خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

گجت نیوز نوشت: هر روز شاهد انفاقی جدید در دنیای تکنولوژی هستیم حالا نیز یک طراح در اقدامی عجیب توانس

فیلم | با اولین گیاه شمشیرزن جهان آشنا شوید!

گجت نیوز نوشت: هر روز شاهد انفاقی جدید در دنیای تکنولوژی هستیم. حالا نیز یک طراح در اقدامی عجیب توانسته اولین گیاه شمشیر زن رباتی را خلق کند.

با پیشرفت‌های مختلف در عرصه‌های گوناگون می‌توان گفت که فناوری به مراحل جذابی رسیده است، مخصوصا وقتی که از اولین گیاه شمشیر زن رباتی جهان می‌شنوید. فردی به نام David Bowen یک بازوی رباتیک را طراحی کرده است که می‌تواند خطرساز باشد. با گجت نیوز همراه باشید تا به جزئیات این گیاه شمشیر زن و نحوه کارکرد آن بپردازیم.

ایده جدید Bowen به گیاه اجازه می‌دهد از طریق یک دست مصنوعی یک شمشیر را در هوا بچرخواند. در این سیستم نویزهای الکتریکی که توسط گیاه فیلودندرون در حالت عادی تولید می‌شوند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. به بیانی دیگر سیگنال‌های دریافتی از طریق میکروکنترولرهایی که به برگ‌های گیاه متصل می‌شوند، دریافت خواهند شد و سپس از طریق دستگاهی دیگر، این سیگنال‌ها به حرکت ترجمه می‌شوند.

David Bowen می‌خواست که گیاه در حکم مغز این ربات ظاهر شود. به همین خاطر دست رباتیک را به دیواری در نزدیکی گیاه متصل کرد. در نتیجه سیگنال‌های دریافتی در لحظه به حرکات مختلف تبدیل می‌شوند. البته گیاه شمشیر زن رباتی، اولین تجربه دیوید در این عرصه نیست. او به طور مشخص در زمین ایجاد ارتباط بین سیستم‌های طبیعی و مکانیکی در کارهای خود تخصص دارد.

۲۲۷۲۲۷#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استفاده از اپلیکیشن‌های موجود برای ردیابی زمان استفاده از گوشی هوشمند، استفاده آگاهانه را بهبود می‌بخشد و به بهره‌وری بیشتر و رضایت کاربر منجر می‌‌شود.

دیروز

تصویر رندر گوشی تاشو اوپو فایند N2 فلیپ فاش شد که در آن جزئیات بیشتری از طراحی مشاهده می‌شود.

6 ساعت پیش

طرح مفهومی جدید ویندوز ۱۲ با ظاهری بسیار زیبا و بهبود عملکردها منتشر شد.

6 ساعت پیش

میزان استفاده‌ی گیمرها از ویندوز ۱۱ به‌شدت درحال افزایش است.

6 ساعت پیش

 بازی با مهارت بازیکن شکل می‌گیرد و پیش می‌رود اما اینجا پایداری اینترنت، قطع و وصل شدن، فیلترینگ و نبودن سرور در داخل مسیر بازی را عوض می‌کند.

11 ساعت پیش

محققان اخیرا با بررسی یک سکه باستانی موفق شدند وجود یکی از امپراتوران گمشده روم باستان به نام اسپونسیان را به اثبات برسانند.

5 ساعت پیش

امنیت حسگر اثرانگشت محصولات سامسونگ تا سال ۲۰۲۵ تا ۲٫۵ میلیارد برابر افزایش خواهد یافت.

9 ساعت پیش

گجت نیوز نوشت: در این مقاله با مقایسه اینترنت ماهواره ای با اینترنت کابلی قصد داریم به این نتیجه برسیم که بهتر است با کدام یک از آنها به اینترنت وصل شویم.

دیروز

رمزنگاری سرتاسری به چت گروهی گوگل مسیج Google Messages بر پایه آر سی اس RCS اضافه خواهد شد. آخرین آپدیت گوگل مسیجز شامل چه تغییراتی است.

7 ساعت پیش

بیشتر...