمانی برای سلامت و هماهنگی خانه به‌کار گرفته است.

گل داوودی

گل داوودی

در فنگ‌شویی گل داوودینمادآرامش و تعادل است! هم‌چنین این گل انرژی قوی «یانگ» ایجاد می‌کند و به همین دلیل می‌تواند شانس را به‌سوی شما و خانه‌تان جذب کند.

این گیاهان آرامتان می‌کند

استفاده از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی علاوه بر آنکه زیبایی و طراوت خانه را چند برابر می‌کند بلکه می‌تواند

 • در پاکسازی محیط زندگی
 • متعادل‌سازی انرژی‌ها
 • افزایش انرژی اعضای خانواده(بر اساس عدد کوا)

کمک کند. به شرط آنکه هنگام انتخاب گل و گیاه آپارتمانی سراغ آنهایی بروید که برگ‌های گرد دارند و زاویه در گلبرگ‌ها و برگ‌های آنها کمتر دیده می‌شود. این گیاهان هم زیباتر هستند و هم در مقایسه با برگ‌های نوک تیز و پرزاویه اثرگذاری بیشتری بر محیط و متعادل سازی انرژی‌ها دارند.

از نگه داری گل های خشک در خانه خودداری کنید

بر اساس اصول فنگ شویی نگهداری گل خشک در خانه باعث مردن انرژی به نام “Chi” می شود. “Chi یکی از انرژی های فنگ شویی است که در وجود زمینی ما و تمام اشیاء و موجودات به خصوص در ساختار و طراحی خانه ها وجود دارد. انرژی چی باید زنده و پر جنب و جوش باشد. کمبود انرژی مثبت چی روی سلامت و سازندگی ما تاثیر منفی می گذارد.

گل ها زمانی که خشک می شوند انرژی چی خود را از دست می دهند و سرزندگی خانه را با زوال و مرگ نمایان خود از بین می برد.در فنگ شویی مرده در نظر گرفته می شود و باعث ایجاد احساسات منفی می شود.میز اتاق شما دشمنتان نیست که با انرژی منفی آن را تزئین کنید. به علاوه می توانید انرژی مثبت “چی” میز را با تمیز کردن و زدودن گرد و خاک آن شارژ کنید.صرف نظر از اصول فنگ شویی اگر بخواهیم از نظر علمی هم به موضوع نگاه کنیم گل خشک کپک می زند و آب مانده در گلدان باکتری جذب می کند.

پس نتیجه می گیریم که بهتر است هر روز با عطر و بوی گل های تازه و زنده روزی پر از انرژی مثبت را آغاز کنیم.

لینک هایی که می توانید اطلاعات بیشتر و شخصی تر را بیابید:

 • مشخصات فنگ شویی شخصی با محاسبه عدد کوا
 • کتاب تکنیک های زندگی موفق با علم فنگ شویی
10
0


منبع: فنگ شویی ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نقشه باگوا از 5 اصل فنگ شویی است . سومین اصل از اصول پنج گانه فنگ شویی چیزی جز نقشه باگوت نیست . در این مطلب نحوه کشیدن نقشه باگوا توضیح داده شده است

12 ماه پیش

با مولکول آب در فنگ شویی می توان پاکسازی کنید و جدب آرزوهاتون راداشته باشید وقتی 6 هفته پاکسازی انجام شود در هفته هفتم برای جذب خواسته می توانید اقدام کنید.

1 سال پیش

با فنگ شویی سفره هفت سین در سال 1400 و قرار دادن اصولی نمادهای سفره هفت سین در جهات مناسب می توانید بهترین انرژی را از جذب برکت و شادی برای خود فعال کنید.

3 ماه پیش

گلممد روزه گرفته اعصابش ضعیف شده?? اینم اولین کلیپی که سال ۹۶ ساختیم و خیلی زیاد مورد توجه شما عزیزان قرار گرفت و یه جورایی گلممد با این کلیپ خیلی دیده شد و فک کنم کسی نباشه که اینو ندیده باشه خلاصه خیلی خیلی ممنونم از حمایت ها و لطف های بی کران شما عزیزان طی این ۴ سال و ممنون که همراهی کردید و مارو دور ننداختید، ما تلاشمون و کردیم که شمارو شاد کنیم و بازهم اینکارو میکنیم امید واریم که خوشتون بیاد?❤?❤ قرعه کشی قبلیمون که به سه نفر نفری یه میلیون قراره هدیه بدیم سرجاشه و همه عزیزانی که صد نفر تگ‌کنن اسمشون تو این قرعه کشی میره.هر صد نفر یه امتیاز دوستاتون تگ کنید حتما ❤❤ @golmammadj @golmammadjorg ?پیج دوم #خدا #عشق #کلیپ_طنز #کلیپ_شاد #گلممد #کمدی #طنز #انیمیشن #روزه #ماه_رمضان #خنده #شادی

1 سال پیش

‌ ? #چهره‌های_ماندگاو #دیرین_دیرین ?قسمت نهم: #گاوریش ‌ ?? در سال گاو، با چهره‌های ماندگار دنیای گاوها یا به عبارتی " چهره‌های ماندگاو"، بیشتر آشنا شوید. ‌ ? www.ibshop.ir ‌ ? @ibshop.ir ? @ibshop.ir ‌ ? @dirindirincartoon ‌ #️⃣ Hashtag ‌ ———————————————— ‌‌ #دیرین_دیرین #کار_نو #نوروز #عاشقی #خواستگاری #عشق #گل #سال_نو_مبارک #سال_گاو #گاو #سرمایه #نوروز_1400 #خدمات_مالی #صندوق_سرمایه_گذاری #سهام #مردمی #طنز #سرگرمی #انیمیشن #کارتون ‌‌ #animation #clip #fun #ibshop #cinema ———————————————— ‌‌ ? Comment ‌‌

1 سال پیش

‌ #دیرین_دیرین ? این قسمت: #عقاب ‌ ?چشم‌ها رو باید شست، اما نه الزاما همیشه! گاهی جاهای دیگه رو بشورین! ‌ ? isaco.ir ‌ ? @dirindirincartoon ‌ #️⃣ Hashtag ‌ ———————————————— ‌‌ #اسل_نخرید #اپلیکیشن_ایساکو #امدادخودروایران #بینایی_سنجی #خدمات_متمایز #امداد_فوری #ایساکو #خدمات_پس_از_فروش #طنز_انتقادی #طنز #کارتون #انیمیشن #animation #fun ———————————————— ‌‌ ? Comment ‌

1 سال پیش

مدرک فنگ شویی و آموزش فنگ شویی زیر نظر دانشگاه الزهرا با صورت می گیرد و تمام دانشجویان می توانند تسلط لازم و کافی بر روی علم فنگ شویی داشته باشند.

7 ماه پیش

پوشیدن کفش از مهمترین نکاتی است که در دنیا به آن توجه خاصی می شود در فنگ شویی نیز نکاتی برای آن وجود دارد از جمله این که آیا پوشیدن کفش داخل خانه انجام شود؟

1 سال پیش

فنگ شویی و هنر دو اصل جدا ناپذیر از هم هستند که در این مقاله با آن بصورت دقیقی آشنا می شویم. با فنگ شویی ایران همراه شوید تا راز آرامش هنر را دریابید

9 ماه پیش

بیشتر...