خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

تکرار تجربه ۲۰ ساله ستاد نانو در حمایت از فناوران حوزه میکروالکترونیک ایسنا

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو با بیان اینکه سال گذشته با کمک بنیاد علم ایران از ۲۵ طرح مرتبط با حوزه میکروالکترونیک حمایت کردیم، تاکید کرد: ما در این مسیر معطل یک بخش نمی‌مانیم و به عنوان نهاد دولتی، شریک تیم‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌ها نمی‌شویم و این برای ما یک خط قرمز است، ولی حمایت‌های خود را از آنها خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا،دکتر عماد احمدوند امروز در نشست فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری میکروالکترونیک به تجربه ۲۰ ساله ستاد نانو در حمایت از شرکت های فناور و نوپا اشاره کرد و افزود: این ستاد، مجموعه‌ای است که به صورت مستمر پای برخی از تیم‌ها ایستاد و از آنها حمایت کرد و این امر موردی است که کمتر نهادهای دولتی به سمت آن حرکت می‌کنند، ولی ستاد نانو در زمینه حمایت از تیم‌های کوچک همت گمارد.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک بودن تجربه‌ها در برنامه توسعه نانو با حوزه میکروالکترونیک، مشاهده می‌شود که در حوزه نانو از جنس زیرساخت و تجهیزات تجربه‌هایی وجود دارد که نزدیک به میکروالکترونیک است و می‌توان از اشتباهات گذشته ستاد نانو استفاده کرد. اگر می‌خواهیم در بخش تجهیزات میکروالکترونیک کاری انجام دهیم، در حال حاضر مشخص است که چه ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی در کشور وجود دارد و چه اشتباهاتی را دیگر نباید تکرار کرد.

احمدوند ضمن بیان این مطلب که در سال گذشته یکی از کارهایی که توسط ستاد نانو پیگیری شد، شبکه‌سازی و تعامل جدی با فعالان واقعی در اکوسیستم میکروالکترونیک بوده است، گفت: قبول داریم در این حوزه افراد متخصص در کشور داریم و باید به آنها رجوع کنیم که این موضوع در دستور کار یک سال گذشته ستاد نانو قرار داشته است.

وی درباره نقش حمایتی ستاد نانو در حوزه میکروالکترونیک، گفت: در همین راستا چندین طرح و پروژه در دستور کار ستاد نانو قرار دارد؛ نخست اینکه کارهایی در حوزه سلول‌های خورشیدی و باتری انجام شده و در حال پیگیری است. همچنین سال گذشته در حوزه برداشت و ذخیره‌سازی انرژی کارهایی را شروع کردیم و در همین زمینه تیم‌هایی را شناسایی و از آنها حمایت کردیم. در همین زمینه نقشه راه صنعتی‌سازی سلول خورشیدی پروسکایتی تدوین شد.

دبیر ستاد نانو و میکرو با اشاره به اینکه در حوزه سنسورها و تجاری سازی نانوبایوسنسورها برنامه‌هایی در دستور کار ستاد قرار دارد، گفت: در همین زمینه شرکت های نوپایی در زمینه ساخت بایوسنسورها (تشخیصی و اندازه گیری) و همچنین شرکت های نوپا در زمینه ساخت سنسورهای پوشیدنی ایجاد شده اند.

احمدوند ضمن بیان اینکه سال گذشته با کمک بنیاد علم ایران از ۲۵ طرح مرتبط با حوزه میکروالکترونیک حمایت کردیم، تاکید کرد: ما در این مسیر معطل یک بخش نمی‌مانیم و به عنوان نهاد دولتی، شریک تیم‌ها، شرکت‌ها و مجموعه‌ها نمی شویم و این برای ما یک خط قرمز است، ولی حمایت‌های خود را از آنها خواهیم داشت.

وی یادآور شد: درخواست من از همه متخصصان این حوزه این است که راهنمایی و مشورت‌های خود را از ما دریغ نکنند، چون این حوزه یک سابقه بسیار طولانی دارد و می‌شود آن را نقد و تحلیل کرد. متخصصان می‌توانند در موضوع آینده حوزه میکروالکترونیک به ما راهنمایی‌هایی ارائه دهند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مسیر دولت سایه که آغاز شده است، قوی‌تر از گذشته دنبال خواهد شد.

1 ساعت پیش

F-۱۶ ساخت ایالات‌متحده برای اوکراین حیاتی تلقی می‌شود، با این امید که این جنگنده‌ها با حملات روسیه که مواضع خط مقدم اوکراین را ویران کرده‌اند، مقابله کنند.

نیم ساعت پیش

روز ۲۱ تیرماه یک خانواده اهل ایذه برای تفریح به حاشیه رودخانه کارون در روستای ده شیخ در بخش سوسن شهرستان ایذه رفته بودند که با توجه به بالا آمدن آب رودخانه، مادر و فرزند این خانواده دچار حادثه شدند.

نیم ساعت پیش

در این ویدئو ، عکس العمل سریع پدرها برای نجات فرزندانشان را ببینید.

نیم ساعت پیش

مطابق سال‌های گذشته متقاضیان شرکت در مراسم اربعین ۱۴۰۳ باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند که برای این امر شرایطی تعیین شده است.

1 ساعت پیش

باشگاه موهان باگان هند که علاقه مند به جذب گیورگی گولسیانی بود از خرید این بازیکن صرف نظر کرد.

نیم ساعت پیش

نگاهی به شرایط تمرینی تیم استقلال روزهای گذشته مشخص می‌کند این تیم هنوز نتوانسته تعداد نفرات کافی را برای برگزاری تمرینات خود گرد یکدیگر جمع کند. 

یک ربع پیش

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: تاکنون نشانه‌ای دال بر اینکه ایران واقعا تصمیم گرفته است سلاح هسته‌ای تولید کند، ندیده‌ام.

1 ساعت پیش

کشتی آرای: پیش‌بینی می‌شود در خوشبینانه‌ترین حالت بازار طلا در دو هفته پیش رو دارای ثبات باشد و تغییرات چندانی را احساس نکند و حتی شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم.

1 ساعت پیش

بیشتر...