شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

آخرین اخبار از مذاکره با عربستان درباره حج عمره شهرآرانیوز

به گزارش شهرآرانیوز؛سید عباس حسینی پس از حضور در موسم حج تمتع ۱۴۰۳ و نظارت بر روند اجرایی حج تمتع امسال در بدو ورود به کشورمان از عربستان اظهار کرد: با عنایت الهی و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات اندیشیده شده، حجی روان را در ابعاد مختلف شاهد بودیم.

وی افزود: خدمات اجرایی در عرفات و مشعر الحرام در ایام تشریق در بهترین و کیفی‌ترین سطح قرار داشت و تنها موضوعی که در این ایام مسائلی را ایجاد کرد، شرایط محدودیت فضای موجود در سرزمین منا بود. به هر زائر حدود ۸۰ سانتی‌متر مربع تخصیص یافته بود که وضعیت اسکان را سخت می‌کرد؛ البته درخواست کردیم تا تدابیری اندیشیده شود که چادر‌ها طبقاتی گردد یا فضای بیشتری به زائران اختصاص یابد.

حسینی با بیان اینکه برخی کشور‌ها حتی توقفی در منا ندارند و اسکان نمی‌یابند، عنوان کرد: ما تمامی ایرادات را احصا کرده و راهکار‌هایی را پیشنهاد داده‌ایم، حتی نسبت به شرایط سرویس‌های بهداشتی در منا نیز اشکالات را مطرح کرده‌ایم، زیرا سرویس‌های بهداشتی موجود با سرانه جمعیتی کشور ما سنخیتی ندارد و کمتر است.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: از دست‌اندرکاران کشور میزبان درخواست کرده‌ایم تا مسیر رمی جمره (از منا به جمرات و بازگشت به منا) بهبود یابد و با مسقف شدن آن شرایط بهتری برای تردد زائران ایجاد شود.

وی با اشاره به گرمای شدید هوا در ایام تشریق حج تمتع امسال تصریح کرد: دمای هوا در مشاعر به ۵۱ درجه رسید که با تمهیدات اندیشیده شده همانند همراه بردن مایعات و استفاده از چتر، آسیب‌های کمتری به زایران ایرانی ایجاد شد، اما متاسفانه زائران برخی کشور‌ها فوت کردند که دست‌اندرکاران کشور میزبان باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی بیاندیشند.

حسینی در خصوص موضوع اعزام‌های عمره مفرده گفت: مذاکرات با وزارت حج و عمره عربستان و همچنین شرکت‌های طرف قرارداد را انجام داده‌ایم و تفاهمات اولیه حاصل شده است. از دست‌اندرکاران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی نیز درخواست کرده‌ایم تا هماهنگی‌های لازم را برای جداول پروازی با مسئولان کشور میزبان انجام دهند. در خصوص موضوع اسکان نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است و امیدواریم هرچه زودتر عملیات عمره آغاز شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: اعزام‌های عمره مفرده مشروط به تسهیل در جداول پروازی و رفع مشکل آنها و همچنین تامین ارز مورد نیاز است. سازمان آمادگی و ظرفیت لازم برای اعزام‌ها را دارد و حتی در صورت هماهنگی و همکاری دستگاه‌های همکار، توانایی اعزام تا حدود یک میلیون نفر در سال را داریم. هزینه‌ها منوط به نرخ ارز، هزینه‌های مربوط به هواپیمایی و سایر خدمات استخراج شده است.

وی در خصوص موضوع ثبت نام اربعین حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به نقاط ضعفی که در سال‌های گذشته در سامانه سماح وجود داشت و رفع آن توسط همکاران واحد انفورماتیک، در حال حاضر نرم‌افزار موجود برای نام‌نویسی متقاضیان به نحو مطلوبی فعالیت می‌کند و تعداد ۷۰ هزار نفر طی روز‌های اخیر نام‌نویسی کرده‌اند.

منبع: تسنیم#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حتما با این مشکل رو به رو شده اید که در زمان استفاده از خودروی شخصی خود، ماشین به سختی روشن میشود و یا مصرف سوخت خودرو به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند. در صورت مشاهده چنین مواردی یکی از اولین حدس هایی که زده میشود، خرابی شمع خودرو است.

نیم ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

نیم ساعت پیش

رامسین کبریتی متولد ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۴۸ در شهر تهران می باشد برادر نسرین شهزک معروف به سپیده بازیگر قبل از انقلاب است.

نیم ساعت پیش

تصاویر مربوط به خودرو ب ام و X1 مدل 2023 را مشاهده می کنید.

نیم ساعت پیش

محمد علی فردین در سن 19 سالگی با مهری خمارلو همسر زیبایش ازدواج کرد و تا آخر عمر به عشق او وفادار ماند.

نیم ساعت پیش

مریم معصومی مدتی میشه بازیگری رو بیخیال شده اما به شدت تو اینستاگرام فعاله و دستی جذاب هم بر آتش استایل و فشن داره!

نیم ساعت پیش

علی فتح‌الله‌زاده مدیر عامل باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت این باشگاه و پرداخت طلب استراماچونی به صحبت پرداخت.

نیم ساعت پیش

لیست قیمت جدید محصولات گروه بهمن موتور ویژه اردیبهشت ماه 1402 منتشر شد.

نیم ساعت پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در نشست خبری با محوریت خودرو ری‌را بیان کرد: ۶۹ درصد از قطعات استفاده شده در خودروی ری‌را داخلی است، ظرف ۶ ماه تا یک سال آینده نیز، ۳۰ درصد وابستگی به واردات قطعات را کاهش خواهیم داد؛ چرا که یکی از استراتژی های مدیریت ارشد برای ایران‌خودرو، کاهش ارزبری محصولات است که ساپکو در حال پیگیری این استراتژی می باشد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...